17.08.2014
Młodzicy pokonali WartęW sobotni poranek na Centrum Treningowym Polonia doszło do spotkania kontrolnego dwóch drużyn które znają się bardzo dobrze i każda drużyna wie o sobie dość sporo. Tymi drużynami to Polonia Środa i Warta Poznań, składające się z chłopców urodzonych w 2003 roku czyli przekładając to na kategorie - młodzików młodszych.
Jako że okres wakacyjny przysparza trenerom wielu problemów kadrowych, tak było i tym razem. Polonia wystąpiła w mocno okrojonym składzie bez 4 piłkarzy, którzy mecze w ubiegłym sezonie rozpoczynali od pierwszego gwizdka. Trzech z nich to linia obrony, a więc w tym meczu trener dał szansę pokazania swoich możliwości innym piłkarzom, którzy zaprezentowali się bardzo dobrze, zwłaszcza Jasiu Kasprzyk, który zaskoczył spokojem i dokładnymi podaniami do swoich partnerów z wyższych stref boiska. Bardzo dobrze również zaprezentował się Marcel Scholz, który kilkoma indywidualnymi akcjami zaskoczył rywali, a także dobrze wkomponował się w drużynę Adrian Cukrowski, dla którego ten sezon będzie oficjalnie pierwszym w barwach Polonii.
Problemy kadrowe w obu drużynach przekładały się także na ilość zawodników, a więc mecz podzielony został na 3 części, aby chłopcy mogli częściej odpoczywać.
Pierwsza część meczu zakończona została wynikiem 2:0 dla gospodarzy, a pierwszą bramkę już w 3 minucie zdobył Olek Kluczyński, który wykorzystał podanie od Adama Rozwory. Druga bramkę dla Polonii zdobył Adrian Cukrowski.
W drugiej części piłkarze ze Środy znów byli lepsi wygrywając 2:1. Bramkę na 1:0 zdobył uderzeniem głową Adrian Cukrowski, który otrzymał idealne dośrodkowanie od Marcela Scholza. Wynik na 2:0 podwyższył Kacper Cyka, który wyczuł błąd formacji obrony Warty i skorzystał z prezentu wkładając piłkę do bramki zielonych. Chwilę później warciarze odpowiedzieli akcją po której zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu.
Trzecia cześć meczu zakończyła się wynikiem 2:2, a wynik otworzył Olek Kluczyński, który oddając strzał na bramkę piłkarzy z Poznania, trafił w swojego rywala i piłka zmieniła tor lotu, co też zmyliło golkipera Warty. Po kilku minutach Warta odpowiedziała tym samym, a bramkę tą podarował im jeden z naszych obrońców, który po swoim błędzie oddał piłkę rywalowi i bez walki odprowadził rywala wzrokiem, a ten bez problemu pokonał Wiktora Króla. Po dwóch minutach drugi z bocznych obrońców popełnił ten sam błąd co też ponownie wykorzystali piłkarze przyjezdnych. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy Polonii, i tak jak na początku meczu Olek zdobył bramkę po podaniu od Adama, tak tym razem Olek dograł futbolówkę do Skały, a ten zawodnik takie sytuacja wykorzystuje, wpisując się tym samym na listę strzelców kończąc tą cześć wynikiem 2:2, a sumując cały przebieg meczu, Polonia pokonała Wartę wynikiem 6:3.
Po 50 minutach gry, obie drużyny przystąpiły do konkursu rzutów karnych. W tej rywalizacji lepsi okazali się piłkarze z Drogi Dębińskiej.
Mimo iż braki kadrowe w drużynie Polonii były duże to całość wyglądała bardzo dobrze. Potocznie mówiąc, gra się kleiła i akcje rozpoczynane przez naszego bramkarza, przechodziły przez każdą formację, kończąc na oddaniu strzału na bramkę gości. Miejmy nadzieję że braki kadrowe zostaną już na następy mecz uzupełnione i w następną sobotę, podczas sparingu z Oranje Sport, w pełni będzie można przetestować możliwości naszych piłkarzy.
Polonia wystąpiła w składzie
W. Król, J. Kasprzyk, M. Dolata, M. Dubiński, A. Kluczyński, M. Scholz, K. Cyka, A. Rozwora, A. Cukrowski, M. Ochowiak
Najnowsze aktualności
-
27.03.2023
Orliki rozpoczęły zmagania (2014)
W niedzielę 26.03.2023r. podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego byli gospodarzem turnieju ligowego w kategorii orlików młodszych Wielkopolskiego ZPN. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii, Sparty Sklejki Orzechowo, Orlika Miłosław oraz Warty Śrem. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Podczas turnieju młodzi piłkarze Polonii zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Spotkania obfitowały w pojedynki 1x1, piękne bramki i ciekawe akcje.
-
27.03.2023
Minimalna porażka z Sucharami (2011)
W minioną sobotę meczem z Sucharami Suchy Las rozgrywki ligowe zainaugurowali zawodnicy pierwszej drużyny rocznika 2011.
-
27.03.2023
Na inaugurację z Lubońskim (2011)
W sobotę na boisku na popularnej Rolibudzie pierwszą kolejkę ligowa rozegrali młodzicy młodsi naszego klubu, którzy występują w 2 lidze okręgowej. Przeciwnikiem polonistów był zespół Lubońskiego Luboń.
-
27.03.2023
Turniej orlików w Kórniku (2012)
W sobotę, 25 marca rozgrywki ligowe wznowił drugi zespół Orlików Starszych Polonii. Podobnie jak jesienią, rozgrywki dla zespołów składających się z zawodników urodzonych w 2012 r. i młodszych odbywają w formie bez wynikowych turniejów.
-
25.03.2023
Trzy punkty z Wolina
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa udali się do Wolina na spotkanie z tamtejszym zespołem Vinety.
-
23.03.2023
Transmisja z Wolina
Ze spotkania 21 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Vinetą Wolin przeprowadzimy bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie.
Początek transmisji o godzinie 12:15.
-
22.03.2023
Towarzyskie granie skrzatów
W piątkowy wieczór zespoły Skrzata Młodszego i Skrzata Starszego rozegrały mecze kontrolne z rówieśnikami z LPFA Łubowo. Mecze rozgrywane były w systemie 5x5, więc zawodnicy zadowoleni wracali do domu z workiem bramek i asyst. Mecz obfitował pojedynkami 1x1, ale także kibice mogli oglądać świetne akcje dwójkowymi zakończone golami
-
22.03.2023
Pięć bramek od Lecha (2008)
Los w trzeciej kolejce Centralnej Ligi Juniorów skojarzył nasz zespół z Lechem Poznań.


























































