23.08.2014
Oldboye grają dalejW sobotnie przedpołudnie na górnym boisku Centrum Treningowego Polonii odbyło się bardzo interesujące spotkanie. Był to swoisty powrót do przeszłości a kibice jeszcze raz w barwach Polonii mogli zobaczyć Zbyszko Banaszyka, Przemysława Olaszczyka, Michała Wiśniewskiego, Sławomira Łopatkę, Jacka Nowaczyka czy Marcina Lecieja. Właśnie Ci piłkarze i jeszcze wielu innych wystąpili w spotkaniu pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu a ich rywalem był Phytopharm Klęka.
Spotkanie zaczęło się od ataków bardziej doświadczonego zespołu Polonii. Już w 2 minucie z rzutu wolnego z około 22 metrów uderzał Michał Wiśniewski ale na posterunku był bramkarz z Klęki. W 9 minucie na strzał z około 25 metrów zdecydował się Marcin Leciej a piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę. Trzy minuty później pierwszą groźna akcję przeprowadzili goście. Krzysztof Zawacki idealnym podaniem obsłużył Tomasza Kropskiego który będąc sam nie kryty na 11 metrze od bramki strzeżonej przez Macieja Kurasiaka fatalnie spudłował. W 24 minucie Polonia obejmuje prowadzenie. Piotr Rozwora obsłużył podaniem w polu karnym Marcina Lecieja, a zawodnik Oldbojów kiwnął obrońcę i bez problemów umieścił piłkę w bramce. Dwie minuty później Polonia, a konkretnie Leszek Maźwa strzela drugą bramkę jednak sędzia jej nie uznaje odgwizdując pozycję spaloną. Jeszcze przed przerwą poloniści mogli dwukrotnie podwyższyć prowadzenie. Najpierw w 38 minucie uderzenie z dystansu Przemysława Olaszczyka wylądowało na spojeniu słupka z poprzeczką, a następnie w 43 minucie Piotr Rozwora nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Phytopharmu Klęka. Chwilę później sędzia kończy pierwszą część spotkania. W drugiej części gra się wyrównała a więcej czasu przy piłce byli piłkarze Phtypoharmu jednak Oldboje Polonii Środa mądrze się bronili. W 60 minucie głową na bramkę uderzał Przemysław Olaszczyk jednak było to uderzenie niecelne. Minutę później miała miejsce dość kontrowersyjna sytuacja. W niegroźnej sytuacji Tomasz Mikołajczak bez piłki odepchnął Sławomira Łopatkę za co sędzia pokazał mu tylko żółtą kartkę. To jednak nie rozkojarzyło naszego zespołu który widząc szansę awansu do kolejnej rundy cały czas mądrze się bronił. Jednak w 71 minucie Maciej Kurasiak musiał już wyjąć piłkę z siatki. W zamieszaniu pod bramkowym rywale trzykrotnie próbowali strzelić bramkę aż wreszcie uderzenie Jakuba Wolskiego znajduje drogę do siatki. Mamy więc remi 1:1. Do końca spotkania żadnej ze stron nie udało się już strzelić więcej bramek i o zwycięstwie musiał zadecydować konkurs rzutów karnych. Serię jedenastek jako pierwsi rozpoczęli piłkarze Phytopharmu. Do piłki podszedł Krzysztof Zawacki i pewnym strzałem nie dał szans Maciejowi Kurasiakowi. W odpowiedzi celnym uderzeniem popisał się Zbyszko Banaszyk. W drugiej serii nie pomylili się ani Adam Parus ani Sławomir Łopatka i mamy remis 2:2. W trzeciej serii Maciej Kurasiak pewnie broni strzał Marcina Parusa, a po stronie Polonii ponownie celnym strzałem popisuje się Przemysław Olaszczyk. Polonia prowadzi 3:2. Czwarta seria to ponownie popis Macieja Kurasiaka który bez problemu broni uderzenie Jakuba Wolskiego. Po stronie Polonii nie myli się Leszek Maźwa i to Oldboje naszego Klubu mogli fetować awans do drugiej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu.
Polonia Środa zagrała w składzie: Kurasiak - Nowaczyk (63` Grzempczak) , Banaszyk, Wiśniewski (72` Kmieciak), Łopatka, Cieśla, Sumelka, Maźwa, Leciej, Olaszczyk, Rozwora (68` Ratajczak (78` Grześkowiak)).
Phtyopharm wystąpił w składzie: Szymański – Wawrzyniak (46` Janiszewski), Parus A., Parus M., Idczak (46` Rowecki), Kropski (46` Goliński), Dyderski, Zawacki, Parus M., Wolski, Mikołajczak (46` Nowak).
Najnowsze aktualności
-
05.12.2012
Początek rundy wiosennej III ligi 23 marca
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy ustalił że runda wiosenna rozgrywek o mistrzostwo III ligi rozpocznie się w weekend 23/24 marca 2013 roku.
-
05.12.2012
Grają z nami: Trans-Masz
Trans-Masz Beton Dróg sp.j. zajmuje się budową dróg, ulic, chodników, placów manewrowych, parkingów. Firma jest również producentem prefabrykatów dla budownictwa ogólnego i drogowego, oraz betonów towarowych.
-
04.12.2012
Orliki zagrały w Czerwonaku
W minioną sobotę zawodnicy średzkiej Polonii z rocznika 2003 wybrali się na turniej do Czerwonaka gdzie organizatorem był Junior Koziegłowy.
-
04.12.2012
Trampkarze i młodzicy podsumowali jesień
Odbyły się już dwa spotkania grup młodzieżowych naszego Klubu podsumowujące dokonania zawodników podczas niedawno zakończonej rundy jesiennej.
-
04.12.2012
Damian Buczma testowany przez Lecha Poznań ME
Damian Buczma zagra w najbliższą środę w towarzyskim meczu drużyny Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań z Lubońskim KS Fogo Luboń. Nasz zawodnik będzie testowany przez poznański klub.
-
04.12.2012
Grają z nami: B.W.A. BIS
Firma B.W.A BIS powstała w roku 2006 i od samego początku głównym celem była realizacja zarówno indywidualnych projektów jak i obsługa zleceń masowych. Firma specjalizujedg się gównie w expresowym transporcie towaru na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Przesyłki na terenie Unii Europejskiej dostarczane są w 24 godziny.
-
10.12.2012
Wigilia klubowa 20 grudnia
Zapraszamy wszystkich zawodników, działaczy oraz członków Zarządu KS Polonia Środa na coroczną wigilię organizowaną przez nasz Klub.
-
03.12.2012
4 miejsce młodzików na turnieju w Miłosławiu
W sobotę 1 grudnia młodzicy wybrali się na turniej halowy do Miłosławia. W turnieju udział brało 8 zespołów ( Polonia, Orlik Miłosław I, Orlik II, Lech Poznań, Victoria Września, Jordan Jordanów, Sparta Orzechowo, Warta Pyzdry) podzielonych na dwie grupy. Polonia trafiła do grupy drugiej gdzie spotkała się z Wartą Pyzdry, Victorią Września i Orlikiem Miłosław. Mecze trwały po 15 minut a Polonia ukończyła turniej na 4 miejscu.






















































