OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

05.06.2015

M. Bekas: Brawa dla zespołu

Zapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po wygranym meczu z Nielbą Wągrowiec.

Panie trenerze zespołowi należą się chyba brawa za takie przekonujące zwycięstwo z Nielbą Wągrowiec.

Zdecydowanie tak. Raz że wysokie zwycięstwo, dwa dobra gra. Praktycznie każdemu  zawodnikowi który był dziś na boisku można wystawić pozytywną ocenę. Dodatkowo strzeliliśmy dużo bramek co też na pewno cieszy zwłaszcza naszych kibiców. Dobrą robotę w dzisiejszym meczu zrobili napastnicy. Szkoda tylko straconej bramki. Zaważyło tutaj nieporozumienie w lini obrony. Taki błąd powinien nam się nie przydarzyć i wtedy zachowali byśmy czyste konto.

Po tym zwycięstwie nasz zespół zapewnił sobie co najmniej czwarte miejsce w ligowej tabeli ale jest o co walczyć bo w zasięgu ręki jest  trzecia lokata i korona króla strzelców dla Krzysztofa Bartoszaka.

Gdyby Krzysztof Bartoszak rozpoczął dziś mecz od pierwszej minuty to miałby szansę na ustrzelenie jeszcze dwóch bramek z rzutów karnych. Niestety wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie i karne strzelał Łukasz Przybyłek który notabene doskonale się sprawdził w tej roli. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość to będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce tabeli  bo to daje klubowi poczucie dobrze spełnionego obowiązku  a także buduje taką pozytywną atmosferę wśród drużyny. Wiemy jak dużo wysiłku zarząd Klubu kosztuje przygotowanie wszystkich rzeczy dookoła żeby ta drużyna i ten klub funkcjonowały na takim poziomie na jakim jest obecnie.

Wracając jeszcze do meczu z Nielbą to wydawało się że będzie w nim trudniej o ligowe punkty. Świadczyć mogły o tym chociażby miejsca w ligowej tabeli obu zespołów.

Mecz nam się dobrze ułożył. Strzeliliśmy szybko bramki. W pierwszej połowie nasza obrona była bardzo szczelna więc Nielba nie miała jakichś super klarownych sytuacji. Oddawała tylko strzały z dystansu z którymi pewnie radził sobie Adrian Lis. Cieszy wysokie zwycięstwo ale wiemy że pozostało nam jeszcze parę rzeczy do zrobienia w tym sezonie i mam nadzieję że tak skutecznie zagramy w następnych spotkaniach.

Najnowsze aktualności

  • 04.06.2024

    Czwarte miejsce w Bałtyk Cup (2015)

    W długi weekend Polonia 2015 udała się do Ustki na turniej Bałtyk Cup. W turnieju udział wzięły dwa nasze zespoły. Grupa biała zajęła 4. miejsce w całych zawodach, natomiast grupa czerwona wywalczyła 6. miejsce w Pucharze Jantaru.

  • 04.06.2024

    Na zakończenie Świt

    Dobiegają końcowi rozgrywki sezonu 2023/24 w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie poloniści zmierzą się ze świeżo upieczonym beniaminkiem drugiej ligi  Świtem Szczecin. Zespół ze Szczecina w tym sezonie przegrał tylko trzy spotkania będąc bezsprzecznie najlepszą ekipą ligową. Czy wracająca na właściwe tory średzka Polonia będzie tym zespołem który pokona lidera? Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie…

  • 04.06.2024

    Polonia druga w Bałtyk Cup! (2014)

    Fantastycznie podczas turnieju Bałtyk Cup w Ustce spisała się Polonia 2014. Nasz zespół orlików zajął drugie miejsce, przez cały turniej przegrywając jedynie z triumfatorem - AP Progres Białystok. Najlepszym zawodnikiem Polonii wybrany został Franciszek Czaja.

  • 03.06.2024

    Zwycięstwo w Capchem Cup 2024 (2013)

    Sobotę i niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2013) spędził w Śremie, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim Capchem Cup 2024. Nasi zawodnicy świetnie się spisali, zdobywając dwa miejsca na podium - pierwsze oraz trzecie. Zawodnikiem turnieju wybrany został Krystian Kasprzak.

  • 03.06.2024

    Komplet punktów w Kole (2012)

    Polonia 2012 w sobotę odniosła swoje trzynaste zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem nasz zespół wygrał na wyjeździe 4:0 (2:0) z Olimpią Koło i utrzymuje swoją przewagę nad drugą drużyną w tabeli.

  • 03.06.2024

    Pewne zwycięstwa młodzików (2011)

    Miniony weekend był bardzo udany dla młodzików starszych Polonii (rocznik 2011), gdyż oba zespoły wygrały swoje mecze. Pierwsza drużyna w meczu I ligi okręgowej wygrała 3:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik i pewnie zmierza po zwycięstwo w rozgrywkach. Drugi zespół wygrał aż 19:4 (8:0) z 1922 Lechią Kostrzyn, a gole strzelało siedmiu zawodników. Najskuteczniejszy był Marcel Łuczak, który do siatki trafiał siedmiokrotnie, a pięć bramek dołożył Kuba Kucharski.

  • 03.06.2024

    Show Staszaka z Lechem (2009)

    Dobrą formę utrzymują trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska, którzy w niedzielę na Stadionie Średzkim podejmowali zespół Lecha Poznań 2010. Poloniści nie dali szans rywalom, wygrywając aż 5:1 (3:1), a fenomenalny występ zaliczył zdobywca czterech goli - Antoni Staszak. Dorobek bramkowy Polonii uzupełnił Antoni Łukaszewski. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.

  • 03.06.2024

    Bezbramkowo w Opalenicy (2008)

    W niedzielę Polonia 2008 udała się do Opalenicy na pojedynek z wiceliderem ligi profesjonalnej juniorów B1 - AP Reissa Poznań. Gospodarze od 22. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, ale naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać przewagi i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.