10.05.2014
Centra wygrała po rzucie karnymW meczu 29. kolejki trzeciej ligi piłkarze średzkiej Polonii przegrali w Ostrowie Wielkopolskim z Centrą 0:1 po golu Tomasza Adamiaka z rzutu karnego w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
Szkoleniowiec polonistów w związku z absencją sześciu zawodników zmuszony był powołać do osiemnastki meczowej trzech piłkarzy z zespołu rezerw dla których były to pierwsze kroki w trzecioligowej piłce. Największy z nich uczynił Krystian Olczyk, który pojawił się na boisku. Pierwsza część meczu należała do zespołu gospodarzy. Piłkarze Centry częściej znajdowali się przy piłce, a poloniści rzadko kiedy potrafili przedostać się pod bramkę miejscowych. Najlepszą okazję do zdobycia gola ostrowianie wypracowali sobie w 17. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne głową uderzał Michał Majer, ale świetnie piłkę wybronił Adrian Lis. Podopieczni Czesława Owczarka oddali w tej części gry tylko jeden strzał, którego wykonawcą był Mateusz Pluciński.
Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale to gospodarze potrafili przeprowadzać groźniejsze ataki. W 59. minucie bliski szczęścia był Jakub Michalski, lecz jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany, a piłka przeleciała nad poprzeczką. Sześć minut później bezpośrednie uderzenie Radosława Barabasza z rzutu wolnego zdołał wybronić golkiper. Nieco później strzału z dystansu próbował Adrian Błaszak, ale zabrakło mu dokładności. W 82. minucie Polonię przed utratą bramki uratował Adrian Lis broniąc uderzenie z bliska Michała Kucharskiego. Gdy wszyscy myśleli że mecz zakończy się bezbramkowym remisem sędzia Artur Mieloch dopatrzył się przewinienia w polu karnym i podyktował jedenastkę dla Centry. Mimo że nasz bramkarz wyczuł intencje Tomasza Adamiaka to piłka zatrzepotała w siatce, a ostrowianie po chwili mogli się cieszyć z bardzo ważnego dla nich zwycięstwa.
Polonia zagrała w składzie: Lis, P. Przybyłek, Lisek, Barabasz, Buczma, Mucha (90’ K. Olczyk), Falgier, Chmielecki, Błaszak (82’ Leporowski), Pluciński (73’ Warot), Duchała (65’ Grzelak)
Najnowsze aktualności
-
07.08.2017
Polonia nie będzie grać w piątki
Mecze Polonii Środa na własnym boisku będą się jednak odbywać w soboty. Pierwotnie nasz Klub biorąc pod uwagę swoje doświadczenia z organizacją wcześniejszych meczów w piątek podczas których frekwencja na trybunach było wyższa niż w sobotę chciał, aby część meczów III ligi odbywało się właśnie w ten dzień.
-
07.08.2017
Krótka historia spotkań z Jarotą
Już w sobotę 12 sierpnia startuje nowy sezon rozgrywek trzecioligowych. Poloniści w pierwszej kolejce zagrają na własnym boisku z zespołem Jaroty Jarocin.
-
07.08.2017
Rocznik 2008 na obozie w Pobierowie
W czwartek 3 sierpnia na kilkudniowy obóz do Pobierowa wyjechał zespół z rocznika 2008, podpieczni Macieja Bartkowiaka.
-
07.08.2017
Bez bramek z Mieszkiem (1999)
Po dłuższej przerwie w naszym Klubie powołano do życia drużynę juniorów starszych. Złożona ona jest z zawodników urodzonych w roku 1999 i młodszych i w tym sezonie występować będzie w grupie 1 Ligi Okręgowej Juniorów Starszych.
-
07.08.2017
Zwycięstwo i porażka
Przygotowujące się do rozgrywek ligowych piłkarki „Polonii” Środa w minionym tygodniu rozegrały dwa mecze towarzyskie.
-
06.08.2017
Nowi rywale: Unia Solec Kujawski
Kolejną drużyną którą przedstawiamy w naszej serii artykułów o nowych zespołach które dołączyły do rozgrywek trzecioligowych jest beniaminek Unia Solec Kujawski.
-
06.08.2017
Mecz z Lubuszaninem na zdjęciach
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu towarzyskiego Polonii Środa z Lubuszaninem Drezdenko zakończonego zwycięstwem naszego zespołu 8:0 (5:0). Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
05.08.2017
Nowi rywale: Kotwica Kołobrzeg
Dziś rozpoczynamy cykl artykułów w których przedstawimy naszym czytelnikom nowych rywali jacy w sezonie 2017/18 dołączyli do rozgrywek trzecioligowych grupy drugiej i będą rywalami średzkiej Polonii. Zaczynamy od spadkowicza z drugiej ligi – Kotwicy Kołobrzeg.





















































