12.11.2012
Na koniec rundy zwycięstwoOstatni mecz rundy jesiennej orlicy rozegrali na wyjeździe. Przeciwnikiem polonistów był zespół Karolinka Koziegłowy.
Od pierwszego gwizdka sędziego Polonia ruszyła do zdecydowanych ataków i szybko zepchnęła gospodarzy do obrony. Polonia objęła prowadzenie w 3’spotkania. Po krótko rozegranym rzucie rożnym M.Radziejewski dośrodkował w pole karne, a akcje wykończył F.Michalak zdobywając bramkę. Wynik spotkania 0-1 dla Polonii. Kolejne minuty meczu nie przynosiły zmiany rezultatu, akcje obydwu zespołów kończyły się na wysokości pola karnego przeciwników. Druga bramka w meczu padła dopiero w 16’ spotkania, po szybkim wznowieniu gry z autu J.Kiel zdecydował się na strzał z dystansu i zdobył bramkę. Wynik 0-2 dla Polonii. Trzecia bramka dla Polonii padła w 23’ spotkania, po raz drugi asystą popisał się M.Radziejewski – strzelcem bramki ponownie F.Michalak. Pierwsza połowa meczu kończy się prowadzeniem Polonii 0-3. Druga odsłona meczu to festiwal strzelecki zawodników Polonii. Już w 1’drugiej połowy Polonia podwyższa na 0-4 za sprawą F.Michalaka. W 5’ drugiej połowy Polonia traci gola, strzał z rzutu wolnego bezpośredniego niepewnie odbija bramkarz, dobitka napastnika drużyny gospodarzy i wynik meczu 1-4. Minutę później polonia odpowiada trafieniem D.Lisiewicza – strzał z prawej strony pola karnego – 1-5 dla Polonii. W 7’ drugiej połowy po raz kolejny na listę strzelców wpisuje się F.Michalak strzałem z dystansu. Wynik 1-6. Minutę później ponownie bramkę zdobywa F.Michalak tym razem po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Wynik 1-7 dla Polonii. W 9’ drugiej połowy kolejna bramka dla Polonii – strzelcem A.Białkowski – wynik meczu 1-8. Następną bramka Polonia zdobywa po ładnej akcji zespołowej J.Kiela- P.Mąderka- M.Bartkowiaka ten ostatni strzelcem bramki. Wynik 1-9. W 16’ drugiej połowy bramkę zdobywa M.Szafrański atomowym strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z własnej połowy boiska – wynik 1-10. Ostatnią bramkę w meczu zdobywa A.Białkowski po indywidualnej akcji prawą strona boiska. Mecz kończy się rezultatem 1-11 dla Polonii. Wielki brawa i słowa uznania za zespołową grę dla całego zespołu Polonii.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Siwek, A. Białkowski, M.Bartkowiak, M.Gościniak, J.Kmieciak, K. Lewicz, D.Lisiewicz, D. Maćkowiak, J.Mazur, F. Michalak, D.Mostowski, M. Radziejewski, M. Szafrański, B.Koprucki, J.Kiel, P.Mąderek
Najnowsze aktualności
-
12.05.2014
Kolejna wygrana trampkarzy
W sobotę 10 maja trampkarze gościli na własnym boisku zespół Mieszka Gniezno , któremu w dotychczasowych meczach udało się zgromadzić 4 punkty.
-
12.05.2014
Cenne zwycięstwo juniorów
Sobotnie spotkanie było dla naszego zespołu bardzo ważne, ponieważ był to mecz dwóch drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli, które walczą o utrzymanie w lidze.
-
11.05.2014
Skrót meczu Polonia II - Concordia
Dostępny jest już skrót niedzielnego meczu klasy A w którym drugi zespół Polonii zwyciężył na własnym boisku Concordię Murowana Goślina 1:0.
-
11.05.2014
Polonia II pokonała Concordię Murowana Gośl.
W meczu 20. kolejki poznańskiej klasy A rezerwy średzkiej Polonii zwyciężyły na własnym boisku Concordię Murowana Goślina 1:0.
-
10.05.2014
MECZ REZERW O GODZINIE 11
Z powodu błędu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu prowadzącego rozgrywki o mistrzostwo klasy A niedzielny mecz rezerw Polonii z Concordią Murowana Goślina nie zostanie rozegrany o godzinie 16.
-
10.05.2014
Polonia TV: Polonia Środa - Centra Ostrów
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu dzisiejszego spotkania III ligi pomiędzy Centra Ostrów, a Polonią Środa. Zawody zakończyły się wygraną ostrowian 1:0.
-
10.05.2014
Wyniki 29. kolejki III ligi
Dzisiaj rozegrana została 29. kolejka spotkań o mistrzostwo trzeciej ligi. W meczu na szczycie pomiędzy Sokołem Kleczew, a Startem Warlubie padł remis 3:3. Wykorzystał to Lech II Poznań pokonując Polonię Leszno 2:1.
-
10.05.2014
Centra wygrała po rzucie karnym
W meczu 29. kolejki trzeciej ligi piłkarze średzkiej Polonii przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą 0:1 po golu Tomasza Adamiaka z rzutu karnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry.





















































