05.06.2015
M. Bekas: Brawa dla zespołuZapraszamy do lektury krótkiego wywiadu z trenerem Polonii Środa Mariuszem Bekasem po wygranym meczu z Nielbą Wągrowiec.
Panie trenerze zespołowi należą się chyba brawa za takie przekonujące zwycięstwo z Nielbą Wągrowiec.
Zdecydowanie tak. Raz że wysokie zwycięstwo, dwa dobra gra. Praktycznie każdemu zawodnikowi który był dziś na boisku można wystawić pozytywną ocenę. Dodatkowo strzeliliśmy dużo bramek co też na pewno cieszy zwłaszcza naszych kibiców. Dobrą robotę w dzisiejszym meczu zrobili napastnicy. Szkoda tylko straconej bramki. Zaważyło tutaj nieporozumienie w lini obrony. Taki błąd powinien nam się nie przydarzyć i wtedy zachowali byśmy czyste konto.
Po tym zwycięstwie nasz zespół zapewnił sobie co najmniej czwarte miejsce w ligowej tabeli ale jest o co walczyć bo w zasięgu ręki jest trzecia lokata i korona króla strzelców dla Krzysztofa Bartoszaka.
Gdyby Krzysztof Bartoszak rozpoczął dziś mecz od pierwszej minuty to miałby szansę na ustrzelenie jeszcze dwóch bramek z rzutów karnych. Niestety wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie i karne strzelał Łukasz Przybyłek który notabene doskonale się sprawdził w tej roli. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość to będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce tabeli bo to daje klubowi poczucie dobrze spełnionego obowiązku a także buduje taką pozytywną atmosferę wśród drużyny. Wiemy jak dużo wysiłku zarząd Klubu kosztuje przygotowanie wszystkich rzeczy dookoła żeby ta drużyna i ten klub funkcjonowały na takim poziomie na jakim jest obecnie.
Wracając jeszcze do meczu z Nielbą to wydawało się że będzie w nim trudniej o ligowe punkty. Świadczyć mogły o tym chociażby miejsca w ligowej tabeli obu zespołów.
Mecz nam się dobrze ułożył. Strzeliliśmy szybko bramki. W pierwszej połowie nasza obrona była bardzo szczelna więc Nielba nie miała jakichś super klarownych sytuacji. Oddawała tylko strzały z dystansu z którymi pewnie radził sobie Adrian Lis. Cieszy wysokie zwycięstwo ale wiemy że pozostało nam jeszcze parę rzeczy do zrobienia w tym sezonie i mam nadzieję że tak skutecznie zagramy w następnych spotkaniach.
Najnowsze aktualności
-
24.06.2024
Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2013)
Bardzo udanie sezon zakończył zespół orlików starszych Polonii 2013 rywalizujący w rozgrywkach kategorii D2. W Poznaniu Poloniści wygrali 9:0 (3:0) z Przemysławem Poznań i przypieczętowali zajęcie czwartego miejsca w rozgrywkach I ligi okręgowej. Cztery gole w tym spotkaniu strzelił Jakub Przybyłek.
-
24.06.2024
Mistrz przegrał z wiceliderem (2012)
W ostatniej kolejce Polonia 2012, która już wcześniej zapewniła sobie triumf w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej, przegrała na wyjeździe 3:4 (2:1) z Polonią 1912 Leszno, czyli wicemistrzem rozgrywek. Bramki dla Polonii strzelili Jeremi Sójka oraz Witold Chojnacki - dwie. Poloniści wygrali ligę z przewagą pięciu punktów nad zespołem z Leszna.
-
21.06.2024
Remis i zwycięstwo na zakończenie (2011)
W czwartek i w sobotę ostatnie mecze w sezonie 2023/2024 rozegrała Polonia 2011. W meczu I ligi okręgowej nasz zespół zremisował 2:2 (1:0) z Avią Kamionki, a w tabeli końcowej Poloniści zajęli 1. miejsce z przewagą aż dziesięciu punktów nad drugą Wartą Śrem. W meczu II ligi okręgowej nasza drużyna wygrała 12:0 (6:0) z Orlikiem Poznań i przeskoczyła ten zespół w tabeli, zajmując ostatecznie 6. miejsce. Hat tricka w ostatnim meczu strzelili Oskar Różewicz i Marcel Łuczak.
-
24.06.2024
Akademia: Raport z rozgrywek (22/23.06.2024)
W weekend drużyny akademii rozegrały ostatnie mecze ligowe w sezonie 2023/2024, odnosząc w nich dwa zwycięstwa. Polonia 2011 II wygrała aż 12:0 z Orlikiem Poznań, a Polonia 2013 wygrała 9:0 z Przemysławem Poznań 2012. Swoje ostatnie spotkanie zremisowała Polonia 2011, która już wcześniej zapewniła sobie 1. miejsce w I lidze okręgowej D1. Porażkę poniosła Polonia 2005, a z Polonią 1912 Leszno przegrała Polonia 2012, która też już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej.
-
21.06.2024
Akademia: Zapowiedź weekendu (22/23.06.2024)
Przed nami ostatni ligowy weekend z udziałem drużyn akademii w sezonie 2023/2024. W sobotę i niedzielę rozegrane zostanę cztery mecze, w których zagrają roczniki 2005, 2011, 2012 oraz 2013.
-
21.06.2024
Akademia podsumowała sezon 2023/2024
W czwartek na boisku CTP 1 odbył się piknik z okazji zakończenia sezonu 2023/2024 naszej akademii! Dla zawodników i ich rodzin przygotowano wyróżnienia i atrakcje, a każdy z uczestników mógł zjeść ciepłą kiełbaskę. W wydarzeniu wzięło udział prawie 500 osób, w tym ponad 300 zawodników akademii!
-
20.06.2024
Żacy grali w Mosinie (2015)
W miniony weekend rocznik 2015 udał się na gry kontrolne do Mosiny. Pierwsza rywalizowała grupa biała, która rozegrała trójmecz z UKS Orlik Mosina oraz Wartą Poznań. Następnie z zespołem z Mosiny rywalizowała grupa czerwona.
-
20.06.2024
Ostatnie turnieje orlików (2014)
W sobotę Poloniści z obu grup rocznika 2014 wzięli udział w ostatniej kolejce turniejów ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Ponadto w niedzielę pierwsza grupa rozegrała gry kontrolne z mocnymi rywalami - Lechem Poznań oraz UKS AP Reissa Jarocin.



























































