05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
05.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 6/7 maja
W nadchodzący weekend pięć zespołów akademii rozegra swoje mecze ligowe na średzkich boiskach. Bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki juniorów i trampkarzy starszych, które będą gościć liderów rozgrywek. Juniorzy zmierzą się o godzinie 10:00 na Nowym Stadionie CSiR z zespołem GES Academy Poznań, a po nich o godzinie 15:00 trampkarze starsi podejmą Lecha Poznań w meczu Centralnej Ligi Juniorów.
Szczegółowy harmonogram poniżej.
-
04.05.2023
CLU U-15: W sobotę z Lechem Poznań (2008)
W sobotę o godz. 15:00 na płycie Nowego Stadionu Średzkiego trampkarze starsi rozegrają mecz 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Nasz zespół zmierzy się z Lechem Poznań, z którym w pierwszym meczu przegrał 1:5.
-
04.05.2023
Transmisja ze Szczecina
Ze spotkania 27. kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z drugim zespołem Pogoni Szczecin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 11:45.
-
04.05.2023
Z Trzcinicy z trzema punktami (2006)
W spotkaniu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe z GKS Trzcinica 2:0 (1:0). Bramki dla Polonii strzelili Michał Bańkowski i Krzysztof Biadała. Nasz zespół zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli, mając na koncie tyle samo punktów co drugi Jarota Jarocin.
-
04.05.2023
Świetny mecz trampkarzy w Pile (2009)
W rozegranym 3 maja meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska w bardzo ważnym dla losów tabeli meczu wygrała 3:1 (3:1) z KP Piła. Dzięki świetnej grze Poloniści już do przerwy strzelili trzy bramki, a mogło paść ich więcej. Bramki na wagę trzech punktów strzelali Antoni Staszak, Kamil Jankowiak oraz Kacper Kucharski.
-
04.05.2023
Turniej ligowy orlików w Środzie (2012)
W ostatnią sobotę kwietnia zawodnicy grupy II orlików starszych Polonii byli gospodarzem turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN. Mecze rozegrano na boiskach Centrum Treningowego w systemie każdy z każdym. Na boiskach stawiły się drużyny Kotwicy Kórnik, Kłosa Zaniemyśl i Warty Śrem.
-
02.05.2023
Gra kontrolna orlików i żaków (2013/2014)
W weekend zespoły orlików młodszych (2013 II) oraz żaków starszych (2014) rozegrały mecz kontrolny na boisku Centrum Treningowego Polonii.
-
02.05.2023
Zwycięstwo w Trzemesznie (2011)
Dwa mecze ligowe rozegrali w weekend młodzicy młodsi Polonii. W sobotę rywalizujący w II lidze okręgowej zespół po dobrym meczu zremisował 1:1 (0:0) z LPFA/Wełną Skoki. W niedzielę pierwsza drużyna pokonała na wyjeździe 4:1 (2:1) MKS Trzemeszno.

























































