30.03.2018
Luis Henriquez zadebiutuje w PoloniiJutro upragniona piłkarska wiosna zawita na Stadion Średzki! Mecz z GKS Przodkowo będzie szczególny ze względu na oficjalny debiut w barwach Polonii Luisa Henriqueza.
Panamski defensor to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii średzkiej Polonii. Kibice najbardziej znają Go z gry w barwach Lecha Poznań. Dla „Kolejorza” w latach 2007-2015 Henriquez zagrał w 139 meczach strzelając 5 bramek. Z poznańską „Lokomotywą” dwukrotnie sięgnął po tytuł Mistrza Polski (2009/2010 i 2014/2015) oraz po Puchar Polski w kampanii 2008/2009. Dodatkowo Luis ma na swoim koncie 89 występów w Reprezentacji Panamy, z którą m.in. zajmował 2. Miejsce w Pucharze Złota CONCACAF 2005 czy też 2. miejsce w Pucharze Narodów UNCAF 2007.
W meczach sparingowych Luis pokazywał się z bardzo dobrej strony. Teraz będzie miał szansę potwierdzić to w oficjalnym debiucie ligowym. Wcześniej, bo 4 marca w wygranym 9:0 meczu pucharowym z Huraganem Pobiedziska panamski defensor zdobył bramkę i dołożył do tego asystę. Kibice, którzy pojawią się na sobotnim meczu z Przodkowem będą mieli okazję zobaczyć na żywo Naszego nowego piłkarza. Jak wypadnie Jego debiut przekonamy się już jutro!
Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania. Początek meczu o godzinie 15:00.
Najnowsze aktualności
-
06.02.2024
7. miejsce juniorek w HMW U-16 (Dziewczyny)
W sobotę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16 rozgrywanych w Miejskiej Górce. Nasze zawodniczki nie miały tego dnia szczęścia, pechowo przegrywając dwa pierwsze mecze i dane im było zagrać jedynie o 7. miejsce. W ostatnim meczu Polonia wygrała ze Sparks II Poznań.
-
05.02.2024
Gra orlików z Wilkami (2013)
W sobotę zespół orlików starszych (2013 II) rozegrał na orliku przy ulicy Lipowej grę kontrolną z AP Wilki Dąbrówka.
-
05.02.2024
Wysoka porażka w Ostrowie Wlkp.
W sobotę 3 lutego zespół kobiet Polonii Środa rozegrał pierwszą tej zimy grę kontrolną. Polonistki udały się do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z wiceliderem drugiej ligi miejscową Ostrovią. Rywalki pokonały w wysokim stosunku bramkowym 7:1, Polonię Środa, co należy uznać za dużą niespodziankę.
-
05.02.2024
Z Chrobrym na remis
W sobotę 3 lutego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Pawła Kutyni był pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie odbyło się w Głogowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
05.02.2024
Zwycięstwo Polonii w Progres Cup! (2014)
Z niedzielę zespół orlików młodszych wziął udział w halowym turnieju Progres Cup w Stęszewie. Poloniści spisali się doskonale i wygrali całe zawody! Nasza drużyna rozpoczęła od porażki w pierwszym meczu, ale w kolejnych pojedynkach nie dali szans rywalom i sięgnęła po puchar. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Piotr Zys!
-
05.02.2024
Młodzicy wygrali z juniorkami (2012)
W niedzielę na średzkim boisku hokejowym zespół rocznika 2012 II zmierzył się w grze kontrolnej z drużyną juniorek Polonii. Do przerwy górą były dziewczyny, które szybko objęły prowadzenie za sprawą Martyny Nowaczyk, ale w drugiej połowie po bramkach Nikodema Mazurczaka i Franciszka Batyckiego zespół młodzików wywalczył zwycięstwo 2:1.
-
02.02.2024
Pracowity weekend zespołów seniorskich
Nie zwalniają tempa przygotowania zespołów seniorskich Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Oprócz ciężkich treningów jakie odbywają się w tygodniu w ten weekend wszystkie trzy zespoły zagrają gry kontrolne.
-
01.02.2024
Porażka z Widzewem (2010)
Wczoraj w Licheniu Starym zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) rozegrał mecz sparingowy z przebywającym tam na obozie Widzewem Łódź. Mecz zakończył się zwycięstwem łódzkiej drużyny 5:1, a jedynego gola dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.


























































