22.07.2011
Nasi rywale: Sokół KleczewPodobnie jak nasza Polonia, Sokół Kleczew w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem III ligi.

Rozgrywki ligowe IV ligi Wielkopolskiej (południe) w sezonie 2010/2011 drużyna z Kleczewa zakończyła na pierwszym miejscu z przewagą 11. punktów nad drugą Centrą Ostrów Wielkopolski. Dodatkowo zespół zdobył dwa Puchary Polski, jeden okręgu konińskiego, a drugi Wielkopolski.
W ostatnich pięciu latach Sokół nieprzerwanie występował w IV lidze, zajmując następujące miejsca:
2010/2011 – 1. miejsce
2009/2010 – 4. miejsce
2008/2009 – 2. miejsce
2007/2008 – 11. miejsce
2006/2008 – 7. miejsce
Drużyna z Kleczewa rozegrała jak dotąd dwa spotkania towarzyskie. W pierwszym z nich zremisowała bezbramkowo z beniaminkiem drugiej ligi Calisią Kalisz, a w drugim pokonała beniaminka czwartej ligi Gopło Kruszwica 1:0. Sokół rozegrał już także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski, w którym bardzo wysoko pokonał czwartoligową odmłodzoną Polonię Słubice 9:3 (4:0). Bramki w tym spotkaniu dla naszych rywali strzelili: Jacek Kopaniarz (2), Damian Augustyniak (2), Norbert Grzelak, Łukasz Urban, Marcin Jankowiak i Jakub Woźniak.
Klub przed nowym sezonem opuściło trzech zawodników: Markiewicz Damian (obrońca), Krzyżanowski Kamil (obrońca) oraz Nowicki Bartosz (pomocnik). Natomiast zespół wzmocniło pięciu nowych piłkarzy: Roszyk Tomasz (bramkarz, Victoria Września), Pingot Mikołaj (obrońca, Sparta Konin), Robak Krystian (pomocnik, Sparta Konin), Rutkowski Michał (pomocnik, Olimpia Kolo), Woźniak Jakub (pomocnik, SKP Słupca) oraz Urban Łukasz (napastnik, Polonia Golina).
Ostatni raz drużyny Polonii i Sokoła spotkały się ze sobą podczas meczu towarzyskiego rozegranego 14 lipca 2010 roku. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła nasza drużyna, która po bramce Krzysztofa Błędkowskiego wygrała 1:0.
Najnowsze aktualności
-
27.12.2024
Szczęśliwego Nowego Roku
Szanowni Kibice,
Wraz z nadchodzącym rokiem, chcemy podziękować Wam za Wasze nieustanne wsparcie i oddanie, które dajecie naszej drużynie. Rok 2024 był dla nas wyjątkowy pod względem sportowych wyzwań i osiągnięć, ale również pod względem naszej wspólnej pasji do piłki nożnej, która łączy nas wszystkich.
-
22.12.2024
Futsal: Awans Polonii U-17 do III fazy eliminacji (2008/2009)
Po niezwykle emocjonującym turnieju rozgrywanym w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wywalczył sobie awans do III fazy eliminacji wygrywając rywalizację w grupie 6.! Poloniści rozpoczęli od zwycięstwa 3:2 z Górnikiem Polkowice, następnie po zaciętym spotkaniu zremisowali 3:3 z Polonią 1912 Leszno. W trzecim meczu emocji także nie brakowało, bo Polonia przegrywała już 1:3 z Red Dragons Pniewy, ale w pięknym stylu odwróciła wynik i wygrała 4:3. W ostatnim meczu zespół Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego wygrał aż 10:0 z Mundialem Żary, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło na zajecie pierwszego miejsca w tabeli!
-
23.12.2024
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć wszystkim naszym zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, pracownikom, kibicom oraz partnerom najserdeczniejsze życzenia. Niech te wyjątkowe dni przyniosą Wam spokój, radość i chwilę wytchnienia w gronie najbliższych.
-
22.12.2024
Piąte miejsce trenerów w Juna Cup
Trenerzy naszej akademii w sobotę wzięli udział w turnieju halowym Juna Cup rozgrywanym w Starych Oborzyskach. Nasz zespół zajął trzecie miejsce w grupie, a następnie wygrał oba mecze w rywalizacji o miejsca 5-8. W ciągu turnieju nasi trenerzy przegrali tylko jeden mecz, trzy razy wygrali i raz zremisowali.
-
20.12.2024
Polonia ze Złotym Certyfikatem PZPN na rok 2025!
Mamy przyjemność poinformować, iż Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na 2025!
-
18.12.2024
Składy lig wojewódzkich D w rundzie wiosennej 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategorii młodzik. Swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
17.12.2024
Gra wewnętrzna młodzików (2012/2013)
W sobotę zespoły Polonii 2012 II oraz 2013 II rozegrały wspólną grę wewnętrzną na boisku hokejowym. Zawodnicy spędzili aktywne 90 minut na wspólnej rywalizacji.
-
17.12.2024
Turniejowy debiut dziewcząt (Orliczki)
W niedzielę w swoim pierwszym turnieju udział wzięły dziewczynki z rocznika 2014/2015. Turniej Olimpic Winter Cup II odbył się bez prowadzenia klasyfikacji. Dziewczynom udało się wygrać kilka meczów. Nasza drużyna zebrała niezbędne do rozwoju doświadczenie. Warto dodać, że w drużynie turnieju znalazła się Zosia Kostyra.
























































