06.06.2019
Ostatni turniej żaków (2010)W weekend zespół żaków starszych Polonii Środa rozegrał ostatni turniej z cyklu rozgrywek WZPN.
Trzy bardzo dobre spotkania wygrane kolejno: 6:0 z Avią Kamionki, 7:0 z Talentem Poznań i 4:1 z UKS Śrem pozwoliły nam wygrać naszą grupę w lidze żaka starszego. W 12 meczach zdobyliśmy 40 bramek, tracąc 8. Zwyciężyliśmy 8 - krotnie, zanotowaliśmy 3 remisy i raz zeszliśmy z boiska pokonani.
Wszystkie spotkania były dla nas doskonałą zabawą, nowym doświadczeniem i cenną lekcją. Wyciągnęliśmy wnioski i z pełną świadomością mogę napisać, że chłopcy stali się lepszymi zawodnikami, a zespół lepszym zespołem :)
Zwycięstwa oczywiście cieszą ale jeszcze bardziej cieszy dobra gra. Widać gołym okiem, że chłopcy bardzo dynamicznie się rozwijają i przede wszystkim gra w piłkę przynosi im bardzo dużo radości i satysfakcji! To już jeden z ostatnich turniejów w kategorii żaka i piłce 5-osobowej.
Przed zawodnikami ogromne wyzwania, nowe cele, które jestem przekonany, że z takim zaangażowaniem zostaną zrealizowane już w piłce 7-osobowej i kategorii orlika młodszego.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Kasprzak Borys, Krawczewski Patryk, Buczma Dawid, Bartkowiak Cezary, Odwrot Nikodem, Kaleta Marcel, Lipiński Michał, Sarnowski Kamil.
Najnowsze aktualności
-
17.11.2025
Jesień zakończona porażką (2009)
W ostatnim meczu rundy jesiennej Polonia 2009 przegrała na własnym boisku 2:3 (1:2) z zespołem APR Lampart Poznań. Poloniści prowadzili od 8. minuty po golu Michała Deręgowskiego, ale na przerwę to goście schodzili prowadząc. Polonia wyrównała tuż po przerwie za sprawą Benjamina Wałuszki, ale w 71. minucie zespół Lamparta wyszedł ponownie na prowadzenie, którego już nie wypuścił z rąk. Nasz zespół zakończył sezon rozgrywki 1. ligi wojewódzkiej na trzecim miejscu.
-
17.11.2025
Derby powiatu dla Kłosa
W sobotę na stadionie w Zaniemyślu odbyły się kolejne derby powiatu średzkiego. Gospodarze miejscowy Kłos podejmowali drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska.
-
17.11.2025
Akademia: Raport ligowy (15/16.11.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
17.11.2025
Klasa A: Niespodzianka na boisku lidera
Miłą niespodziankę sprawił na zakończenie rundy jesiennej trzeci zespół rywalizujący w seniorskiej klasie A. Poloniści po emocjonującym spotkaniu pokonali niepokonanego dotąd lidera rozgrywek Antaresa Zalasewo 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił 31. minucie Mateusz Fórmaniak. Warto dodać, że oba zespoły z powodu czerwonych kartek kończyły zawody grając w dziesięciu. Na półmetku rozgrywek Polonia III jest jedenasta w ligowej tabeli.
-
16.11.2025
Z piekła do nieba
Na zakończenie zmagań rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa udali się do Nowych Skalmierzyc na pojedynek z miejscową Pogonią. Po porażce z Kluczevią sprzed tygodnia poloniści chcieli się zrehabilitować i zainkasować kolejny komplet punktów.
-
16.11.2025
Koniec pucharowej przygody
W sobotę 15 listopada już po zakończeniu rozgrywek Orlen I ligi kobiet piłkarki Polonii Środa rozegrały spotkanie 1/16 finału Orlen Pucharu Polski. Rywalkami podopiecznych Adriana Ciocha był Ekstraligowy zespół Lech UAM Poznań a spotkanie odbywało się w Środzie Wielkopolskiej.
-
13.11.2025
Akademia: Zapowiedź (15/16.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 15/16 listopada 2025.
-
13.11.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
Zapraszamy Was na weekendowe spotkania zespołów Polonii Środa które pokarzemy na antenie PoloniaTV. Wszystkie mecze oczywiście z komentarzem.


























































