14.10.2012
Młodzicy wygrali z Orlikiem MiłosławW sobotę 13 października zespół młodzików Polonii Środa rozegrał kolejny mecz ligowy. Tym razem nasi młodzi zawodnicy udali się do Miłosławia na mecz z miejscowym Orlikiem. Po naprawdę dobrej grze Poloniści pokonali rywali na ich boisku 5:1, prowadząc do przerwy 1:0.
Spotkanie zostało rozegrane przy słonecznej lecz chłodnej aurze. Takie warunki jednak nie przeszkodziły drużynie Polonii na rozegranie dobrych zawodów. Poloniści od pierwszych minut meczu zdecydowanie przeważali i przewyższali rywala praktycznie pod każdym względem. Bardzo ambitnie grający natomiast gospodarze bardzo dobrze się bronili praktycznie całym zespołem. Taki obrót sprawy utrudniał zdobycie bramek przez Polonię, która do pola karnego budowała bardzo dobre sytuacje. W naszym zespole brakowało jednak postawienia kropki nad „i” w postaci zdobycia bramki. Swoich sytuacji nie wykorzystali Maciej Chudy, Bartosz Bartkowiak, Wojciech Łuczak oraz Kacper Grabowski. Co nie udawało się z gry w końcu udało się w 20 minucie po wykonaniu rzutu wolnego. Do piłki podszedł Bartosz Bartkowiak, który mocno uderzył na bramkę. Bramkarz gospodarzy popełnił przy tej interwencji błąd i piłka wpadła do siatki. Ta zdobyta bramka jeszcze bardziej dodała sił zawodnikom Polonii, którzy grając bardzo widowiskowo i z pomysłem ciągle napierali na bramkę Orlika. Gospodarze mieli także swoją szansę po błędzie naszego bramkarza, lecz jej nie wykorzystali. Do przerwy Polonia po dobrej grze prowadzi tylko 1:0.
W drugiej części meczu trener Robert Halaburda, który w zastępstwie prowadził młodzików w tym spotkaniu dokonał kilku roszad w składzie. Zmiany te ożywiły jeszcze bardziej mecz. I już w 4 minucie po przerwie Polonia podwyższyła na 2:0. Na indywidualną akcję zdecydował się Bartosz Bartkowiak, który wymanewrował kilku przeciwników i będąc już w polu karnym mógł uderzać na bramkę, lecz zachował się bardzo dojrzale i wystawił piłkę Maciejowi Chudemu, który dopełnił tylko formalności uderzając piłkę do pustej bramki. Dwie minuty później po dośrodkowaniu Bartosza Bartkowiaka Kacper Gołębiewski uderzeniem głową zdobywa trzecią bramkę dla Polonii. W 47 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Kacpra Grabowskiego Maciej Chudy uderza na bramkę, lecz obrońca tak niefortunnie trafia w piłkę, że kieruje ją do własnej siatki. W 53 minucie na 5:0 podwyższa Maciej Chudy, którego uderzenie z dystansu jest nie do obrony, a piłka po odbiciu się od słupka po raz kolejny wpada do bramki. Niestety rozluźnienie w grze naszych graczy doprowadza do straty bramki, gdzie rezerwowy bramkarz Filip Górski przegrywa pojedynek jeden na jeden z napastnikiem Orlika. Do końca meczu wynik już się nie zmienia i Polonia jak najbardziej zasłużenie pokonuje zespół Orlika Miłosław na jego boisku w stosunku 5:1.
Wszystkich zawodników Polonii należy pochwalić za ich duże zaangażowanie w tym spotkaniu oraz momentami bardzo dobrą grę. Młodzicy potrafili długo utrzymywać się przy piłce i budować akcje zmieniając ciężar gry z prawej na lewą stronę i odwrotnie, oraz grać kombinacyjnie wykorzystując przy tym co raz lepszą swoją technikę użytkową. Postępy w grze naszych młodych zawodników są co raz bardziej widoczne i miejmy nadzieję iż zaowocuje to w przyszłości dobrymi wynikami.
Polonia wystąpiła w składzie:
Łukasz Spychała – Kacper Gołębiewski, Patryk Ratajczak, Jakub Maliński – Kacper Grabowski, Bartosz Bartkowiak, Grzegorz Małolepszy, Wojciech Łuczak, Maciej Chudy.
Na zmiany wchodzili: Filip Górski, Bartosz Widera, Kacper Szymczak, Szymon Szkudlarek, Krzysztof Nakonieczny, Jakub Ratajczak, Marcel Graczyk, Kacper Furmanek.
