05.06.2019
Orlik górą (2009)W sobotę 1 czerwca drużyna rocznika 2009 rozegrała swój kolejny mecz ligowy w pierwszej lidze okręgowej. W tej kolejce przyszło nam się zmierzyć z drużyną UKS Orlik Poznań na ich terenie.
Od początku spotkania było widać, że obie drużyny walczą o trzy punkty. Zarysowała się lekka przewaga gospodarzy czego efektem był strzelony gol w czwartej minucie meczu. Po dwóch minutach trafieniem z naszej strony odpowiedział Dawid Gołębiak i mieliśmy remis. W dalszej części pierwszej połowy widzieliśmy dużo walki na boisku. Mieliśmy kilka dobrych okazji do strzelenia gola, jednak za każdym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. W ostatniej akcji pierwszej części spotkania gospodarze wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie chcieliśmy ruszyć do ataku by odrobić straty. Niestety przytrafiły nam się dwa błędy i zawodnicy Orlika Poznań mieli już trzy bramki przewagi. Z naszej strony znów akcje nie kończyły się w siatce rywali, a dobrych okazji ku temu nie brakowało. Gospodarze na siedemnaście minut przed końcem meczu strzelili kolejnego gola i wszyscy myśleli, że już po meczu. My jednak nie składaliśmy broni. Na osiem minut przed końcowym gwizdkiem do siatki poznańskiego zespołu trafił Wiktor Rozwora. Po chwili znów cieszyliśmy się z gola za sprawą Mikołaja Rauhuta. Kiedy myśleliśmy, że wróciliśmy do gry to zespół Orlika strzelił nam kolejnego gola. Do końca spotkania wynik się już nie zmienił i przegrywamy w Poznaniu 6-3.
W tym meczu pokazaliśmy dużo walki z naszej strony. Jednak na pierwszy plan wysunęła się nasza nieskuteczność w ataku.
Polonia zagrała w składzie: B. Wiczyńśki, D. Gołębiak, K. Jankowiak, L. Nowicka, S. Wieliński, M. Rauhut, A. Guzenda, P. Kamiński, W. Rozwora, D. Falgier, A. Łukaszewski, J. Rauhut
Najnowsze aktualności
-
06.09.2023
Zagrali z Wartą i obejrzeli Lecha (2013)
Bardzo aktywnie i sportowo sobotę spędzili zawodnicy Polonii 2013 II. Najpierw rozegrali grę kontrolną z Wartą Poznań w Śremie, a popołudniu zespół udał się do Poznania, aby na żywo obejrzeć mecz PKO Ekstraklasy: Lech Poznań - Górnik Zabrze.
-
06.09.2023
Transmisja ze Swarzędza
Oczywiście ze spotkania siódmej kolejki III ligi grupy 2 sezonu 2023/24 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z zespołem Unii Swarzędz przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 16:45.
-
05.09.2023
Przegrali z AKF Poznań (2010)
W 4. kolejce II ligi okręgowej trampkarzy młodszych Polonia III Środa Wielkopolska prowadzona przez Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego przegrała 0:5 z poznańską Akademią Kreatywnego Futbolu.
-
05.09.2023
Pogrom w Brzeźnie (2008/2009)
W meczu 1. kolejki II ligi okręgowej juniorów młodszych B2 zespół Polonii składający się z zawodników urodzonych w 2008 i 2009 roku pokonał na wyjeździe 15:0 Maratończyka Brzeźno. Dwóch Polonistów zdobyło w tym meczu hat tricka - Franciszek Błaszyk oraz Bartosz Szczepaniak.
-
05.09.2023
Strzelecki pojedynek z Wartą Śrem (2013)
Intensywną niedzielę mieli orlicy starsi z rocznika 2013. Podopieczni Radosława Falgiera i Kamila Drzewieckiego z rana udali się na turniej ligowy do Psar Polskich, a wieczorem rozegrali emocjonujący mecz I ligi okręgowej młodzików młodszych przeciwko rok starszym chłopakom z Warty Śrem. Spotkanie zakończyło się porażką Polonii 4:6.
-
05.09.2023
Małe derby Wielkopolski
W piątek na stadionie w Swarzędzu odbędzie się spotkanie trzeciej ligi grupy drugiej pomiędzy miejscową Unią a Polonią Środa Wielkopolska. Rywalizacja obu ekip ze względu na odległość dzielącą oba stadiony to takie małe derby Wielkopolski które elektryzują społeczność obu miejscowości.
-
05.09.2023
Trudna potyczka w Książu (2012)
W 3. kolejce zespół młodzików młodszych (rocznik 2012) prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Kornela Ladrowskiego udał się do Książa Wielkopolskiego. Po ekscytującym pojedynku średzki zespół przywiózł do domu trzy punkty. Drużyny grały cios za cios, a decydujące trafienie Poloniści zdobyli minutę przed końcem spotkania - w 79. minucie gola na wagę trzech punktów zdobył Timur Tsarenko.
-
05.09.2023
Zwycięstwo i porażka młodzików młodszych (2012)
Dwa wyjazdowe spotkania w I lidze wojewódzkiej rozegrali młodzicy młodsi z rocznika 2012. Podopieczni Bartosza Tomaszewskiego i Miłosza Chojnackiego najpierw pokonali 10:2 zespół UKS AP Reissa Jarocin, a hat trick skompletowali Witold Chojnacki oraz Piotr Nowaczyk. Następnie w poniedziałek przegrali z SMS AP Reissa Ślesin 0:3.



























































