25.07.2014
Ligowy raport część IIZgodnie z zapowiedzią dziś prezentujemy drugą część raportu ligowego w którym parę słów poświęciliśmy Klubom dla których zabrakło mijesca w pierwszej części naszego raportu. Zapraszamy do lektury...
Pogoń Mogilno
Drużyna z Mogilna przygotowania do nowego sezonu rozpoczęła 7 lipca. Przez cały okres Pogoń trenować będzie na własnych boiskach. Pogoń to zespół który do końca nie jest pewien utrzymania w III lidze a wszystko przez zamieszanie z licencjami dla Calisii Kalisz i Warty Poznań. Podopieczni Wiesława Borończyka mają już za sobą cztery spotkania towarzyskie w których przegrali z Unia Solec Kujawski 2:3 i z Cuiavią Inowrocław 1:4, wygrali z LKS Ślesin 4:1 i z Elaną Toruń 3:0. Z zespołu odeszli Jacek Wojciechowski który wyjeżdża za granicę, Mikołaj Plewa który odszedł do Unii Janikowo i Wojciech Mielcarek który odszedł do Startu Warlubie. Podczas meczy kontrolnych testowanych było kilku nowych zawodników ale nikt jeszcze nie zdradza nazwisk.
Nielba Wągrowiec
Nielba Wągrowiec przygotowania do rozgrywek III ligi rozpoczęła 7 lipca pod okiem trenerów Radosława Kołackiego i Łukasza Mendel. Drużyna przygotowuje się na własnych obiektach. W pierwszym meczu towarzyskim Nielba przegrała z Chojniczanką Chojnice 0:4, a w drugim przegrała z Olimpią Grudziądz 1:2. Dopiero trzeci mecz towarzyski przyniósł Nielbie zwycięstwo. Był to mecz z Iskrą Szydłowo wygrany 4:1. Jednak trzeba powiedzieć że wcześniejsze sparingi były z silnymi rywalami, a doświadczenie zdobyte w takich meczach procentuje później. Nielba zdążyła już pozyskać trzech nowych zawodników a są to Dawid Jasiński (Warta Poznań), Michał Fertikowski (Sokół Kleczew) i Paweł Wicher (Lubuszanin Trzcianka). Wartym podkreślenia jest też fakt że wychowanek Nielby Paweł Krauz jest testowany przez włoskie SSC Napoli występujące na co dzień w Serie A.
Sokół Kleczew
Zespół Sokoła Kleczew to zwycięzca III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej z poprzedniego sezonu. Niestety po przegranych barażach Sokołowi nie udało się awansować do II ligi i kolejny sezon spędzi na froncie trzecioligowym. Bardzo dobrze drużyną z Kleczewa radzi sobie w Pucharze Polski. W rundzie przedwstępnej tych rozgrywek Sokół pokonał Zagłębie Sosnowiec po rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry był remis 0:0, a po dogrywce remis 1:1. Dzięki tej wygranej Sokół w rundzie wstępnej Pucharu Polski zmierzy się z Unią Solec Kujawski. To spotkanie zaplanowano na 26 lipca w Kleczewie. Przed sezonem do zespołu dołączyli Sebastian Antas (Górnik Konin) i Bartosz Domaniecki (Sokół II Kleczew). Z zespołu odszedł Damian Zamiar który zasilił szeregi Pelikana Niechanowo.
Centra Ostrów Wielkopolski
Piłkarze Centry Ostrów Wlkp. przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli 3 lipca. Od tego czasu zdążyli rozegrać już cztery mecze towarzyskie. Na początek drużyna z Ostrowa Wlkp. zremisowała bezbramkowo z KKS Kalisz, w drugim meczu towarzyskim pokonała WKS Wieluń 6:2, w trzecim pokonała zespół LKS Gołuchów 3:0 a w czwartym wygrała z Jutrzenką Wartą 8:4. Oczywiście jak w każdym zespole także i w Centrze doszło do zmian kadrowych. W rundzie jesiennej sezonu 2014/15 w zespole na pewno zobaczymy bramkarza Marcina Żółtka. Bliscy pozostania w drużynie są także: Piotr Garbarek, Łukasz Wiącek oraz Maciej Stawiński. W najbliższych dniach wyjaśni się przyszłość pozostałych zawodników którzy są zainteresowani grą w Centrze, a są to tacy piłkarze, jak Dawid Kuczyński, Dmytro Rodin, czy też Patryk Cierniewski.
