OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

22.11.2016

Ostatni mecz ligowy w tym roku

Przed piłkarzami Polonii Środa ostatni w tym roku mecz ligowy. Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2016/17 podopieczni Sławomira Suchomskiego wyjadą do dalekiego Chwaszczyna, aby zmierzyć się z tamtejszym Klubem Sportowym Chwaszczyno.

Poloniści mają za sobą serię trzech remisów z rzędu. Nasz zespół nie przechylił na swoją korzyść spotkań z Vinetą Wolin, Pogonią II Szczecin i Lechem II Poznań. Wszystkie te mecze zakończyły się remisami 1:1. Kibice w Środzie na pewno liczą, że ich ulubieńcy w ostatnim meczu odniosą zwycięstwo które pozwoli naszemu zespołowi zimę spędzić po za strefą spadkową.

W zespole Polonii na pewni nie zagra Adam Gajda, który pauzuje za nadmiar żółtych kartek. Zabraknie także cały czas leczącego kontuzję Aleksandra Giczeli. Reszta zawodników jest zdrowa i będzie do dyspozycji trenera Sławomira Suchomskiego, który zaraz po meczu z rezerwami Lecha Poznań deklarował, że jego zespół w meczu z KS Chwaszczyno interesuje tylko komplet punktów. Aby to osiągnąć poloniści zdaniem naszego szkoleniowca do meczu w Chwaszczynie będą musieli przystąpić w pełni zmobilizowani i skoncentrowani.

KS Chwaszczyno zajmuje obecnie piętnastą lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. N ten dorobek złożyły się cztery zwycięstwa (wszystkie odniesione w spotkaniach rozgrywanych na własnym boisku), jeden remis i aż jedenaście porażek. Bilans bramkowy zespołu to 23:38. Najlepszym strzelcem jest Maksymilian Hebel, który bramkarzy rywali pokonywał sześciokrotnie.

Oba zespoły nie miały jeszcze ze sobą okazji rywalizować zarówno w rozgrywkach ligowych jak i towarzyskich zatem sobotnie spotkanie będzie pierwszym w historii obu jedenastek.

Spotkanie w Chwaszczynie odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 13:00.

Najnowsze aktualności

  • 03.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (4/5.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 4/5 października 2025.

  • 01.10.2025

    Pora na beniaminka z Wrześni

    Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w meczu 11 kolejki podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zmierzą się z Victorią Września. Zespół z Wrześni to beniaminek tegorocznych rozgrywek ligowych, a ostatni raz oba zespoły rywalizowały w lidze ze sobą prawie dziesięć lat temu.

  • 01.10.2025

    Zwycięstwo z Kormoranem (Dziewczyny)

    Zespół trampkarek rywalizujący w lidze wojewódzkiej juniorek B2 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. Podopieczne Agnieszki Rezler wygrały na własnym boisku 5:1 (3:0) z Kormoranem Święciechowa. Gole strzelały Amelia Markowska, Aleksandra Małecka - dwa, Hanna Kowalewska oraz Julia Moczyńska. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:4 z Kotwicą II Kórnik, zaś młodziczki przegrały 1:13 z UKS APR Lampart Poznań, a gola zdobyła Zofia Kostyra.

  • 01.10.2025

    Młodzicy nie zapunktowali (2014)

    Ostatnie dni nie były udane dla zespołów rocznika 2014. Pierwsza drużyna rywalizująca w lidze wojewódzkiej najpierw po ciekawym meczu przegrała 2:4 (1:1) z APR Lampart Poznań, a dwa gole dla Polonii strzelił Karol Krawczewski. W środę natomiast Poloniści przegrali 2:8 (0:4) z Polonią 1912 Leszno w zaległym meczu. Bramki zdobyli Franciszek Czaja i Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w sobotę przegrał 3:6 (2:3) z Victorią Września.

  • 30.09.2025

    Przełamanie młodzików (2013)

    Zespół młodzików z rocznika 2013 rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej D1 przerwał złą passę meczów bez wygranej i na własnym boisku pokonał Polonię Golina 8:0 (3:0). Bramki na wagę cennych trzech punktów strzelali Krystian Kasprzak, Leon Jacków - dwie, Maksymilian Małecki, Jakub Przybyłek, Kacper Woźniak - dwie oraz Sebastian Ciszewicz. Druga drużyna przegrała na wyjeździe 1:7 z zespołem Lecha Poznań/Dominowo-Krzykosy.

  • 30.09.2025

    Porażka w doliczonym czasie (2012)

    Nie udało się Polonii 2012 wywalczyć punktów w starciu z Mieszkiem Gniezno. Goście szybko wyszli na prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Jeremi Sójka. Remis utrzymywał się niemal do końca spotkania, ale w doliczonym czasie gry goście zadali decydujący cios, a mecz zakończył się rezultatem 1:2 (1:1). Polonia 2012 II najpierw w środę przegrała 1:7 z Avią Kamionki, a w weekend pokonała Kłosa Zaniemyśl 13:0.

  • 30.09.2025

    Remis z niedosytem (2011)

    Polonia 2011 zremisowała w sobotę z Lechem Poznań 2012, ale nie może być zadowolona z wyniku. Nasz zespół miał wiele okazji bramkowych, ale brakowało skuteczności pod bramką rywali. Jedynego gola dla Polonii strzelił Giovani Henriquez-Gajda, a mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:0). Drugi zespół rywalizował już w środę i wygrał swoje spotkanie z Kotwicą Kórnik 5:0 (4:0).

  • 30.09.2025

    Wiktoria z Amber i Victorią (2010)

    Dwa wysokie zwycięstwa odniosły nasze drużyny rocznika 2010. Pierwszy zespół na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce wygrał 10:0 (4:0) z Amber Kalisz, dzięki czemu utrzymuje prowadzenie w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej B2. Drugi zespół wygrał w piątek z Victorią Września 5:2 (4:0) i także prowadzi w swoich rozgrywkach - w 2. lidze wojewódzkiej B2.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.