15.04.2024
Młodzicy na zwycięskiej ścieżce (2011)
Doskonałą passę kontynuują młodzicy starsi Polonii (rocznik 2011) w rozgrywkach I ligi okręgowej. Zespół prowadzony przez Kamila Kudłę i Kornela Ladrowskiego wygrał czwarty kolejny mecz i z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. W sobotę nasz zespół pokonał na wyjeździe Kotwicę Kórnik 8:3 (5:0). Druga drużyna nie miała w weekend szczęścia i mimo wielu okazji strzeleckich przegrała 1:4 (1:2) z Lechią Kostrzyn.
Poloniści od samego początku ruszyli do mocnej ofensywy, do przerwy prowadząc już 5:0, a wynik ten w pełni odzwierciedlał przebieg wydarzeń boiskowych. Polonia kontrolowała piłkę i szukała różnych rozwiązań. Po przerwie gra się wyrównała, Kotwica szukała zdobycia bramek, które niestety znalazła wykorzystując błędy indywidualne Polonistów. Nasi zawodnicy zdobyli też kolejne trzy bramki i wygrali czwarty mecz ligowy z rzędu.
Polonia 2011 I: I liga okręgowa D1 - grupa 4
14 kwietnia 2024, godz. 12:30 - Kórnik
Kotwica Kórnik 3:8 (0:5) Polonia Środa Wielkopolska
Marcel Wilczewski 50, Mateusz Niemier 60, Igor Bykowicz 75 - Oskar Różewicz 2, 29, Jan Jankowiak 15, Krzysztof Kaźmierczak 38, 39, 63, Jan Marciniak 79, Giovani Henriquez-Gajda 80
Polonia: 1. Mykhailo Bakulin - 4. Szymon Kiciński, 5. Filip Majchrzak, 6. Jan Jankowiak, 10. Kacper Pauter, 18. Szymon CIchy, 24. Jan Marciniak, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 49. Oskar Różewicz. Grali także: 9. Mikołaj Borczyk, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 22. Igor Nowak. Trener: Kamil Kudła.
| I liga okręgowa D1 - grupa 4 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia Środa Wielkopolska | 4 | 25:9 | 12 |
| 2. | Avia Kamionki | 4 | 14:3 | 12 |
| 3. | Warta Śrem | 4 | 17:11 | 9 |
| 4. | Pogoń Książ Wielkopolski | 4 | 10:11 | 4 |
| 5. | SF Luboń | 4 | 10:15 | 4 |
| 6. | Kotwica Kórnik | 4 | 7:19 | 3 |
| 7. | Orlik Mosina | 4 | 7:15 | 2 |
| 8. | Luboński KS | 4 | 4:11 | 0 |
Mecz drugiej drużyny opiewał w bardzo dużą liczbę sytuacji strzeleckich zespołu Polonii, ale piłka jak zaczarowana nie chciała tego dnia wpaść do bramki. Jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Krzysztof Kaźmierczak. Wynik spotkania okazał się być korzystny dla zespołu gospodarzy, którzy zwyciężyli 4:1.
Polonia 2011 II: II liga okręgowa D1 - grupa 6
13 kwietnia 2024, godz. 10:00 - Kostrzyn
1922 Lechia Kostrzyn 4:1 (2:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Karol Marciniak 23, 29, Franciszek Szynal 42, Dawid Kroczyński 55 - Krzysztof Kaźmierczak 17
Polonia II: 1. Mykhailo Bakulin - 2. Jakub Ciesielski, 8. Kewin Kroll, 14. Ksawery Duchała, 20. Adam Peiner, 21. Krzysztof Kaźmierczak, 25. Jędrzej Słomczyński, 32. Piotr Pawlaczyk, 73. Kacper Leciej. Grali także: 3. Hubert Kurka, 23. Kuba Kucharski, 29. Bartłomiej Kaźmierczak, 33. Jedrzej Gucze, 35. Marcin Buczak. Trener: Kornel Ladrowski.
| II liga okręgowa D1 - grupa 6 (2011) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | LPFA Poznań/Wełna Skoki | 4 | 32:7 | 10 |
| 2. | Zjednoczeni Września | 3 | 29:7 | 9 |
| 3. | Talent Poznań | 4 | 18:16 | 7 |
| 4. | Koziołek Poznań | 3 | 10:8 | 6 |
| 5. | Orlik Poznań | 4 | 19:19 | 6 |
| 6. | Mieszko II Gniezno | 4 | 11:14 | 3 |
| 7. | 1922 Lechia Kostrzyn | 4 | 7:45 | 3 |
| 8. | Polonia II Środa Wielkopolska | 4 | 9:19 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
30.12.2012
Juniorzy młodsi zdobyli Złotą Podkowę Racotu
W piątek 28 grudnia zespół juniorów młodszych wziął udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Złotą Podkowę Racotu. Zawody w których wzięło udział 10 zespołów odbyły się na pełnowymiarowej hali sportowej w Racocie. Poloniści podczas turnieju wygrali wszystkie mecze co pozwoliło na jak najbardziej zasłużone i pewne zwycięstwo.
-
29.12.2012
Orliki młodsze wywalczyły Puchar Prezesa WZPN
Okres między świętami został wykorzystany przez drużynę orlika młodszego w aktywny sposób. Zawodnicy Mariusza Kułaka w piątek 28.12 wybrali się na turniej do Suchego Lasu gdzie rywalizowali „o Puchar Prezesa WZPN”. Wraz z Polonią w tym dniu do Suchego Lasu zjechało się 12 drużyn z całej wielkopolski, między innymi drużyna Wełny Rogoźno, KS Kaliszanin, Korona Piaski, Lechia Kostrzyn, Mieszko Gniezno, Błękitnych Owińska.
-
29.12.2012
Kartkowicze w Polonii II
Piotr Leporowski i Michał Okninski byli najczęściej kartkowanymi zawodnikami drugiej drużyny Polonii Środa Wielkopolska w 2012 roku na boiskach poznańskiej klasy A. W sumie sędziowie pokazali naszym piłkarzom 25. żółtych i jedną czerwoną kartkę.
-
28.12.2012
Rezerwy w 2012 roku
Rok 2012 w wykonaniu drugiej drużyny Polonii Środa Wielkopolska można uznać za udany. Szczególnie bardzo dobrze wypadła druga połowa roku.
-
27.12.2012
Statystyki meczowe Polonii w 2012 roku
W 2012 roku piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali 28 meczów ligowych. Po każdym spotkaniu przygotowywaliśmy dokładne statystyki polonistów.
-
26.12.2012
Turnieje zespołów młodzieżowych
Mimo że do końca 2012 roku pozostało już tylko kilka dni to nie wszystkie drużyny naszego klubu będą w tym czasie odpoczywać.
-
25.12.2012
51 meczów Polonii
W kończącym się niedługo roku 2012 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali w sumie 51 meczów ligowych, pucharowych i towarzyskich.






















































