20.04.2015
Nie dali szans Warcie (2005)W sobotę 18 kwietnia o godzinie 11:00 w Środzie Wlkp. odbył się drugi mecz ligowy Orlików Młodszych. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego podejmowali zespół Warty Śrem. Średzianie nie dali szans rywalom i pewnie wygrali swój drugi mecz aż 13:2 (4:1).
Od początku mecz było widoczne że to Polonia będzie zespołem wiodącym. Niestety podobnie jak w meczu z Kotwicą to Średzianie tracą pierwsi bramkę. Błąd ustawienia obrońców wykorzystuje napastnik Warty i niespodziewanie Polonia przegrywa 1:0. Stracona bramka zadziałała pobudzająco na polonistów. Od razu rzucili się do ataków na bramkę gości. Już dwie minuty później do remisu doprowadza Mateusz Duszczak po ładnej akcji zespołowej i asyście Mateusza Rosiaka. Jeszcze przed przerwą Polonia zdobywa trzy bramki autorstwa Mateusza Rosiaka dwie i ponownie Mateusza Duszczaka. Wynik do przerwy 4:1 dla Polonii.
Po przerwie przewaga Polonii jeszcze wzrosła. Goście mieli duże problemy aby opuścić swoją połowę. Średzianie tym razem wykorzystali większość swoich szans. Jednak najbardziej cieszy to że w tym meczu było kilka na prawdę składnych a przede wszystkim zespołowych akcji. Podopieczni trenera Haremskiego pracowali nad tym cały tydzień i to przyniosło efekt w postaci bramek i pięknych asyst. Ostatecznie w drugiej części spotkania poloniści strzelają aż 9 bramek i tracą jedną. Końcowy wynik spotkania to 13:2 dla Polonii. Bramki w tym meczu strzelali: Mateusz Duszczak x4, Mateusz Rosiak x3, Wiktor Stratyński x3, Piotr Krajewski x1, Bartosz Miedziak x1, Jakub Góźdź x1.
Zwycięstwo cieszy lecz najbardziej cieszy coraz lepsza i zespołowa gra naszego młodego zespołu. W następnym spotkaniu ligowym Średzianie zagrają w Zaniemyślu z miejscowym Kłosem. Wszystkich kibiców już teraz gorąco zapraszamy na ten mecz.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, F.Hoffmann, W.Stratyński, M.Rosiak, M.Duszczak, P.Krajewski, M.Walczak, J.Góźdź, B.Miedziak, K.Nowak,
Najnowsze aktualności
-
06.02.2024
7. miejsce juniorek w HMW U-16 (Dziewczyny)
W sobotę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16 rozgrywanych w Miejskiej Górce. Nasze zawodniczki nie miały tego dnia szczęścia, pechowo przegrywając dwa pierwsze mecze i dane im było zagrać jedynie o 7. miejsce. W ostatnim meczu Polonia wygrała ze Sparks II Poznań.
-
05.02.2024
Gra orlików z Wilkami (2013)
W sobotę zespół orlików starszych (2013 II) rozegrał na orliku przy ulicy Lipowej grę kontrolną z AP Wilki Dąbrówka.
-
05.02.2024
Wysoka porażka w Ostrowie Wlkp.
W sobotę 3 lutego zespół kobiet Polonii Środa rozegrał pierwszą tej zimy grę kontrolną. Polonistki udały się do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z wiceliderem drugiej ligi miejscową Ostrovią. Rywalki pokonały w wysokim stosunku bramkowym 7:1, Polonię Środa, co należy uznać za dużą niespodziankę.
-
05.02.2024
Z Chrobrym na remis
W sobotę 3 lutego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Pawła Kutyni był pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie odbyło się w Głogowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
05.02.2024
Zwycięstwo Polonii w Progres Cup! (2014)
Z niedzielę zespół orlików młodszych wziął udział w halowym turnieju Progres Cup w Stęszewie. Poloniści spisali się doskonale i wygrali całe zawody! Nasza drużyna rozpoczęła od porażki w pierwszym meczu, ale w kolejnych pojedynkach nie dali szans rywalom i sięgnęła po puchar. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Piotr Zys!
-
05.02.2024
Młodzicy wygrali z juniorkami (2012)
W niedzielę na średzkim boisku hokejowym zespół rocznika 2012 II zmierzył się w grze kontrolnej z drużyną juniorek Polonii. Do przerwy górą były dziewczyny, które szybko objęły prowadzenie za sprawą Martyny Nowaczyk, ale w drugiej połowie po bramkach Nikodema Mazurczaka i Franciszka Batyckiego zespół młodzików wywalczył zwycięstwo 2:1.
-
02.02.2024
Pracowity weekend zespołów seniorskich
Nie zwalniają tempa przygotowania zespołów seniorskich Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Oprócz ciężkich treningów jakie odbywają się w tygodniu w ten weekend wszystkie trzy zespoły zagrają gry kontrolne.
-
01.02.2024
Porażka z Widzewem (2010)
Wczoraj w Licheniu Starym zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) rozegrał mecz sparingowy z przebywającym tam na obozie Widzewem Łódź. Mecz zakończył się zwycięstwem łódzkiej drużyny 5:1, a jedynego gola dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.


























































