OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

28.09.2023

Koniec pucharowej przygody rezerw

W środę 27 września drugi zespół Polonii Środa w ramach okręgowego Pucharu Polski podejmował na własnym boisku innego piątoligowca – Wartę Śrem. Stawką tego spotkania był awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Od samego początku spotkanie było dość wyrównane a swoje okazje miały oba zespoły. Po stronie Polonii najlepszą sytuację miał w 15 minucie Wojciech Pinczak ale jego uderzenie było minimalnie niecelne. Z kolei Warta Śrem swoją okazję wykorzystała z zimną krwią a na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec zespołu ze Śremu Braian Torrado. Była to 23 minuta i poloniści musieli odrabiać straty.  Poloniści rzucili się do odrabiania strat spychając rywala do obrony. W 36 minucie w zmieszaniu pod bramką Warty największym sprytem wykazał się Jakub Wawroski który z bliska wpakował piłkę do bramki rywali doprowadzając do wyrównania. Do końca pierwszej połowy żadnej z ekip nie udało się zdobyć kolejnych bramek i po pierwszej części spotkania mieliśmy remis 1:1.

Po zmianie stron poloniści odważniej zaatakowali bramkę rywala. Swoje sytuacje mieli Maciej Owczarek, Tobiasz Gniewowski czy Wiktor Wesołek ale brakowało celnego wykończenia. Za to po raz kolejny skuteczną finalizacją akcji popisała się Warta Śrem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnym strzałem głową popisał się Borys Kaptur i poloniści musieli ponownie odrabiać straty. Niestety do końca spotkania nasz zespół nie zdołał doprowadzić do wyrównania i ostatecznie młodzi poloniści pożegnali się z rozgrywkami pucharowymi.

Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Perliński – Szymczak, Oboda (56` Kaźmierczak), Wojtkowiak (56` Olejniczak), Gniewowski, Kowalski (76` Pawlak), Pinczak (63` Płonka), Gamalczyk, Wawroski (63` Wesołek), Pryimak, Krotoszyński (46` Owczarek).

Żółte kartki: Pryimak, Wesołek - Dorsz

Bramki: Wawroski (36`) - Torrado (23`), Kaptur (81`)

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.