05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
05.06.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (3/4 czerwca)
Najważniejszym wydarzeniem weekendu było zakończenie sezonu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Zespół Polonii Środa Wielkopolska sprawił niespodziankę i pokonał na swoim boisku Wartę Poznań 3:2 (2:2) po dwóch bramkach Mikołaja Kowalskiego i jednej Piotra Włodarczyka. Porażki poniosły zespoły juniorów młodszych oraz trampkarzy młodszych w ligach wojewódzkich. Świetnie spisali się młodzicy młodsi, wygrywając swoje wszystkie trzy mecze!
-
02.06.2023
Minimalna porażka z liderem
W 32. kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Grudziądza aby tam zmierzyć się z liderem ligowych rozgrywek miejscową Olimpią.
-
01.06.2023
CLJ U-15: Z Wartą na zakończenie (2008)
W sobotę rozegrana zostanie ostatnia kolejka Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, w której pierwszy raz zagrał zespół Polonii Środa Wielkopolska. Nasza drużyna walczy o utrzymanie w rozgrywkach, choć przed nią w weekend trudne zadanie. Poloniści zmierzą się bowiem z trzecią siłą ligi - Wartą Poznań. Łatwego zadania nie ma również rywal Polonii w walce o utrzymanie, czyli Orlen Gdańsk, który podejmie na wyjeździe będącego w walce o zwycięstwo wicelidera rozgrywek - Pogoń Szczecin,
-
01.06.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 3/4 czerwca
Rozpoczął się czerwiec, a to oznacza, iż powoli zbliżamy się do końca sezonu 2022/2023. W nadchodzący weekend sezon zakończą dwie drużyny - trampkarze starsi rywalizujący z Centralnej Lidze Juniorów U-15, a także trampkarze młodsi grajacy w I lidze wojewódzkiej. Obie drużyny walczą o utrzymanie i są na dobrej drodze do realizacji celu. W weekend czekają je jednak trudne mecze z zespołami z ligowej czołówki.
Na średzkich obiektach swoje mecze rozegrają Polonia II 2010 na CTP 1, a także trzy zespoły rywalizujące w kategorii młodzik młodszy - Polonia 2011, Polonia 2011 oraz młodziczki, które grać będą na Nowym Stadionie Średzkim.
Ostatnie turnieje ligowe czekają także naszych najmłodszych adeptów - orlików młodszych, żaków starszych oraz żaków młodszych.
-
01.06.2023
Czteropak Jankowiaka. Zwycięstwo z Unią (2009)
Zespół trampkarzy młodszych Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) w środę rozegrał awansem mecz ostatniej kolejki I ligi wojewódzkiej. Nasi zawodnicy spisali się doskonale i pewnie wygrali 6:2 (2:1). Fenomenalną dyspozycją popisał się ponownie Kamil Jankowiak, który zdobył aż cztery bramki, a warto dodać, że trzykrotnie asystował mu Antoni Łukaszewski. Ponadto po jednej bramce dołożyli Mikołaj Rauhut oraz Jakub Janiszewski. W niedzielę drużyna rozegra ostatni mecz, a jej rywalem będzie AP Reissa Poznań.
-
01.06.2023
Transmisja z Grudziądza
W piątek 2 czerwca piłkarze Polonii Środa zagrają na wyjeździe z liderem ligowej tabeli - Olimpią Grudziądz. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi Naprzód TV.
Początek transmisji o godzinie 17:50.
-
31.05.2023
Turniej ligowy w Środzie Wlkp. (2013/2014)
W niedzielny poranek zespoły orlików młodszych (2013, gr. żółta) oraz żaków starszych (2014) Polonii Środa Wlkp. rozegrały na boisku CTP 1 mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN.
-
31.05.2023
Granie ligowe w Zaniemyślu (2012)
W sobotnie przedpołudnie w Zaniemyślu zawodnicy Polonii Środa Wlkp. 2012 rozegrali piąty już turniej rozgrywek ligowych organizowanych przez Wielkopolski ZPN. W grach wzięły udział dwa zespoły Kotwicy Kórnik, Warta Śrem, Polonia Środa Wlkp. i gospodarze - Kłos Zaniemyśl.


























































