01.06.2021
Pracowity tydzień polonistówBardzo ciężki i pracowity tydzień czeka pierwszy zespół Polonii Środa. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego zagrają w ciągu siedmiu dni z dwoma czołowymi zespołami naszej ligi. Najpierw 3 czerwca nasza drużyna wyjedzie do Stężycy na pojedynek z liderem – Radunią, a trzy dni później 6 czerwca na własnym stadionie podejmie wicelidera rozgrywek zespół Świtu Szczecin.
Poloniści mają za sobą pięć z rzędu ligowych zwycięstw w których nasz zespół nie stracił nawet bramki. Bilans bramkowy z tych ostatnich zwycięskich spotkań naszego zespołu to 13:0. To na pewno dodaje rozpędu piłkarzom Polonii Środa i może napawać pewną obawą naszych najbliższych rywali. Ale prawdziwe schody zaczynają się właśnie od czwartkowego spotkania z Radunią Stężyca. Lider rozgrywek na pewno będzie chciał udowodnić swoją dominację w lidze zwłaszcza że w tym sezonie Raduni nie udało się jeszcze ograć polonistów. W pierwszym meczu w Stężycy górą była Polonia wygrywając 1:0, a w pierwszym meczu grupy mistrzowskiej pomiędzy tymi zespołami padł remis 2:2.
Zespół ze Stężycy przegrał w ostatnim meczu ligowym z goniącym go Świtem Szczecin i tym samym nieco skomplikował sobie końcówkę sezonu. Przewaga Raduni nad Świtem zmalała do sześciu punktów a do rozegrania zostało jeszcze pięć ligowych kolejek. Tym samym zespół Sebastiana Letniowskiego do meczu z Polonią Środa przystąpi pod niemałą presją i ze świadomością że na kolejne straty punktów już nie można sobie pozwolić.
Po 30 kolejkach obecnego sezonu Radunia ma na swoim koncie 75 punktów. Na ten dorobek złożyły się 24 zwycięstwa, 3 remisy i 3 porażki. Bilans bramkowy zespołu Raduni to 97-23. Najlepszym strzelcem zespołu jest Dawid Retlewski który zdobył 18 bramek.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą 5 razy. Dwa razy górą był zespół Raduni Stężyca, dwa padł remis, a raz zwycięstwo odniosła Polonia Środa. Bilans bramkowy tych spotkań to 10:7 na korzyść zespołu Raduni.
Po spotkaniu z Radunią poloniści nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek bo już w niedzielę 6 czerwca zmierzą się na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek zespołem Świtu Szczecin. I tu też czeka polonistów ciężki pojedynek bo Świt czując jeszcze szanse na dogonienie Raduni na pewno będzie chciał ze Środy Wlkp. wywieźć komplet punktów.
Po 30 kolejkach obecnego sezonu Świt zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 69 punktów. Na ten dorobek złożyło się 21 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażki. Bilans bramkowy zespołu Świtu to 68-23. Najlepszym strzelcem zespołu jest Paweł Krawiec który zdobył 12 bramek.
Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą dziewięć razy. Dwa razy górą był zespół Polonii Środa, raz padł remis, a sześć razy zwyciężał zespół ze Szczecina. Bilans bramkowy tych spotkań jest korzystny dla naszych rywali i wynosi 7-23. Warto podkreślić że obie wygrane w tych starciach poloniści odnieśli na biosu w Środzie Wlkp.
Z obu najbliższych spotkań Polonii Środa tradycyjnie przeprowadzimy dla was transmisję. Nasza relacja z meczu z Radunią rozpocznie się w czwartek 3 czerwca o godzinie 14:50, a z meczu ze Świtem rozpocznie się w niedzielę 6 czerwca o godzinie 15:50.
Najnowsze aktualności
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
26.11.2025
Z Flotą w Puszczykowie
W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.

























































