20.09.2015
Pewna wygrana z Adalbertusem (2002)Kolejny mecz trampkarze starsi rozegrali w sobotę tj. 19 września na boisko średzkiej Polonii. Przeciwnikiem naszej drużyny był zespół Adalbertus Dalewo.
Od początku spotkania Polonia osiągnęła przewagę, lecz na bramkę musieliśmy czekać do 8 minuty. Wtedy to akcję lewą stroną boiska przeprowadził Dawid Lisiewicz i zagrał po ziemi w pole karne do Miłosza Gościniaka, a ten ostatni zdobył bramkę strzałem po ziemi. Pięć minut później kopia akcji która dała prowadzenie Polonii; w roli dogrywającego piłkę wystąpił Miłosz Gościniak a zdobywcą bramki okazał się Bartek Włodarczak. Szybko objęte prowadzenie przez Polonię uśpiło jej blok defensywny. Efektem czego były dwie zdobyte bramki przez zespół z Dalewa. Wynik spotkania 2-2. W 33 minucie meczu Polonia zdobyła kolejną bramkę. Tym razem po wrzucie z autu z prawej strony boiska piłka trafiła do Miłosza Gościniaka, a ten obsłużył w polu karnym Kubę Tomczaka, który bez problemów umieścił piłkę w bramce. Na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy Polonia wykonywała rzut rożny; po dośrodkowaniu Dawida Mostowskiego jeden z zawodników Dalewa zagrał piłkę ręką i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Filip Michalak. Wynik 4-2. W drugiej połowie spotkania Polonia nadal przeważała , a goście z Dalewa wyprowadzali kontrataki. W 55 minucie meczu znowu z dobrej strony pokazał się Dawid Lisiewicz, który przeprowadził indywidualną akcję lewą stroną boiska. I kiedy znalazł się w polu karnym został pociągany i przewrócony przez obrońcę z Dalewa. Arbiter po raz drugi w tym meczu wskazał na rzut karny. Skutecznym wykonawcą karnego okazał się Miłosz Gościniak. Wynik 5-2. W 63 minucie środkiem boiska przedarł się w pole karne Nikodem Skotarczak, po jego zablokowanym strzale piłkę przejął Jakub Tomczak i umieścił piłkę w bramce. Wynik 6-2. W 70 minucie meczu Polonia wyprowadziła szybki kontratak; piłkę w okolicach własnego pola karnego przejął Adam Wicher zagrał do Bartka Włodarczaka, które przedarł się w pole karnym i dograł do Nikodema Skotarczaka; ten dopełni formalności i zdobył bramkę. Wynik 7-2. Na 2 minuty przed końcem spotkania padła ostatnia bramka w meczu. Dośrodkowanie Marcina Skibińskiego z prawej strony boiska wykorzystał Kuba Tomczak zdobywając bramkę głową. Była to jego trzecia bramka w meczu a ósma dla Polonii. Ostatecznie Polonia po dobrej grze pewnie pokonała gości z Dalewa 8-2.
Polonia wystąpiła w składzie: D. Nyczak, G. Kozłowski, A. Wicher, J. Maliński, M. Skibiński, D. Lisiewicz, F. Michalak, M. Gościniak, B. Włodarczak, B. Widera, N. Skotarczak , J. Tomczak, K. Pawlak, D. Mostowski, J. Grześkowiak.
Najnowsze aktualności
-
13.04.2026
Akademia: Rozgrywki dziecięce WZPN (11/12.04.2026)
Raport z dziecięcych rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 kwietnia 2026.
-
13.04.2026
Zwycięstwo z Jarotą na start wiosny (Dziewczyny)
Trzeci zespół kobiecy dobrze rozpoczął rundę wiosenną, pokonując Jarotę Jarocin 7:1 (3:0) w meczu 4. ligi. Cztery gole strzeliła Aleksandra Szukalska, dwa zdobyła Natasza Szymańska, a wynik ustaliła Alicja Doros. Trampkarki przegrały 1:6 z UKS APR Lampart Poznań/Mosina, a młodziczki przegrały 2:6 z Avią II Kamionki.
-
13.04.2026
Przełamanie młodzików (2014)
W poniedziałek udało się przełamać Polonii 2014, która dzięki zwycięstwu 2:0 (1:0) z UKS APR Lampart Poznań zdobyła swoje pierwsze punkty w rundzie wiosennej 1. ligi wojewódzkiej D2. Bramki na wagę trzech punktów strzelili Witold Artomski i Karol Krawczewski. Druga drużyna przegrała w Dominowie 1:5 (0:0) z Lechem Poznań/Dominowo-Krzykosy.
-
13.04.2026
Miła niespodzianka w Ostrzeszowie (2013)
Miłą niespodziankę sprawiła w niedzielę Polonia 2013, która w Ostrzeszowie pokonała 2:1 (1:1) wicelidera rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D1 - Lecha Poznań/Południe. Choć to gospodarze pierwsi objęli prowadzenie to Poloniści odwrócili losy meczu za sprawą bramek Leona Jackowa i Jakuba Przybyłka. Drugi zespół przegrał na wyjeździe 1:3 (1:1) z Clescevią Kleszczewo, a gola dla Polonii strzelił Bruno Obiegły.
-
13.04.2026
Dziesięć goli Polonii w Szczodrzykowie (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo w 2. lidze wojewódzkiej C2 odniosła Polonia 2012, która na boisku w Szczodrzykowie pokonała aż 10:1 (4:0) Kotwicę Kórnik. Hat tricka w tym spotkaniu skompletował Karol Marciniak. Drugi zespół, który rywalizuje w 2. lidze okręgowej C2, przegrał na wyjeździe z Avią Kamionki.
-
13.04.2026
Pechowa porażka w Kępnie (2011)
Pechowo zakończył się wyjazd Polonii 2011 do Kępna. Nasz zespół od 14. minuty prowadził po golu Kuby Kucharskiego, ale gospodarze po przerwie wyrównali, a w doliczonym czasie gry niestety zdobyli zwycięskiego gola. Lepiej spisała się druga drużyna, która na boisku treningowym pokonała 9:1 (2:0) Juna-Trans II Stare Oborzyska. Hat trickiem w tym meczu popisał się Jan Marciniak.
-
13.04.2026
Zwycięski thriller z KKS-em (2009)
Na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce zespół Polonii 2009 odniósł cenne zwycięstwo 2:1 (0:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Na boisku długo utrzymywał się bezbramkowy remis, choć to Poloniści byli stroną dominującą. W 68. minucie zawodnik gości został ukarany czerwoną kartką za faul taktyczny przed polem karnym i przewaga Polonii jeszcze wzrosła aż w 76. minucie gola na 1:0 strzelił Marcel Kliszkowiak. Gdy wydawało się, że nasz zespół dowiezie zwycięstwo do końcowego gwizdka to goście wykorzystali niefrasobliwość w obronie i doprowadzili do remisu. W doliczonym czasie jednak średzka drużyna zdobyła gola na wagę trzech punktów, a po dobrym dośrodkowaniu Franciszka Błaszyka wynik ustalił Benjamin Wałuszko.
-
13.04.2026
Klasa A: Stadion w Klęce odczarowany
Trzeci zespół seniorów odniósł w niedzielę bardzo cenne zwycięstwo 4:3 (1:0) z Kosynierem Sokołowo. Choć na stadionie w Klęce Poloniści prowadzili już od 2. minuty to emocji nie brakowało aż do ostatniego gwizdka sędziego. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Antoni Sobczyński, Filip Staszak, Oleksii Steblin oraz Mikołaj Szymański.





















































