25.12.2012
51 meczów PoloniiW kończącym się niedługo roku 2012 piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali w sumie 51 meczów ligowych, pucharowych i towarzyskich.
Poloniści 28 razy grali o ligowe punkty. Z tych spotkań jedenaście zakończyło się zwycięstwami średzian, osiem razy nasi piłkarze dzielili się punktami z rywalami i także osiem razy musieli pogodzić się z wyższością przeciwników. Jeden mecz przeciwko Noteciance Pakość z powodu mgły został przerwany i dokończony zostanie wiosną przyszłego roku.
W Pucharze Polski Polonia rozegrała dwa spotkania. Na rozpoczęcie rundy wiosennej nasza drużyna przegrała z Gromem Plewiska 1:2 i pożegnała się z rozgrywkami, a jesienią poloniści jako trzecioligowy zespół rozpoczęli zmagania od 1/16 finału, gdzie trafili na zespół Warty Śrem. W tym spotkaniu górą byli nasi gracze, którzy zwyciężyli 2:0.
Poloniści oprócz meczów ligowych i pucharowych rozegrali także 21 gier kontrolnych z przedstawicielami różnych klas rozgrywkowych. Większość z tych spotkań kończyła się pomyślnie dla Polonii. Jedenaście razy wygrywali nasi gracze, trzy razy odnotowano remis, a siedmiokrotnie zwyciężali rywale.
Mecze ligowe
runda wiosenna
Polonia 1912 Leszno - Polonia Środa 0-1
Polonia Środa - Victoria Koronowo 3-0
Polonia Środa - Notecianka Pakość 2-2
Sparta Brodnica - Polonia Środa 1-2
Polonia Środa - Sokół Kleczew 2-1
Polonia Środa - Unia Swarzędz 2-0
Polonia Środa - Piast Kobylin 0-0
Lech Rypin - Polonia Środa 1-0
Lubuszanin Trzcianka - Polonia Środa 1-0
Polonia Środa - GKS Dopiewo 0-1
Cuiavia Inowrocław - Polonia Środa 4-1
Polonia Środa - Wda Świecie 2-2
runda jesienna
Ostrovia Ostrów - Polonia Środa 1:0
Polonia 1912 Leszno - Polonia Środa 0:0
Polonia Środa - Pogoń Mogilno 0:0
Luboński KS Luboń - Polonia Środa 0:0
Polonia Środa - Nielba Wągrowiec 2:0
GKS Dopiewo - Polonia Środa 0:0
Polonia Środa - Wda Świecie 2:1
Cuiavia Inowrocław - Polonia Środa 2:1
Polonia Środa - Piast Kobylin 6:0
Lubuszanin Trzcianka - Polonia Środa 1:0
Polonia Środa - Górnik Konin 3:0
Unia Swarzędz - Polonia Środa 1:4
Polonia Środa - Notecianka Pakość (przerwany)
Sokół Kleczew - Polonia Środa 2:1
Polonia Środa - Unia Solec Kujawski 2:1
Polonia Środa - Ostrovia Ostrów 0:0
Mecze pucharowe
runda wiosenna
Grom Plewiska - Polonia Środa 2:1 (PP)
runda jesienna
Warta Śrem - Polonia Środa 0:2 (PP)
Mecze towarzyskie
runda wiosenna
Pogoń Barlinek - Polonia Środa 1:0
Calisia Kalisz - Polonia Środa 1:1
Błękitni Owińska - Polonia Środa 0:8
Obra Kościan - Polonia Środa 1:2
Luboński Fogo KS Luboń - Polonia Środa 0:2
Jarota Hotel Jarocin - Polonia Środa 3:0
Warta Poznań - Polonia Środa 4:1
Elana Toruń - Polonia Środa 1:1
SKP Słupca - Polonia Środa 2:2
Grom Plewiska - Polonia Środa 0:1
Polonia Środa - Polonia II Środa 4:0
runda jesienna
Jarota Hotel Jarocin - Polonia Środa 3:1
Sparta Oborniki - Polonia Środa 0:1
Miedź Legnica - Polonia Środa 3:0
KS Polkowice - Polonia Środa 1:0
Polonia Środa - Centra Ostrów 2:1
Polonia Środa - Obra Kościan 5:1
Gelb-Weiß Görlitz 09 - Polonia Środa 0:3
Huragan Pobiedziska - Polonia Środa 1:3
Polonia Środa - Polonia II Środa 2:3
Polonia Środa - Polonia II Środa 7:1
Najnowsze aktualności
-
29.04.2025
Akademia: Zapowiedź (29.04-01.05.2025)
Weekend majowy to nie tylko czas odpoczynku, ale także piłkarskich emocji! Na najbliższe trzy dni zaplanowano dziesięć meczów drużyn akademii, a szczególnie emocjonująca dla naszych kibiców będzie środa, bo tego dnia aż cztery mecze zostaną rozegrane na średzkich boiskach, z czego aż trzy na płycie głównej!
