11.01.2016
Młodzi poloniści wicemistrzami Turnieju w Arenie (2007)10 grudnia piłkarze Polonii z rocznika 2007 udali się wspólnie z młodymi piłkarzami z rocznika 2008 ponownie do Poznania, gdzie w Hali Widowiskowo - Sportowej „Arena” wzięli udział w Turnieju Football PRO Winners, w którym zagrało 9 drużyn. Nasz zespół trafił do grupy A, w której spotkał się z bardzo silnymi drużynami: Elaną Toruń, Wartą Poznań, Akademią Piłkarską Reissa i UKS-em Śrem. Jak się później okazało był to jeden z lepszych turniejów rozegranych przez naszą drużynę w tym sezonie. Podopieczni Marcina Duchały zajęli w nim II miejsce – podobnie jak nasi młodsi piłkarze z rocznika 2008.
W grupie A nasz zespół rozegrał następujące mecze:
Polonia Środa – UKS Śrem 1:2
Bramka dla Polonii: Marcin Maląg
Mecz bardzo wyrównany, pomimo naszego prowadzenia 1:0 za sprawą Marcina Maląga nie udało nam się dowieźć zwycięstwa do końca. Pomimo obustronnych ataków, to nasi rywale byli bardziej skuteczni w swoich akcjach i wyszli na prowadzenie 2:1. Do zmiany rezultatu na drodze dwa razy stawała nam poprzeczka po strzałach Marcina Maląga i Marcina Skrobicha. Mecz zakończył się minimalną porażką naszej drużyny.
Polonia Środa – Akademia Piłkarska Reissa 1:0
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich.
Bardzo ważny mecz dla naszego zespołu, myśląc o ewentualnym wyjściu z grupy nie mogliśmy go przegrać. Po porażce w pierwszym meczu nasi zawodnicy wyszli niezwykle skoncentrowani na to spotkanie. Wynik dla naszego zespołu otworzył Marcin Skrobich strzałem z pola karnego. Później nasi rywale mieli dwa słupki, my odpowiedzieliśmy strzałem w poprzeczkę. W tym meczu zagraliśmy bardzo agresywnie – nie pozwalając drużynie AP Reissa rozwinąć skrzydeł. Ponieważ nasi obrońcy i bramkarz nie dopuścili już do straty bramki mecz zakończył się jedno bramkowym zwycięstwem naszej drużyny.
Polonia Środa - Elana Toruń 4:1
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Jakub Wujek, Marcin Maląg, Jasiu Pośledni.
W trzecim meczu duża przewaga należała do naszego zespołu. Tym razem łupem bramkowym podzielili się nasz napastnik, pomocnicy oraz nasz nominalny obrońca Jakub Wujek, który bardzo ładnie włączył się w akcje ofensywne naszego zespołu. Gola honorowego dla naszych rywali zdobył zawodnik Elany w zamieszaniu podbramkowym. Tym razem mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu.
Polonia Środa – Warta Poznań 3:0
Bramki dla Polonii: Marcin Maląg, Marcin Skrobich, Jakub Wujek
Od samego początku nasi rywale zaskoczyli naszych zawodników niezwykle odważną i agresywna grą. Po okresie tej przewagi mecz przypominał już ten poprzedni. Nasz zespół narzucił swój styl gry. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Marcin Skrobich, Marcin Maląg i Jakub Wujek – ten ostatni bardzo ładnym strzałem z daleka. Mecz zakończył się zdecydowanym i zasłużonym, choć może zbyt wysokim zwycięstwem naszego zespołu. Ostatecznie w grupie A zajęliśmy drugie miejsce tuż za UKS-em Śrem z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie.
W grupie mistrzowskiej przyszło nam zagrać ponownie z UKS-em Śrem, Falubazem Zielona Góra i Startem Namysłów.
Polonia Środa – Start Namysłów 3:2
Bramki dla Polonii: Marcin Skrobich, Marcel Możewski i Marcin Maląg
Mecz rozpoczął się od naszych ataków, czego konsekwencją były dwie bramki zdobyte przez naszą drużynę. Później mecz zdecydowanie się zaostrzył – szczególnie w naszym wykonaniu – sędzia spotkania na ławkę kar odesłał naszego kapitana za zbyt ostrą grę. Mecz w osłabieniu udało nam się przetrzymać – ale później sami na własną prośbę oddaliśmy niepotrzebnie inicjatywę naszym rywalom, co spowodowało zdobyli oni dwie bramki i doprowadzili do remisu. Gdy już sędzia zabierał się do odgwizdania meczu na strzał zdecydował się nasz bramkarz Marcel Możewski i ku zdumieniu wszystkich udało mu się strzelić bramkę dającą nam wygraną w tym meczu.
