OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.09.2013

Nieudany mecz dziewczyn

W dniu 09.09.2013r. odbył się mecz 2. kolejki II ligi kujawsko-pomorskiej pomiędzy Unifreeze Górzno a Polonią Środa Wielkopolska. Gospodynie zrobiły kolejny krok by awansować na zaplecze ekstraligi rozbijając gości aż 9-2. 

Piłkarki z Górzna zanotowały pierwsze trafienie już w 7 minucie a drugie już w 14 rozbijając obronę gości. Średzianki kompletnie nie radziły sobie z rywalkami, popełniały dużo indywidualnych błędów co przypłaciły stratami bramek. Nieoczekiwanie kontaktową bramkę dla Polonii zdobyła Julia Mikołajczak. Gdy wydawało się, że przyjezdne podejmą równą walkę, wynik spotkania szybko ulega zmianie na korzyść Górzna. Gospodynie podwyższają dwoma trafieniami na 4-1. Pod koniec pierwszej części spotkania Julia Mikołajczak ponownie daje sygnał do ataku swoim koleżankom zmieniając wynik na 4-2. Niestety, tak jak po pierwszym trafieniu polonistki gospodynie atakują co przyniosło kolejne trzy bramki. Do szatni gospodynie schodzą z pięciobramkowym prowadzeniem. Druga połowa zdecydowanie lepsza w wykonaniu gości. Mimo, iż Polonistki wyszły na murawę zmobilizowane, to jednak zabrakło aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka zmian u Średzianek poprawiło nie co grę w obronie, lecz niestety nie udało się zatrzymać piłkarek z Górzna, które dołożyły jeszcze dwa trafienia. Wynik spotkania to pewne zwycięstwo gospodarzy nad Polonią 9-2.

Polonistki wystąpiły w następującym składzie : Krajewska, Oczkowska, Plewa, Wiśniewska, Sroczyńska, Jędrzejczyk, Ratajczak, Wojtecka, Gintrowicz, Lewicz, Mikołajczak.

Na zmianę wchodziły : Purgał, Fabisiak, Miłoszyk, Włodarczak

Najnowsze aktualności

  • 21.05.2024

    Żacy grali w turniejach ligowych (2015)

    Polonia 2015 w weekend wzięła udział w dwóch turniejach rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Owińskach, natomiast grupa czerwona grała w Kórniku.

  • 21.05.2024

    Gra kontrolna z Jarotą (2014)

    W sobotę na orliku przy ulicy Lipowej mecz sparingowy zagrał zespół orlików młodszych (rocznik 2014), który wykorzystując przerwę w turniejach ligowych zmierzył się z Jarotą Jarocin. Poloniści podzieleni zostali na dwie drużyny, a każdy zawodnik spędził równą liczbę minut na boisku.

  • 21.05.2024

    Orlicy grali z Miłosławiu (2013)

    Zespół orlików E1 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 II) rozegrał na boiskach trawiastych stadionu w Miłosławiu-Bugaju mecze w ramach turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z Orlikiem Miłosław, Kotwicą Kórnik oraz UKS-em Śrem.

  • 21.05.2024

    Szóste miejsce w Pro Future Cup (2013)

    Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska w weekend wziął udział w turnieju Pro Future Cup w Grodzisku Mazowieckim. Po doskonałej sobocie, kiedy to Poloniści wygrali pięć z sześciu meczów, w niedzielę zespół rywalizował w Lidze Mistrzów. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a Polonia zakończyła zawody na 6. miejscu, ale do zwycięzcy zabrakło tylko czterech punktów. W turnieju zagrało 28 drużyn.

  • 21.05.2024

    Porażka i remis z Medykiem (Juniorki)

    Nie udał się wyjazd juniorek do Konina. Nasze zawodniczki przegrały z Medykiem II Konin 2:3 (0:0). Polonistki źle weszły w drugą połowę i w 66. minucie przegrywały 0:3, ale za sprawą bramek Martyny Nowaczyk zdołały zmniejszyć rozmiar przegranej. We wtorek odbył się mecz rewanżowy na boisku w Zielnikach, który zakończył się bezbramkowym remisem.

  • 21.05.2024

    Ważne spotkanie z Vinetą

    W sobotę 25 maja piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 32. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie  Vineta Wolin. Dla obu ekip będzie to bardzo ważny mecz gdyż oba zespoły niebezpiecznie zbliżyły się do strefy spadkowej. Zwycięstwo pozwoli wygranej ekipie oddalić się od tej strefy i być już niemal pewnym utrzymania w trzeciej lidze na kolejny sezon.

  • 20.05.2024

    Porażka młodzików z liderem (2012)

    W czwartek mecz II ligi okręgowej D2 rozegrał drugi zespół Polonii 2012. Podopieczni Kornela Ladrowskiego na wyjeździe z liderem rozgrywek Pogonią Książ Wielkopolski 0:3 (0:1).

  • 20.05.2024

    Jedenaście bramek z Obrą (2012)

    Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli w weekend młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012) w lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał 11:0 (5:0) na Stadionie Średzkim z Obrą 1912 Kościan. Aktualnie Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co prowadząca Polonia 1912 Leszno. Nasz zespół ma jednak do rozegrania zaległy mecz z trzecim w tabeli SMS AP Reissa Ślesin. To spotkanie zaplanowano na najbliższą środę.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.