-
28.04.2025
Wysokie zwycięstwa młodzików (2013)
Miniony weekend był bardzo udany dla obu naszych drużyn z rocznika 2013. W sobotę Polonia 2013 II wygrała domowe spotkanie z Kłosem Zaniemyśl 6:2 (2:0) i w ligowej tabeli zajmuje 2. miejsce. Bramki strzelali Michał Jakubiak - dwie, Bruno Obiegły - dwie, Cezary Lubiński oraz Ksawery Adaszak. Pierwsza drużyna wysoko, bo aż 9:0 (4:0) wygrała z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno. Hat tricka skompletował Jakub Przybyłek, dwa razy do siatki trafił Oliwier Wiczyński, a dorobek strzelecki uzupełnili Krystian Kasprzak, Leon Jasków, Maksymilian Małecki oraz Mikołaj Mielcarek. Polonia jest druga w tabeli 2. ligi wojewódzkiej.
-
28.04.2025
Leszno wreszcie pokonane (2012)
Po dwóch remisach w rundzie jesiennej zespół Polonii wreszcie pokonał Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół wygrał wyjazdowe spotkanie 5:2 (4:0), a bramki strzelali Witold Chojnacki - dwie, Marcel Hoffmann, Kacper Leciej oraz Tymoteusz Włodarczak. Polonia w tej chwili prowadzi w ligowej tabeli, ale tracący jeden punkt zespół SMS APR Slesin rozegrał jedno spotkanie mniej. W grze o triumf pozostaje też Lech Poznań/Południe, więc zapowiada się niesamowita rywalizacja do ostatniej kolejki.
-
28.04.2025
Porażka z SMS APR Ślesin (2011)
Polonia 2011 w niedzielę udała się do Konina na spotkanie z SMS APR Ślesin. Mecz drużyn z podobnym dorobkiem punktowym nie poszedł do myśli Polonistów, którzy przegrali 0:3 (0:2). Sytuacja w tabeli nadal jest jednak niezwykle interesująca, ponieważ kilka drużyn dzieli niewielka różnica punktów. W sobotę drugi zespół udał się do Kamionek, gdzie przegrał 2:7 (1:4). Gole dla naszej drużyny strzelali Stanisław Gorgolewski i Aleksander Bajer.
-
28.04.2025
Juniorki w barażach o CLJ U-16! (Juniorki)
Polonistki prowadzone przez Elżbietę Nowicz i Weronikę Rychlewską zwycięstwem ze Spartą Miejska Górka (1:0) zapewniły sobie udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16! Nasz zespół ma dziewięć punktów przewagi na drugą w tabeli Spartą, a każdemu zespołowi pozostały do rozegrania już tylko po dwa spotkania. To oznacza, iż żaden z zespołów nie może już wyprzedzić Polonii w ligowej tabeli. Baraże o awans do CLJ U-16 zaplanowano na weekendy 7/8 oraz 14/15 czerwca, a rywalem będzie reprezentant jednego z województw: lubuskiego, pomorskiego lub zachodniopomorskiego.
-
28.04.2025
Zwycięstwa ze Śremem i Mosiną (2010)
Dwa zwycięstwa odniosły w miniony weekend zespoły z rocznika 2010. Pierwszy zespół na wyjeździe wygrał 4:2 (2:1) z UKS-em Śrem w meczu 1. ligi wojewódzkiej. Polonia w ligowej tabeli prowadzi z przewagą pięciu punktów nad drugim GES-em Poznań Z kolei druga drużyna w spotkaniu 2. ligi wojewódzkiej pokonała 2:0 (2:0) zespół UKS APR Poznań/Mosina.
-
28.04.2025
Pogrom w Gostyniu (2009)
W dobrych humorach wrócili Poloniści z rocznika 2009 z wyjazdu do Gostynia. Nasz zespół wygrał z UKS APR Jarocin/Gostyń 7:0 (2:0). W pierwszej części gospodarze stawiali opór, ale w drugiej połowie Poloniści zdecydowanie dominowali na boisku. Wejście smoka zaliczył Bartosz Szczepaniak, który w ciągu jedenastu minut skompletował hat tricka. Do siatki trafiali ponadto Maksymilian Kokociński - dwukrotnie, Michał Mężyński oraz Antoni Staszak.
-
28.04.2025
Wysokie zwycięstwo mimo gry w osłabieniu (2008)
Wysokie zwycięstwo odniosła w niedzielę Polonia 2008, której nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu od 47. minuty. Do przerwy Poloniści prowadzili 3:0 po dwóch golach Wiktora Karolaka i jednym Mikołaja Szymańskiego. Tuż po przerwie czerwoną kartką za faul taktyczny został ukarany Jakub Kowalski, a goście rzut wolny zamienili na gola. Grający w osłabieniu gospodarze wbili Rawii Rawicz jeszcze cztery gole, a do siatki trafiali Serhii Pankratov, Adrian Wojciechowski oraz dwukrotnie Adam Gołaszewski.