05.09.2017
O kolejne punkty w GryfiniePrzed piłkarzami Polonii Środa Wielkopolska kolejna batalia o trzecioligowe punkty. Tym razem nasza drużyna zagra na wyjeździe z Energetykiem Gryfino. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 września o godzinie 11:00.
Starcie z Elaną Toruń dostarczyło kibicom niemałych emocji. Mecz zakończył się podziałem punktów. Zarówno Polonia jak i Elana pozostały jedynymi niepokonanymi drużynami po pięciu kolejkach. Oba zespoły mogą też pochwalić się najlepszą defensywą w lidze, gdyż zarówno Elana jak i Polonia straciły do tej pory tylko dwie po dwie bramki. Teraz przed naszymi zawodnikami kolejne wyzwanie i szansa na poprawienie statystyk. Wyjazdowy mecz z beniaminkiem, Energetykiem Gryfino.
W latach 2009-2011 i 2012-2014 kibice w Gryfinie mogli śledzić poczynania swojej drużyny na trzecioligowych boiskach. Sezon 2013/2014 Energetyk zakończył na przedostatnim miejscu w III lidze pomorsko-zachodniopomorskiej. Po kolejnej kampanii na boiskach czwartej ligi zawodnicy z Gryfina przystąpili do rywalizacji w Klasie Okręgowej. Rozpoczął się wówczas ich marsz do III ligi. Po sukcesie w okręgówce niebiesko-czerwoni stoczyli zaciętą rywalizację w czwartej lidze z Bałtykiem Koszalin. Ostatecznie Energetyk był lepszy o jeden punkt i wywalczył upragniony awans.
Nasz przeciwnik nie zaliczy początku kampanii 2017/2018 do udanych. W pięciu pierwszych meczach podopieczni Łukasza Cebulskiego wywalczyli zaledwie jeden punkt. Na inaugurację Energetyk zremisował bezbramkowo w Solcu Kujawskim z miejscową Unią. Pozostałe mecze zakończyły się porażkami. Nie najlepiej wygląda ofensywa naszego przeciwnika. Do tej pory gryfinianie strzelili tylko jednego gola. W przegranym 1:4 meczu ze Świtem Skolwin gola dla niebiesko-czerwonych strzelił Łukasz Łazarz. W sumie bilans bramkowy zespołu z Gryfina w tych pięciu spotkaniach ligowych to 1:9. Nasi rywale po pięciu kolejkach zajmują przedostatnie, siedemnaste miejsce w tabeli.
Dwa zwycięstwa i trzy remisy - to bilans polonistów w dotychczasowych meczach. Czy drużyna prowadzona przez Tomasza Dłużyka dopiszę do tych statystyk trzecie zwycięstwo i zarazem szósty mecz bez porażki? Przekonamy się już w sobotę. Początek meczu w Gryfinie o godzinie 11:00.
W zespole Polonii na pewno zabraknie kontuzjowanego Krystiana Pawlaka, który cały czas leczy kontuzję odniesioną w meczu z GKS Przodkowo. Reszta zawodników jest zdrowa i powinna być do dyspozycji trenera Tomasza Dłużyka. Przed wyjazdem do Gryfina poloniści ostatni trening odbędą w piątek i to na nim nasz szkoleniowiec poda meczową osiemnastkę, która chwilę później wsiądzie do autobusu udającego się do Gryfina.
Spotkanie z Energetykiem zostanie rozegrane w sobotę 9 września o godzinie 11:00 na tamtejszym stadionie.
Najnowsze aktualności
-
10.10.2009
Zasłuzone zwycięstwo Nordenii
Dzis odbył się mecz X kolejki czwartej ligi grupy północnej , w którym Polonia Środa na boisku w Dopiewie uległa miejscowej Nordenii Dopiewo 0:2(0:0)
-
10.10.2009
Dołącz do Wielkiej Bazy Kibiców Polonii
Już prawie 100 kibiców zapisało się do Wielkiej Bazy Kibiców Polonii Środa Wielkopolska.
-
08.10.2009
Mecze polonistów po całej Wielkopolsce
Zbliżający się weekend to kolejne emocje związane z oficjalnymi meczami niemal wszystkich drużyn naszego klubu. Tym razem, na 8 rozgrywanych spotkań, poloniści 7 razy będą występować w roli gościa. Zapowiada się, że w nadchodzące dni wolne, średzianie przemierzą naprawdę sporo kilometrów.
-
08.10.2009
Mecz na szczycie z Nordenią Dopiewo
W najbliższą sobotę o godz. 15.00 dojdzie do kolejnego szlagieru IV ligi gr. północnej. Na przeciw siebie stanie lider obecnych rozgrywek Polonia Środa Wielkopolska i walcząca o zrealizowanie przedsezonowego celu (awansu do III ligi) Nordenia Dopiewo.
-
07.10.2009
Aquaform z pakietem granatowym !
Miło Nam poinformować, że firma Aquaform została kolejnym członkiem Klubu Partnera Piłka i Biznes.
-
07.10.2009
Pomóż Polonii w Dopiewie !!!
Już w najbliższą sobotę pierwszy zespół seniorów czeka arcytrudny mecz na wyjeździe z Nordenią Dopiewo. Drużyna trenera Ryszarda Rybaka, jeżeli chce spędzić kolejny tydzień na pozycji lidera musi to spotkanie wygrać. Dlatego klub jak i piłkarze bardzo liczą na Wasze wsparcie. Swoją obecnością i dopingiem bardzo pomożecie Polonii !!!
-
06.10.2009
Karne zdecydowały w Pucharze
We wtorek 6 pazdziernika odbył się mecz czwartej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Na boisku w Kórniku zmierzyły się miejscowa Kotwica i pierwsza drużyna Polonii Środa.