25.04.2016
Oldboje z kompletem punktówW spotkaniu 2. kolejki rozgrywek oldbojów zespół Polonii Środa pokonał na wyjeździe TPS Winogrady Poznań 2:1 (1:1). Bramki dla średzian zdobyli Marcin Duchała z rzutu karnego oraz Zbyszko Banaszyk.
Poloniści udali się do stolicy wielkopolski w mocno okrojonym, bo tylko dwunastoosobowym składzie. Mimo problemów kadrowych średzianie dobrze radzili sobie na boisku przeciwnika skutecznie rozbijając jego akcje i groźnie, zwłaszcza w pierwszej połowie kontratakując. Wynik spotkania otworzył w 29. minucie Marcin Duchała. Popularny „Duszek” nie zapomniał jak się wykorzystuje jedenastki i dał Polonii prowadzenie. Świetne zawody rozegrał Paweł Hoffmann kilkukrotnie fenomenalnie broniąc strzały gospodarzy i ratując nasz zespół z opresji. Defensywa średzian skapitulowała tylko raz, pięć minut przed końcem pierwszej połowy, gdy nie bez trudu piłka wpadła do bramki gości. W drugiej części gry częściej przy futbolówce znajdowali się poznaniacy, ale to Polonia zadała decydujący cios. W 62. minucie piłkę dośrodkowaną przez Macieja Bartkowiaka z rzutu wolnego do bramki głową skierował Zbyszko Banaszyk. Mimo licznych prób miejscowych rezultat nie uległ już zmianie i to Polonia zainkasowała pierwszy w tym sezonie komplet punktów.
Polonia zagrała w składzie: Paweł Hoffmann – Waldemar Cieśla, Piotr Kusik, Paweł Kmieciak, Przemysław Rosiak, Michał Wiśniewski, Maciej Bartkowiak, Maciej Kurasiak, Zbyszko Banaszyk, Maciej Lepczyński, Marcin Duchała oraz Waldemar Grześkowiak.
Najnowsze aktualności
-
03.09.2009
Czas na rehabilitacje
W najbliższą sobotę o godzinie 16.00, pierwszy zespół naszego klubu będzie miał możliwość zmazania nie najlepszego wizerunku jaki zostawił po ostatnim meczu w Margoninie.
-
02.09.2009
II runda Pucharu Polski
Dzisiaj rusza już druga runda kolejnej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na tym etapie do rozgywek przystępuje nasza druga drużyna.
-
31.08.2009
Porto Cup 2009
W niedzielę 30.08.2009 r. nasi najmłodsi piłkarze- chłopcy urodzeni w latach 2000/01 udali się do Mosiny na "I Turniej Orlików i Żaków- PORTO CUP 2009".
-
01.09.2009
Zawiodła skuteczność
W niedzielę 30 sierpnia zespół juniorów starszych rozegrał kolejny ligowy mecz na wyjeździe w ramach Wielkopolskiej Ligi. Tym razem nasi zawodnicy ulegli Warcie Śrem 1:0.
-
31.08.2009
Koncepcja nowoczesnej trybuny
Czy w Środzie Wlkp. powstanie trybuna spełniająca wymogi współczesności? W budżecie gminy na 2009 r. burmistrz Wojciech Ziętkowski zabezpieczył środki finansowe na remont trybuny oddzielającej boisko do hokeja i piłki nożnej na średzkim stadionie. Na zeszłotygodniowe sesji radni mieli okazję zapoznać się z przygotowaną koncepcją.






















