Najnowsze aktualności
-
22.05.2023
Bez bramek z Mieszkiem (2010)
Polonia Środa Wielkopolska tylko bezbramkowo zremisowała w meczu I ligi wojewódzkiej młodzików starszych z Mieszkiem Gniezno. Taki wynik z pewnością nie zadowala żadnej z drużyn, które walczą o utrzymanie. Drugi zespół natomiast przegrał 2:5 (1:2) z LPFA Poznań/Rogoźno.
-
22.05.2023
Dobra gra nie wystarczyła (2009)
W meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 1:6 (1:1) z liderem rozgrywek - Wartą Poznań. Nasz zespół objął prowadzenie już w 12. minucie, ale jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali. W drugiej połowie Warta zdominowała już jednak zawody i zasłużenie wygrała. Poloniści zagrali jednak tego dnia bardzo dobrze i sprawili wiele trudności faworytom.
Druga drużyna udała się do odległego Damasławka na mecz z Sokołem. Nasi zawodnicy nie dali rywalom szans, aplikując im aż dziesięć bramek.
-
22.05.2023
CLJ U-15: Bardzo cenne zwycięstwo z Gwardią (2008)
W meczu 12. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 Polonia Środa Wielkopolska wygrała na wyjeździe 1:0 (0:0) z Gwardią Koszalin. Gola na wagę niezwykle cennych trzech punktów zdobył w 80. minucie Mikołaj Kowalski. Taki rezultat oznacza spadek Gwardii Koszalin, natomiast w walce o utrzymanie pozostają Polonia oraz Orlen Gdańsk, który również wygrał swój mecz. Kolejnym rywalem Polonii będzie FASE Szczecin - mecz zostanie rozegrany w sobotę o godzinie 14:00.
-
22.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (20/21 maja)
Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli w weekend trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów. Nasz zespół po golu Mikołaja Kowalskiego z końcówki meczu pokonał 1:0 (0:0) Gwardię Koszalin. Swoje mecze wygrali także Polonia II 2009 oraz Polonia III 2010, natomiast młodzicy starsi oraz młodsi zremisowali swoje mecze. Orlicy młodsi z rocznika 2012 zajęli siódme miejsce w turnieju SBG Cup.
-
18.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 20/21 maja
Już w piątek w Koszalinie rozpoczną się piłkarskie emocje dla naszej akademii na nadchodzący weekend. O godzinie 14:00 średzka Polonia zmierzy się z Gwardią Koszalin w meczu Centralnej Ligi Juniorów U-15. Będzie to kluczowe starcie w kontekście walki o utrzymanie na szczeblu centralnym. Trzymajcie kciuki za naszych zawodników!
W sobotę swoje mecze rozegrają m.in. nasi przedstawiciele w ligach wojewódzkich - trampkarze młodsi 2009 oraz młodzicy starsi 2010. Trwają także rozgrywki ligowe w pozostałych kategoriach, a najmłodsi rozegrają kolejne ligowe turnieje. Orlicy starsi 2012 wezmą natomiast udział w turniej SBG Cup! Wielkie emocje gwarantowane!
-
18.05.2023
CLJ U-15: Kluczowy mecz z Gwardią! (2008)
Już jutro o godzinie 14:00 zespół Polonii Środa Wielkopolska zagra na wyjeździe z Gwardią Koszalin w meczu Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Będzie to kluczowe starcie dla obu drużyn w walce o utrzymanie w tych rozgrywkach. Gwardia zajmuje ósme miejsce i traci cztery punkty do Polonii.
-
17.05.2023
Reprezentacja Polonii w turnieju Mama Cup!
W niedzielę na poznańskim Golęcinie odbył się turniej piłkarski Mama Cup, w którym udział wzięła również reprezentacja Polonii Środa Wielkopolska prowadzona przez trenerów Marcina Sporakowskiego i Karolinę Puzdrakiewicz!
-
17.05.2023
Dużo grania żaków (2015)
Wiele rozegranych minut mają za sobą żaki młodsze (rocznik 2015), które rywalizowało zarówno w piątek, jak też w sobotę. W piątek nasz zespół zagrał towarzysko z Jarotą Jarocin, a w sobotę zagrał z Polonią 2014 i wziął udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN, podczas którego rywalizował z rok starszymi kolegami.


























