Polonia Środa – Falubaz Zielona Góra 5:2
Bramki dla Polonii: bramka samobójcza, Marcin Maląg x2, Marcin Skrobich, Marcel Pieszke
Mecz nie rozpoczął się pomyślnie dla naszego zespołu. Straciliśmy bramkę i trzeba było odrabiać straty. Pomogli nam w tym nasi rywale, którzy sami zaaplikowali sobie bramkę samobójczą. Później następne do naszego dorobku dołożyli Marcin Maląg, Marcin Skrobich i Marcel Pieszke, ten ostatni najpierw odzyskał piłkę, później popisał się kapitalnym strzałem w same okienko drużyny naszych rywali, którzy na nasze bramki odpowiedzieli tylko jedną i mecz zakończył się zasłużoną wygraną naszego zespołu. Po tej wygranej było wiadomo, że w turnieju zajmiemy minimum drugie miejsce.
Polonia Środa – UKS Śrem 1:4
Bramka dla Polonii: Marcin Skrobich
Tym razem mecz ułożył się na początku po naszej myśli. Po strzale Marcina Skrobicha objęliśmy prowadzenie. Później widać było już zmęczenie po obu stronach. Ale więcej sił zachowali nasi rywale, którzy najpierw zdobyli dwie bramki i później dołożyli jeszcze dwie kolejne. Na odpowiedź zabrakło nam już sił – był to siódmy mecz tego dnia naszej drużyny. Zwycięstwo drużyny ze Śremu jak najbardziej zasłużone. Nam pozostało cieszyć się z drugiego miejsca, które i tak jest naszym dużym sukcesem, który przed turniejem bralibyśmy w ciemno – biorąc pod uwagę z jakimi drużynami przyszło na się zmagać w jego trakcie.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Marcel Możewski (b), Jakub Wujek, Adrian Fiołka, Marcin Skrobich (kpt), Marcin Maląg, Jan Pośledni, Jakub Witczak, Marcel Pieszke, Oskar Pawlak, Borys Markiewicz.
Najnowsze aktualności
-
20.09.2015
Pierwsza wygrana (2006)
W piątek 18.09.2015r o godzinie 17.00 na boisku w Gnieźnie druga drużyna orlika młodszego rozegrała pierwsze w sezonie 2015/2016 spotkanie wyjazdowe o mistrzostwo ligi z drużyną Mieszko Gniezno II. Mecz zakończył się zwycięstwem młodych Polonistów 6-3, warto dodać że jest to pierwsze ligowe zwycięstwo. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Janas Piotr - 4, Górski Oskar - 2.
-
20.09.2015
Trzecie zwycięstwo orlika młodszego (2006)
W niedziele 20.09.2015r o godzinie 10.00 na boisku w Środzie Wlkp. pierwsza drużyna orlika młodszego rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Warty Śrem. Gospodarze kolejny raz udowodnili że są faworytami do zwycięstwa w lidze pewnie pokonując przyjezdnych 12-4 i tym samym odnieśli trzecie zwycięstwo. Bramki dla zespołu Polonii zdobyli: Rauhut Szymon – 4, Wawroski Jakub - 4, Wójkiewicz Jan - 3, Kusza Jędrzej - 1.
-
20.09.2015
Pewna wygrana z Adalbertusem (2002)
Kolejny mecz trampkarze starsi rozegrali w sobotę tj. 19 września na boisko średzkiej Polonii. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Adalbertus Dalewo.
-
20.09.2015
Skromna wygrana z imienniczką z Leszna (1999/00)
Pierwszą rundę jesiennych rozgrywek juniorzy młodsi mają już za sobą. Ostatnim przeciwnikiem tej rundy był zespół Polonii Leszno.
-
20.09.2015
Galeria zdjęć z meczu z Centrą
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego meczu 7 kolejki III ligi w którym Polonia Środa pokonała na własnym obiekcie Centrę Ostrów Wlkp. 2:1. Zdjęcia wykonał tradycyjnie Czesław Kościelski.
-
20.09.2015
Skrót z meczu przeciwko Centrze
W meczu 7. kolejki 3 ligi piłkarze Polonii pokonali na własnym boisku Centrę Ostrów Wielkopolski 2:1. Średzianie mięli sporo szczęścia na początku spotkania, gdy Tomasz Adamiak dwukrotnie nie zdołał pokonać Adriana Lisa z rzutów karnych. Bramki dla zwycięzców zdobyli Tobiasz Kupczyk (sam.) i Piotr Fontowicz, a honorowe trafienie dla gości zanotował Szymon Kucharski. Poniżej zamieszczamy skrót wideo z tego spotkania.
-
19.09.2015
Polonia z trzema punktami
W meczu 7 kolejki III ligi Polonia Środa mierzyła się na własnym boisku z Centrą Ostrów. Poloniści do spotkania z Centrą przystąpili z wielką ochotą podtrzymania zwycięskiej passy na własnym boisku.
-
18.09.2015
Zapowiedź 7 kolejki III ligi
Przed nami kolejny piłkarski weekend w trzeciej lidze grupa kujawsko pomorsko wielkopolska. Piłkarze szesnastu drużyn występujących na tym poziomie rozgrywkowym w obecnym sezonie rozegrają siódmą kolejkę podczas której dojdzie do ośmiu bardzo ciekawych spotkań.





















































