30.08.2015
Lech lepszy o trzy bramki (1999/00)W kolejnym meczu ligowym juniorzy młodsi Polonii Środa spotkali się na wyjeździe z zespołem Lecha Poznań. Spotkanie odbyło się w Popowie, a młodzi poloniści chcieli w nim pokusić się o niespodziankę.
Mecz z Lechem Poznań pokazał naszym zawodnikom ile wysiłku trzeba włożyć na treningach, aby podczas meczu ligowego można było zagrać na tak wysokim poziomie, jaki prezentuje zespół Lecha. Nasz zespół w tym meczu mógł przećwiczyć tylko grę obronną, ponieważ na ofensywne akcje nie pozwalali zawodnicy gospodarzy. Pierwszą bramkę straciliśmy już w 6 minucie meczu po bardzo ładnej akcji zawodników Lecha zakończonej strzałem z około 18 metrów, przy którym nasz dobrze grający bramkarz nie zdołał mimo muśnięcia piłki ręką, wybić jej na rzut rożny. Szybko stracona bramka nie załamała naszych obrońców i mimo ciągłego naporu piłkarzy Lecha do przerwy wynik meczu nie uległ już zmianie. Drugą bramkę straciliśmy po rzucie rożnym gdzie znowu bliski wybicia dośrodkowanej piłki był nasz bramkarz, jednak napastnik gospodarzy okazał się minimalnie szybszy i głową umieścił piłkę w naszej bramce. Trzecia bramka padła po fatalnym błędzie naszego lewego obrońcy, który zagrał piłkę wprost pod nogi zawodnika gospodarzy, a ten w sytuacji „sam na sam” nie dał szans naszemu bramkarzowi. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie, które powinno zmobilizować naszych zawodników do wytężonej pracy na treningach, aby w kolejnym meczu z Lechem obraz gry uległ radykalnej poprawie. Kolejny mecz zagramy u siebie za tydzień z zespołem Warty Poznań o godzinie 11:00.
Polonia Środa wystąpiła w następującym składzie: bramkarz- Łukasz Spychała (61’Dawid Włodarczak); obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Rafał Kościelniak , Wojciech Leporowski(41’ Marcin Typański), Szymon Puzicki ( 51’ Łukasz Buczma), Marcin Szymorek (51’Adam Buczma); atak: Denis Mutschke(70’ Kacper Gołębiewski), Mikołaj Zys.
Najnowsze aktualności
-
21.05.2024
Żacy grali w turniejach ligowych (2015)
Polonia 2015 w weekend wzięła udział w dwóch turniejach rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Owińskach, natomiast grupa czerwona grała w Kórniku.
-
21.05.2024
Gra kontrolna z Jarotą (2014)
W sobotę na orliku przy ulicy Lipowej mecz sparingowy zagrał zespół orlików młodszych (rocznik 2014), który wykorzystując przerwę w turniejach ligowych zmierzył się z Jarotą Jarocin. Poloniści podzieleni zostali na dwie drużyny, a każdy zawodnik spędził równą liczbę minut na boisku.
-
21.05.2024
Orlicy grali z Miłosławiu (2013)
Zespół orlików E1 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 II) rozegrał na boiskach trawiastych stadionu w Miłosławiu-Bugaju mecze w ramach turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z Orlikiem Miłosław, Kotwicą Kórnik oraz UKS-em Śrem.
-
21.05.2024
Szóste miejsce w Pro Future Cup (2013)
Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska w weekend wziął udział w turnieju Pro Future Cup w Grodzisku Mazowieckim. Po doskonałej sobocie, kiedy to Poloniści wygrali pięć z sześciu meczów, w niedzielę zespół rywalizował w Lidze Mistrzów. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a Polonia zakończyła zawody na 6. miejscu, ale do zwycięzcy zabrakło tylko czterech punktów. W turnieju zagrało 28 drużyn.
-
21.05.2024
Porażka i remis z Medykiem (Juniorki)
Nie udał się wyjazd juniorek do Konina. Nasze zawodniczki przegrały z Medykiem II Konin 2:3 (0:0). Polonistki źle weszły w drugą połowę i w 66. minucie przegrywały 0:3, ale za sprawą bramek Martyny Nowaczyk zdołały zmniejszyć rozmiar przegranej. We wtorek odbył się mecz rewanżowy na boisku w Zielnikach, który zakończył się bezbramkowym remisem.
-
21.05.2024
Ważne spotkanie z Vinetą
W sobotę 25 maja piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 32. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie Vineta Wolin. Dla obu ekip będzie to bardzo ważny mecz gdyż oba zespoły niebezpiecznie zbliżyły się do strefy spadkowej. Zwycięstwo pozwoli wygranej ekipie oddalić się od tej strefy i być już niemal pewnym utrzymania w trzeciej lidze na kolejny sezon.
-
20.05.2024
Porażka młodzików z liderem (2012)
W czwartek mecz II ligi okręgowej D2 rozegrał drugi zespół Polonii 2012. Podopieczni Kornela Ladrowskiego na wyjeździe z liderem rozgrywek Pogonią Książ Wielkopolski 0:3 (0:1).
-
20.05.2024
Jedenaście bramek z Obrą (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli w weekend młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012) w lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał 11:0 (5:0) na Stadionie Średzkim z Obrą 1912 Kościan. Aktualnie Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co prowadząca Polonia 1912 Leszno. Nasz zespół ma jednak do rozegrania zaległy mecz z trzecim w tabeli SMS AP Reissa Ślesin. To spotkanie zaplanowano na najbliższą środę.




























