Calisia Kalisz
Sytuacja w Calisii Kalisz jest dość skomplikowana. Z Klubu nie docierają żadne sygnały na temat ewentualnych treningów czy meczów towarzyskich. Calisia po spadku z II ligi nadal czeka na decyzję WZPN w Poznaniu w jakiej lidze zagra gdyż do tej pory nie otrzymała licencji na grę w III lidze gdzie naturalną koleją losów powinna się znaleźć. Z pewnych informacji wiadomo tyle że trenerem zespołu ponownie został Sławomir Majak. Nadal ważne kontrakty z Klubem ma dziewięciu zawodników, w tym Stojczew, Atanasov, Kostov, Nnamani, Fechner oraz Gawlik. Nie wiadomo czy Klub będzie mógł przeprowadzić jakieś transfery bo nie tak dawno został na niego nałożony zakaz transferowy, a to oznacza że do gry w pierwszym zespole mogą być potwierdzeni tylko piłkarze mający ważne umowy z Klubem i wychowankowie z drużyn młodzieżowych. Do tej pory zespół na pewno rozegrał jedno spotkanie. Był to mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym Calisia uległa Olimpii Elbląg 7:0. Na ten weekend Calisia miała zaplanowane spotkanie towarzyskie z Lechią Tomaszów Mazowiecki, ale Klub z Kalisza odwołał ten mecz.
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
Przygotowania do sezonu ligowego piłkarze Ostrovii rozpoczęli 1 lipca pod okiem nowego trenera Piotra Konstanciaka który do tej pory był asystentem pierwszego trenera Marka Nowickiego. Do zespołu przed sezonem dołączyli: Patryk Cierniewski, Michał Janoś, Jędrzej Jakub (wszyscy Victoria Ostrzeszów), Michał Giecz, Michał Majer, Konrad Rusek (wszyscy Centra Ostrów Wlkp.), Rafał Peksa (Strażak Słupia). Z kolei z zespołem pożegnali się Robert Skrobacz i Łukasz Wiącek. Do tej pory zespół rozegrał trzy spotkania towarzyskie w których pokonał LKS Gołuchów 2:1, Victorię Ostrzeszów 3:0 i zremisował z Wiwą Goszcz 2:2. Ostrovia ma za sobą także mecz rundy przedwstępnej Pucharu Polski w którym pokonała po dogrywce Ruch Zdzieszowice 1:3. Kolejnym rywalem zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego w rundzie wstępnej Pucharu Polski będzie Górnik Wałbrzych. Od nowego sezonu kapitanem zespołu będzie Tomasz Kempiński.
Jarota Jarocin
30 czerwca piłkarze Jaroty pod okiem trenera Macieja Dolaty wrócili do treningów po przerwie urlopowej. Przed rozpoczęciem przygotowań z zespołu który jeszcze w poprzednim sezonie występował na boiskach II ligi odeszli Krzysztof Bartoszak, Adam Durowicz, Sebastian Florkowski, Piotr Garbarek, Przemysław Kazimierczak, Kordian Latos, Robert Menzel, Hubert Oczkowski, Łukasz Ślifirczyk, Mateusz Zatwarnicki, Damian Pawlak, Tobiasz Konieczny i Wojciech Kamiński. W ich miejsce do zespołu dołączyli Krystian Benuszak (Stal Pleszew), Krzysztof Czabański, Piotr Giel, Hubert Antkowiak, Filip Taczała, Łukasz Kogut (wszyscy Jarota II Jarocin), Michał Goliński (Warta Poznań), Jakub Namysłowski (Biały Orzeł Koźmin), Kamil Stefaniak (SKP Słupca). Zespół z Jarocina zdążył już rozegrać trzy mecze towarzyskie i jeden Pucharu Polski. W meczach towarzyskich Jarota przegrał z KKS Kalisz 1:2 a także pokonał Chrobrego Głogów 3:0 i Lechię Kostrzyn 11:0. W meczu rundy przedwstępnej Pucharu Polski podopieczni Macieja Dolaty przegrali z Motorem Lublin 5:0. Na nowy sezon kapitanem zespołu został wychowanek jarocińskiego klubu Bartosz Kieliba.
