22.10.2009
Luboński FC kolejną przeszkodą PoloniiW najbliższą sobotę o godz. 12.00 I drużyna naszego klubu zmierzy się z Lubońśkim FC w meczu o mistrzostwo IV ligi gr. północnej.
Po zasłużonym zwycięstwie z Pogonią Lwówek chłopaków czeka o wiele trudniejsze zadanie. Będą musieli zostawić wiele zdrowia w meczu z piątą drużyną obecnego sezonu. Zarazem potrzebna jest konsekwencja w realizowaniu założeń taktycznych przygotowanych przez trenera. Wtedy średzianie mają szanse na wywiezienie z trudnego terenu punktów.
Nasz sobotni rywal to bardzo solidny IV- ligowy zespół. Już od kilkunastu lat występuje w tej klasie rozgrywkowej (wcześniej IV liga nazywała się klasą makroregionalną). Wiele sezonów zespół z Lubonia grał w III lidze. W drużyne swoje epizody miało wielu I- ligowych zawodników.
W ostatnich latach Luboński plasował się na miejscach w środku stawki lub tuż za podium. W sezonie 208/09 zawodnicy zakończyli na 6 miejscu. Do obecnych rozgrywek zespół przystąpił w odmienionym składzie, co daje efekt w postaci V miejsca i 1- punktowej straty do Lechii Kostrzyn. Jak dotychczas nasi przeciwnicy wygrali 6 meczy, 1 zremisowali i 4 przegrali.W ostatnich dwóch kolejkach udało im się jednak zdobyć komplet punktów (zwyciestwo ze Spartą Złotów i Dyskobolią Grodzisk).
Średzka Polonia przystąpi do sobotniego meczu niemal w pełnym składzie. Do gry powraca po odbyciu kary za kartki Marcin Duchała (od dłuższego czasu z powodu kontuzji nie mogą grać Mikołaj Michalak i Paweł Rydlewski). Chłopacy zdają sobie sprawę z rangi tego meczu i na pewno będą chcieli zrobić wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w Luboniu.
Historia pojedynków obydwu klubów jest bardzo wyrównana. Od 1992 roku drużyny grały ze sobą 29 razy, z czego poloniści wygrali 14 spotkań, Luboński KS 12, a 3 mecze zakończyły się remisem. Niesamowice wyrównany jest również bilans bramkowy. Polonia strzeliła 48 goli, a zawodnicy z Lubonia 46.
Zbliżający się mecz wyjaśni, czy Polonia ma nadal szanse na mistrza rundy jesiennej. Przed sezonem tylko optymiści wierzyli, że średzka drużyna będzie się plasować na tak wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że zawodnicy nadal będą podtrzymywac dobrą passę i po 12 serii gier Polonii zostaną przypisane kolejne punkty.
Na mecz zapraszamy oczywiście wszystkich sympatyków i kibiców. Wyjazd zaplanowano na godz. 11.00 (zbiórka 15 minut wcześniej). Bądźcie z nami!!!
Najnowsze aktualności
-
28.02.2022
Polonia Cup 2022 (2013)
W sobotę, 26 lutego zespoły Polonii Środa z rocznika 2013 były gospodarzem turnieju Polonia Cup 2022. Zmagania podzielone były na dwie sesje - poranną i popołudniową i rozgrywały się na hali Kobra Arena przy Szkole Podstawowej nr 3.
-
28.02.2022
Polonia kontra Polonia
W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie odbyły się derby pomiędzy pierwszym a drugim zespołem Polonii Środa.
-
26.02.2022
Pięć bramek w Koninie
W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku z naturalną nawierzchnią w Koninie z miejscowym Górnikiem.
-
22.02.2022
Remis z Jarotą Jarocin (2006)
W niedzielę 20 lutego zawodnicy Polonii z rocznika 2006 zagrali swój kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z zespołem Jaroty, który na co dzień również występuję w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, ale w drugiej grupie. Spotkanie to miało być odpowiedzią na pytanie w którym miejscu znajduje się zespół pod kątem przygotowań do rundy wiosennej, podsumowaniem kolejnego mikrocyklu oraz obrazu na co trzeba jeszcze więcej zwrócić uwagę. Sam mecz był dobrym widowiskiem, który obfitował w wiele sytuacji podbramkowych zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Gospodarze po pierwszej części spotkania prowadzili 1-0 natomiast poloniści po bramce w drugiej połowie za sprawą Kacpra Manickiego doprowadzili do wyrównania. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska co też przekładało się na mniejszą ilość pojedynków jeden na jeden. Tempo tego meczu było raczej spokojne, zawodnicy grali zachowawczo mając na uwadze, że jest to tylko mecz sparingowy i bardziej wszyscy skupili się na tym, aby wybiegać swoje pod katem wytrzymałości i zakończyć zawody bez żadnego urazu co się udało zrealizować. Kolejny mecz kontrolny poloniści zagrają już za tydzień w niedzielę 27 lutego. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Szkoła Futbolu Luboń.
-
21.02.2022
Pracowite tygodnie trampkarzy (2008)
Pora podsumować krótko ostatni 2 tygodniowy okres treningowy, który przepracowali Trampkarze Młodsi z gr. 2 grający na co dzień w 1 Lidze okręgowej WPZN Poznań.
-
21.02.2022
Gry kontrolne żaków (2014)
W sobotę (19.02.2022r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 rozegrał mecz sparingowy przeciwko zawodnikom Przemysława Poznań. Mecz odbył się na hali Szkoły Podstawowej numer 2, a chłopcy rywalizowali systemem 5x5.
-
21.02.2022
Pięć bramek Phytopharmu (2005)
19 lutego o godzinie 15:00 w Topoli podejmowaliśmy seniorski zespół GTS Phytopharm Klęka.
-
21.02.2022
Ciekawy sparing z Gedanią (2005)
W czwartek 17 lutego popołudniu zespół Polonii Środa z rocznika 2005 udał się do Jarocina, gdzie zagrał sparing z zespołem Gedania Gdańsk z ligi wojewódzkiej z Pomorza. Rywal który na co dzień trenuje w SMS Gdańsk.


























































