OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

26.10.2015

Minimalna wygrana z Wartą (2005)

W piątek 23 października o godzinie 17:00 odbył się kolejny mecz ligowy Orlików Starszych. Podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego grali na wyjeździe z zespołem Warty Śrem. W pierwszym spotkaniu obu drużyn Polonia odniosła pewne zwycięstwo 9:4. W rewanżu gospodarze zaprezentowali się dużo lepiej. Jednak po bardzo zaciętej walce Polonia wygrywa kolejny mecz 3:2.

Od pierwszej minuty gra była bardzo wyrównana i toczyła się głównie w środkowej części boiska. Więcej było walki fizycznej niż ładnych składnych akcji. Jednak to Polonia strzela pierwsza bramkę a jej strzelcem jest Jakub Góźdź. Po ładnych zwodzie pakuje piłkę pod poprzeczkę bramki Warty. Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić starty. W pierwszych minutach słabo wyglądała gra obronna naszego zespołu. Dało się zauważyć brak koncentracji oraz komunikacji. Kilka świetnych interwencji zalicza nasz bramkarz Jan Węclewski. Niestety w 15 minucie nie miał szans na obronę mocnego strzału napastnika Warty. Wynik do przerwy 1:1.

W przerwie trener Haremski próbował mobilizować swój zespół i przypomnieć ich bardzo dobrą grę w poprzednich meczach. Rzeczywiście gra Polonii wyglądała trochę lepiej. Kilka ładnych i składnych akcji udało się duetowi Duszczak-Rosiak, co przynosi nam dwie strzelone bramki. Asystentem przy obu był Mateusz Duszczak a strzelcem Mateusz Rosiak. Mimo prowadzenia 3:1 mecz cały czas był nerwowy. Gospodarze nie poddawali się mimo niekorzystnego wyniku. I tak na 5 minut przed końcem gry Warta strzela na 3:2. Do ostatnich sekund na boisku jak i poza nim panowały wielkie emocje jednak ostatecznie Średzianie przywożą cenne trzy punkty i cały czas liczą się w walce o grupę mistrzowską.

W następnej kolejce polonistów czeka mecz sezonu. Do Środy przyjedzie lider grupy UKS Śrem. Miejmy nadzieję że chłopcy pokażą że na swoim terenie nie mają sobie równych i udowodnią że zasługują na grę w grupie mistrzowskiej.

Bramki zdobywali: Mateusz Rosiak x2, Jakub Góźdź jedną.

Polonia wystąpiła w składzie: J.Węclewski, K. Mieloszyński, F. Hoffmann, P. Krajewski, M. Walczak, J. Góźdź, M. Duszczak, M. Rosiak, K. Robak, K. Nowak, P. Lepczyński, F. Grześkowiak.

Najnowsze aktualności

  • 19.08.2017

    Juniorzy grają dalej w Pucharze Polski

    W meczu pierwszej rundy okręgowego Pucharu Polski drużyna juniorów Polonii Środa Wielkopolska pokonała na własnym boisku B-klasowy Pogrom Luboń 3:2 (3:0).

  • 19.08.2017

    Relacja live z Kalisza

    Już dziś piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają kolejny mecz o mistrzostwo III ligi grupy drugiej. Poloniści spotkają się na boisku w Kaliszu z tamtejszym KKS-em.

  • 18.08.2017

    Porażka na inaugurację (2003)

    W czwartek 17 sierpnia trampkarze starsi Polonii Środa Wlkp. udali się na pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej do Jarocina. Zespół przystąpił do spotkania osłabiony brakiem kilku zawodników m.in. Miłosza Garstkiewicza, czy Kamila Gierałki.

  • 18.08.2017

    Rozpoczynamy zmagania pucharowe

    Nadchodzący weekend to nie tylko emocje związane z III ligą. To także początek zmagań w I rundzie Pucharu Polski Strefy Poznańskiej z udziałem dwóch drużyn średzkiej Polonii. 

  • 17.08.2017

    Piotr Wiśniewski poprowadzi mecz z KKS Kalisz

    Piotr Wiśniewski z Bydgoszczy poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Włókniarzem Kalisz. Na liniach asystować będą mu Daniel Mateusiak i Rafał Kosek. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

  • 17.08.2017

    Mocna obsada Lena Lighting Cup

    W niedzielę 20 sierpnia na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędzie się turniej Lena Lighting Cup dla rocznika 2008. W turnieju wezmą udział najprawdopodobniej najlepsi zawodnicy z Polski zachodniej z rocznika 2008. Takiego wydarzenia sportowego na Stadionie Średzkim jeszcze nie było. Jest to niewątpliwie najsilniej obsadzony turniej w historii średzkiej piłki nożnej. W Środzie Wlkp. będziemy gościć między innymi drużyny młodzieżowe występujących na co dzień w Ekstraklasie Lecha Poznań i Pogoni Szczecin, wielokrotnego mistrza Polski Widzewa Łódź czy mistrza Polski Football Academy – Football Academy Szczecin. Gospodarzem turnieju jest oczywiście zespół Polonii Środa – Mistrz Wielkopolski w kategorii żak F1. Dziś przybliżymy sylwetki zespołów które po za naszymi małymi mistrzami biorą udział w tym wielkim wydarzeniu. 

  • 17.08.2017

    Wygrana na zakończenie przygotowań

    W niedzielne południe rezerwy średzkiej Polonii rozegrały swój ostatni mecz przed startem nowego sezonu. Rywalem naszego zespołu była drużyna Vitcovii Witkowo na co dzień występująca w Klasie Okręgowej.  

  • 16.08.2017

    Kulisy meczu z Jarotą

    Jeszcze na chwilę wracamy do meczu pierwszej kolejki III ligi w którym Polonia Środa podejmowała Jarotę Jarocin. Mamy dla Was kulisy tego meczu które przygotował Tomasz Barylski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.