OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

21.02.2022

Udany sparing rezerw

W sobotę  19.02. 2022 r rezerwy Polonii rozegrały kolejny mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Tym razem na boisku ze sztuczną trawą w Gostyniu zmierzyli się z V ligową Ravią Rawicz.

Bez respektu dla wyżej notowanego przeciwnika, młodzi poloniści od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do zdecydowanego ataku. Każda kolejna akcja w ich wykonaniu była coraz groźniejsza i wydawało się, że tylko  kwestią czasu jest zdobycie przez nich pierwszej bramki. Faktycznie, w 23 minucie po rzucie rożnym J. Kiel uderzeniem głową wyprowadził Polonię na prowadzenie.  Już parokrotnie wcześniej nasi zawodnicy stworzyli sobie dogodne okazje do pokonania bramkarza z Rawicza ale nie potrafili umieścić futbolówki w siatce. Kilka minut po strzelonej bramce powinni podwyższyć prowadzenie , bowiem sędzia odgwizdał dla nich rzut karny, który niestety też zmarnowali. Niedługo czekali ,aby doświadczyć na własnej skórze prawdziwości twierdzenia, że niewykorzystane sytuacje lubią się zemścić. Siedem minut po niewykorzystanym rzucie karnym gospodarze strzałem zza pola karnego doprowadzili do remisu. Na szczęście ta bramka nie podcięła skrzydeł polonistom, którzy nadal dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Ich wysiłek został wynagrodzony w 36 minucie , kiedy to jeden z najmłodszych zawodników na boisku -  M. Rosiak ( rocznik 2005 )wykorzystał błąd obrońcy naszych rywali i rezerwy ponownie objęły prowadzenie.

Po zmianie stron i siedmiu zawodników,  Poloniści mieli problem ze złapaniem właściwego dla siebie rytmu. Wykorzystali to rywale , którzy kilka minut po wznowieniu gry doprowadzili do remisu. Taki wynik gospodarzy  nie zadowalał, toteż  dążyli do poprawy wyniku. Nasi piłkarze podrażnieni stratą bramki również śmielej zaatakowali, pragnąc zrehabilitować się za straconą bramkę  i  odzyskać prowadzenie. Wysiłek naszych piłkarzy został nagrodzony w końcówce meczu , kiedy to przytomnością umysłu i dobrym refleksem popisał się S. Rożek, który z 12 m pewnie umieścił piłkę w bramce Ravii.

Nie bacząc na błędy popełnione przez średzian,  można być zadowolonym z ich postawy . W ich szeregach zabrakło kilku ważnych graczy, a mimo to pozostali potrafili dotrzymać kroku wymagającemu rywalowi. Mają jeszcze 4 tygodnie czasu do startu rundy wiosennej i na wyeliminowanie  popełnianych błędów. W tym celu mają im pomóc  trzy mecze kontrolne, a  najbliższy z nich  zaplanowano na 26. 02. 2022 r. w Gnieźnie  z najtrudniejszym , jak do tej pory,  rywalem. Będzie nim pierwszy zespół Polonii i ten fakt w zupełności wystarcza za jakiekolwiek słowa mobilizacji . Czeka ich niezwykle trudne spotkanie, które będzie od nich wymagało maksymalnej koncentracji i wzniesienia się na wyżyny swoich umiejętności. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie.

Z Ravią zagrali: O. Browarny (46’ M. Krawiec ), K. Kaźmierczak, J. Kiel, M. Pogonowski, I. Motyl (46’ P. Paczyński ), J. Szymczak ( 46’ S. Rożek ), H. Walerjańczyk ( 57’ D. Boniecki ), K. Cyka ( 46’ B. Otocki ), M. Stelmaszyk ( 46’ S. Budnik ), M. Rosiak ( 46’ M. Kaczmarek ), W. Pinczak.

Najnowsze aktualności

  • 10.07.2025

    Terminarz Red Box 5. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Red Box 5. ligi, grupy II na sezon 2025/2026.

  • 08.07.2025

    Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.

  • 06.07.2025

    Sparingowa porażka z Unią

    W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

  • 03.07.2025

    Wracamy do gry!

    Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym

  • 03.07.2025

    Hyl zostaje z nami!

    Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa‼‼‼
     
    Urodzony w 2005 roku w Pile Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa Wielkopolska na kolejny sezon. Zawodnik związał się z naszym klubem roczną umową i będzie dalej reprezentował barwy średzkiego zespołu.
     

  • 03.07.2025

    Freilich zawodnikiem Polonii Środa

    Borys Freilich zawodnikiem Polonii Środa
    21-letni defensor ostatnio był zawodnikiem lokalnego ligowego rywala średzkiego zespołu - Unii Swarzędz. Wcześniej bronił barw pierwszoligowej Stali Stalowa Wola i przez ponad dekadę Pogoni Szczecin z którą został Mistrzem Polski do lat 19 w sezonie 2020/21 Z Polonią Środa Borys związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

     

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)

    Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.