Tarnovia Tarnowo Podgórne
Drużyna z Tarnowa Podgórnego to absolutny beniaminek w rozgrywkach trzecioligowych. Trenerem który wywalczył awans dla tego zespołu był bardzo dobrze znany w Środzie Wlkp. Ryszard Rybak. Jednak przed sezonem nastąpiła nieoczekiwana zmiana na stanowisku pierwszego trenera. Ryszarda Rybaka zastąpił Karol Brodowski który wcześniej trenował zespół Błękitnych Wronki. Pod wodzą nowego trenera zespół rozegrał już trzy mecze towarzyskie w których pokonał Lechię Kostrzyn 2:1, KS 1920 Mosina 2:0 i Grom Plewiska 5:4. We wszystkich tych meczach trzecioligowiec testował nowych graczy ale ostateczne decyzje personalne mają zapaść dopiero po ostatnim meczu towarzyskim z Wartą Międzychód który zostanie rozegrany 26 lipca w Tarnowie Podgórnym.
Najnowsze aktualności
-
22.11.2016
Ostatni mecz ligowy w tym roku
Przed piłkarzami Polonii Środa ostatni w tym roku mecz ligowy. Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2016/17 podopieczni Sławomira Suchomskiego wyjadą do dalekiego Chwaszczyna, aby zmierzyć się z tamtejszym Klubem Sportowym Chwaszczyno.
-
21.11.2016
Mecz z Lechem II okiem aparatu
Prezentujemy galerię zdjęć z meczu III ligi w którym Polonia Środa zremisowała z Lechem II Poznań 1:1 (1:1). Autorem zdjęć jest Czesław Kościelski.
-
21.11.2016
S. Suchomski: Mogliśmy ten mecz wygrać
Szkoda że zremisowaliśmy ten mecz. Mieliśmy w tym spotkaniu swoje sytuacje a szczególnie w końcówce meczu mogliśmy przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ale przeciwnik był bardzo mocny dodatkowo wzmocniony kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu Lecha. Ogólnie myślę, że remis jest sprawiedliwy, ale z lekkim wskazaniem na nas – mówił po meczu z rezerwami Lecha opiekun Polonii Sławomir Suchomski.
-
21.11.2016
Spotkali się z dietetykiem
W dniu 20.11.2016 w salce VIP w obiektach Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Wlkp. zawodnicy orlika starszego Polonii Środa uczestniczyli w dość nietypowych zajęciach, wykładzie na temat: "Rola wody, snu i owoców w życiu sportowca". Wykład poprowadził dietetyk Michał Waszak, który w bardzo ciekawy i prosty sposób starał się pokazać jak ważną rolę w naszym jadłospisie odgrywa woda i owoce oraz jak ważna jest rola snu w normalny funkcjonowaniu naszego organizmu. Na spotkaniu obecni byli również rodzice piłkarzy, którzy również z zaciekawieniem słuchali poruszane tematy. Spotkanie było prowadzone w luźnej atmosferze i w każdej chwili można było zadawać pytania wykładowcy. Dzięki profesjonalnemu przygotowaniu wykładowcy można było uzyskać obszerne odpowiedzi. Klub Polonia Środa zorganizuje jeszcze cykl kilku wykładów dla pozostałych grup młodzieżowych, ponieważ warto dążyć do bycia jeszcze lepszym piłkarzem. Terminy zostaną podane w najbliższym czasie po uzgodnieniu terminu z wykładowcą. Poniżej krótkie podsumowanie wykładu....
-
20.11.2016
Skrót meczu z Lechem II Poznań
Po błyskawicznym trafieniu Niklasa Zulciaka i szybkiej odpowiedzi Radosława Bartoszaka, Polonia Środa Wielkopolska zremisowała na własnym boisku z rezerwami Lecha Poznań 1:1. Zapraszamy do obejrzenia skrótu z tego spotkania.
-
19.11.2016
Podział punktów z Lechem
W kolejnym spotkaniu ligowym poloniści podejmowali na własnym boisku drugi zespół Lecha Poznań. Poznaniacy do naszego miasta przyjechali z trenującymi i grającymi w pierwszym zespole Dariuszem Dudką, Marcinem Wasielewskim i Robertem Gumnym. Lecz poloniści nie zamierzali się przestraszyć rywala i chcieli zrobić wszystko, żeby komplet punktów został w Środzie Wlkp.
-
18.11.2016
Remis z Liderem (2003)
W czwartek na boisku w Środzie odbył się zaległy mecz Polonii Środa z rocznika 2003 z Liderem Swarzędz.
-
17.11.2016
Wojciech Jasiak poprowadzi mecz z Lechem II
Wojciech Jasiak z Krotoszyna poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z rezerwami Lecha Poznań. niestety nie są znane nazwiska jego asystentów. Sędzia Wojciech Jasiak reprezentuje Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.





















































