22.10.2009
Luboński FC kolejną przeszkodą PoloniiW najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.
Po zasłużonym zwycięstwie z Pogonią Lwówek chłopaków czeka o wiele trudniejsze zadanie. Będą musieli zostawić wiele zdrowia w meczu z piątą drużyną obecnego sezonu. Zarazem potrzebna jest konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych przygotowanych przez trenera. Wtedy średzianie mają szanse na wywiezienie z trudnego terenu punktów.
Nasz sobotni rywal to bardzo solidny IV- ligowy zespół. Już od kilkunastu lat występuje w tej klasie rozgrywkowej (wcześniej IV liga nazywała się klasą makroregionalną). Wiele sezonów zespół z Lubonia grał w III lidze. W drużyne swoje epizody miało wielu I- ligowych zawodników.
W ostatnich latach Luboński plasował się na miejscach w środku stawki lub tuż za podium. W sezonie 208/09 zawodnicy zakończyli na 6 miejscu. Do obecnych rozgrywek zespół przystąpił w odmienionym składzie, co daje efekt w postaci V miejsca i 1- punktowej straty do Lechii Kostrzyn. Jak dotychczas nasi przeciwnicy wygrali 6 meczy, 1 zremisowali i 4 przegrali.W ostatnich dwóch kolejkach udało im się jednak zdobyć komplet punktów (zwyciestwo ze Spartą Złotów i Dyskobolią Grodzisk).
Średzka Polonia przystąpi do sobotniego meczu niemal w pełnym składzie. Do gry powraca po odbyciu kary za kartki Marcin Duchała (od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Mikołaj Michalak i Paweł Rydlewski). Chłopacy zdają sobie sprawę z rangi tego meczu i na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Luboniu.
Historia pojedynków obydwu klubów jest bardzo wyrównana. Od 1992 roku drużyny grały ze sobą 29 razy, z czego poloniści wygrali 14 spotkań, Luboński KS 12, a 3 mecze zakończyły się remisem. Niesamowice wyrównany jest również bilans bramkowy. Polonia strzeliła 48 goli, a zawodnicy z Lubonia 46.
Zbliżający się mecz wyjaśni, czy Polonia ma nadal szanse na mistrza rundy jesiennej. Przed sezonem tylko optymiści wierzyli, że średzka drużyna będzie się plasować na tak wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nadal będą podtrzymywac dobrą passę i po 12 serii gier Polonii zostaną przypisane kolejne punkty.
Na mecz zapraszamy oczywiście wszystkich sympatyków i kibiców. Wyjazd zaplanowano na godz. 11.00 (zbiórka 15 minut wcześniej). Bądźcie z nami!!!
Najnowsze aktualności
-
21.02.2022
Porażka z Wartą (2010)
W piątkowe popołudnie, młodzicy młodsi Polonii Środa Wlkp. rozegrali mecz sparingowy z Wartą Śrem
-
21.02.2022
Towarzysko z Jurandem (2012)
W minionym piątek zawodnicy z rocznika 2012 rozegrali grę kontrolną z zespołem Jurand Koziegłowy.
-
21.02.2022
Pięć bramek we Wrocławiu
W niedzielę 20 lutego z samego rana zespół kobiet Polonii Środa udał się do Wrocławia, by tam mierzyć się z drużyną SKP Bielawianka Bielawa.
-
21.02.2022
Towarzyskie granie Polonii Środa
W sobotę 19 lutego piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie rozegrali dwa spotkania towarzyskie. Ich rywalami były Unia Solec Kujawski i Victoria Września.
-
21.02.2022
Udany sparing rezerw
W sobotę 19.02. 2022 r rezerwy Polonii rozegrały kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem na boisku ze sztuczną trawą w Gostyniu zmierzyli się z V ligową Ravią Rawicz.
-
16.02.2022
Współpracujemy z Grupą 2TUR
Spotkaliśmy na swojej drodze niesamowitych pasjonatów! Grupa 2TUR to salon z artykułami wyposażenia wnętrz i jednocześnie firma, która świadczy usługi wykończeniowo-remontowe. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają ochoty zawracać sobie głowy poszukiwaniem kolejnych fachowców i czują się sfrustrowane ciągłym przeciąganiem liny z wykonawcami. Dzięki Grupie 2TUR te problemy odchodzą w zapomnienie. Firma prowadzi salon przy ulicy Sportowej 5G w Środzie Wielkopolska i jest dostępna w internecie.
-
15.02.2022
Wyruszamy w nową podróż z Podróży Świat
Bardzo się cieszymy, że do grona naszych partnerów wraca Biuro Podróży Świat Krzysztofa Hameli.
-
15.02.2022
Młodzicy zagrali z Ostrovią (2009)
W sobotę 12 lutego w piękną słoneczną pogodę drugi zespół młodzika Polonii Środa udał się na grę kontrolną do Ostrowa Wielkopolskiego by zagrać tam z miejscową Ostrovia Ostrów Wielkopolski.
























































