24.10.2017
Kotwica Kołobrzeg kolejnym rywalem PoloniiJuż w sobotę mecz sąsiadów z ligowej tabeli! Do Środy Wlkp. na mecz z naszą Polonią zawita prosto znad morza, Kotwica Kołobrzeg która jeszcze w zeszłym sezonie o ligowe punkty walczyła na drugoligowych boiskach.
Polonia po zwycięstwie w Solcu Kujawskim zajmuje szóste miejsce w tabeli. Nasi zawodnicy zdobyli w sumie do tej pory dwadzieścia trzy punkty w dwunastu meczach. Podopieczni Tomasza Dłużyka tracą zaledwie dwa “oczka” do wicelidera, KKS 1925 Kalisz i trzeciego Bałtyku Gdynia. Nasz sobotni rywal z Kołobrzegu traci z kolei do średzian dwa punkty i zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. Na ten dorobek składa się bilans sześciu zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek.
Warto przypomnieć, że w ostatnich dwóch kampaniach popularna “Kotwa” rywalizowała o punkty na boiskach II ligi. W ostatnim sezonie do samego końca kołobrzeski zespół walczył o pozostanie w gronie drugoligowców. Jednak po pechowym remisie 1:1 w ostatniej kolejce z Olimpią Elbląg i niekorzystnych wynikach w pozostałych meczach zespół Kotwicy musiał pogodzić się ze spadkiem.
W obecnych rozgrywkach zespół z Kołobrzegu radzi sobie szczególnie dobrze na wyjazdach. Podopieczni Karola Szwedy, który zastąpił niedawno Daniela Kokosińskiego na stanowisku pierwszego trenera, na sześć rozegranych spotkań wyjazdowych zanotowali dwie wygrane, dwa remisy i zaledwie jedna porażkę. Podobnie jak średzianie “biało-niebiescy” przegrali 2:3 na wyjeździe z Wierzycą Pelplin. Tydzień temu “Kotwa” pokonała u siebie Bałtyk Gdynia 3:1.
Mecz Polonii z Kotwicą zostanie rozegrany w sobotę 28 października. Zapraszamy na Stadion Średzki do wspólnego kibicowania! Początek meczu o godzinie 14:00.
Najnowsze aktualności
-
06.02.2024
7. miejsce juniorek w HMW U-16 (Dziewczyny)
W sobotę zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska wziął udział w Halowych Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16 rozgrywanych w Miejskiej Górce. Nasze zawodniczki nie miały tego dnia szczęścia, pechowo przegrywając dwa pierwsze mecze i dane im było zagrać jedynie o 7. miejsce. W ostatnim meczu Polonia wygrała ze Sparks II Poznań.
-
05.02.2024
Gra orlików z Wilkami (2013)
W sobotę zespół orlików starszych (2013 II) rozegrał na orliku przy ulicy Lipowej grę kontrolną z AP Wilki Dąbrówka.
-
05.02.2024
Wysoka porażka w Ostrowie Wlkp.
W sobotę 3 lutego zespół kobiet Polonii Środa rozegrał pierwszą tej zimy grę kontrolną. Polonistki udały się do Ostrowa Wielkopolskiego na pojedynek z wiceliderem drugiej ligi miejscową Ostrovią. Rywalki pokonały w wysokim stosunku bramkowym 7:1, Polonię Środa, co należy uznać za dużą niespodziankę.
-
05.02.2024
Z Chrobrym na remis
W sobotę 3 lutego piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem rywalem podopiecznych Pawła Kutyni był pierwszoligowy Chrobry Głogów. Spotkanie odbyło się w Głogowie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.
-
05.02.2024
Zwycięstwo Polonii w Progres Cup! (2014)
Z niedzielę zespół orlików młodszych wziął udział w halowym turnieju Progres Cup w Stęszewie. Poloniści spisali się doskonale i wygrali całe zawody! Nasza drużyna rozpoczęła od porażki w pierwszym meczu, ale w kolejnych pojedynkach nie dali szans rywalom i sięgnęła po puchar. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Piotr Zys!
-
05.02.2024
Młodzicy wygrali z juniorkami (2012)
W niedzielę na średzkim boisku hokejowym zespół rocznika 2012 II zmierzył się w grze kontrolnej z drużyną juniorek Polonii. Do przerwy górą były dziewczyny, które szybko objęły prowadzenie za sprawą Martyny Nowaczyk, ale w drugiej połowie po bramkach Nikodema Mazurczaka i Franciszka Batyckiego zespół młodzików wywalczył zwycięstwo 2:1.
-
02.02.2024
Pracowity weekend zespołów seniorskich
Nie zwalniają tempa przygotowania zespołów seniorskich Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Oprócz ciężkich treningów jakie odbywają się w tygodniu w ten weekend wszystkie trzy zespoły zagrają gry kontrolne.
-
01.02.2024
Porażka z Widzewem (2010)
Wczoraj w Licheniu Starym zespół trampkarzy młodszych (rocznik 2010) rozegrał mecz sparingowy z przebywającym tam na obozie Widzewem Łódź. Mecz zakończył się zwycięstwem łódzkiej drużyny 5:1, a jedynego gola dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.


























































