OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

09.05.2011

Minimalna porazka orlików

POLONIA  NOWY  TOMYŚL   -  POLONIA  ŚRODA             3    :    2

W sobotę  7 maja zespół Orlików udał się na kolejny mecz grupy mistrzowskiej do Nowego Tomyśla.

Po dotychczasowych wynikach wydawało się , że nasi zawodnicy są zdecydowanymi faworytami i pewnymi  kandydatami  do zgarnięcia całej puli punktów ale rzeczywistość okazała się zupełne inna.

Wprawdzie przez całe spotkanie to nasi piłkarze mieli zdecydowaną przewagę i o wiele dłużej byli w posiadaniu piłki , to jednak na niewiele się  to zdało, bo przeciwnicy trzy razy wyprowadzili ,, zabójcze ‘’ kontry ,które  zamienili na bramki. Przy każdej z nich duże błędy popełniła nasza formacja obronna wraz z bramkarzem , bo przy lepszym zachowaniu można było zapobiec tym bramkom.

Nie najlepiej takze byli w tum dniu  dysponowani nasi ofensywni piłkarze , którzy z bardzo wielu dogodnych sytuacji wykorzystali tylko dwie – w   pierwszej  połowie : B. Bartkowiak , a w drugiej : M. Chudy.   

Wystarczyło   zachować trochę więcej zimnej krwi w polu karnym gospodarzy ,  a wynik mógłby być odwrotny .Niestety nie zawsze ten kto ma przewagę  ,,w polu’’ odnosi  zwycięstwo ( zwłaszcza w tak młodym wieku )ale ważną rzeczą jest wyciągnąć wnioski z tej porażki , aby w kolejnych spotkaniach móc się lepiej zaprezentować.

Najbliższą okazją do tego będzie mecz z Wartą P-ń , który będzie rozegrany w najbliższą środę 11.05.11 o godz.18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

Orlicy zagrali w składzie :

Ł. SPYCHAŁA, K. MURAWSKI, K. GOŁĘBIEWSKI , F. GÓRSKI,

P. RATAJCZAK, K. GRABOWSKI, K. SZYMCZAK, F. LESIŃSKI, M. GRACZYK , J. MALIŃSKI, J. WŁODARZ, G. MAŁOLEPSZY, B. BARTKOWIAK, W. ŁUCZAK, K. FURMANEK, B. WIDERA, M. MISZKIEWICZ, A . WOJTYSIAK, M. CHUDY, K. OPOROWSKI, F. RADEK.

Najnowsze aktualności

 • 23.04.2024

  Turnieje ligowe żaków (2015)

  W sobotę obie drużyny żaków starszych Polonii wzięły udział w turniejach ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, natomiast grupa czerwona rywalizowała w Kamionkach.

 • 23.04.2024

  Orlicy zagrali w Śremie (2013)

  W sobotę w Śremie kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN rozegrali orlicy Polonii (rocznik 2013 II).

 • 22.04.2024

  Porażka z Przemysławem (Juniorki)

  Juniorki Polonii nie mogą zaliczyć minionego weekendu do udanych, ponieważ przegrały 1:7 (0:3) z Przemysławem Poznań w meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych. To nie był dzień Polonistek, które dzielnie walczyły, ale wystarczyło to do strzelenia tylko jednej bramki autorstwa Alicji Bolewicz.

 • 22.04.2024

  Domowa porażka z Wartą (2013)

  W sobotę zespół Polonii 2013 w ramach I ligi okręgowej młodzików młodszych rywalizował z Wartą Poznań 2013. Poloniści już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale później skuteczniejsi byli goście i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zielonych 8:3

 • 22.04.2024

  Zwycięstwo z UKS-em Śrem (2012)

  Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała w sobotę 2. kolejkę II ligi okręgowej młodzików młodszych. Poloniści dobrze się spisali i przywieźli ze Śremu trzy punkty po zwycięstwie z miejscowym UKS-em.

 • 22.04.2024

  Zwycięstwo w Rychwale (2012)

  Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska w sobotę rozegrał mecz 7. kolejki I ligi wojewódzkiej. Poloniści na wyjeździe wygrali ze Zjednoczonymi Rychwał 3:0 (0:0), a kluczowe okazało się pięć minut drugiej polowy, w ciągu których nasi zawodnicy strzelili trzy bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Polonii 1912 Leszno.

 • 22.04.2024

  Pogoń pokonana (2011)

  Polonia 2011 kontynuuje serię zwycięstw w I lidze okręgowej młodzików starszych. Tym razem nasz zespół nie bez trudu wygrał 4:1 (1:0) z Pogonią Książ Wielkopolski. Do przerwy Polonia prowadziła 1:0, a po przerwie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak goście zdobyli jeszcze gola kontaktowego. Zwycięstwo zostało przypieczętowane dwoma golami w doliczonym czasie gry. Druga drużyna w meczu II ligi okręgowej przegrała 3:5 (2:3) z Talentem Poznań.

 • 22.04.2024

  Trzy punkty z Poznania

  Rezerwy Polonii Środa w kolejnym meczu V ligi zmierzyły się w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Akademią Piłkarską Reissa. Poloniści rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść wygrywając 1:0 (0:0) po bramce Emanuela Mikołajczyka.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.