06.06.2021
Koncert orkiestry KapuścińskiegoW niedzielne popołudnie piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku wicelidera Świt Skolwin. Nasz zespół był rządny rewanżu za dwie porażki w tym sezonie i przystąpił do tego meczu mocno skoncentrowany i z wielką ochotą do gry.
Od samego początku poloniści posiadali przewagę na boisku i zepchnęli rywala do defensywy. Już w pierwszych dwóch minutach swoje sytuacje mieli Damian Buczma i Paweł Mandrysz ale tym razem jeszcze poradził sobie z nimi bramkarz przyjezdnych. Worek z bramkami w 31 minucie otwarł Krystian Pawlak który świetnie wykorzystał podanie Oskara Kozłowskiego. Sześć minut później ten sam zawodnik wykorzystuje tym razem podanie Piotra Skrobosińskiego, mija bramkarza i podwyższa na 2:0. W 41 minucie bramkę na 3:0 zdobywa Paweł Mandrysz po świetnym podaniu Jacka Chraplak. Ale to nie był koniec popisów strzeleckich zespołu Polonii Środa. W 43 minucie bramkę dla Polonii Środa zdobył Kacper Nowak. Prowadzeniem 4:0 Polonii Środa zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. Świt próbował odwrócić losy spotkania a Polonia dobrze się broniła i starała kontratakować. Jednak długo wynik nie ulegał zmianie. Aż w doliczonym już czasie gry Paweł Mandrysz postawił kropkę nad i pakując piłkę do bramki Świtu strzałem z około 16 metrów po podaniu Adriana Szynki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia Środa rozgromiła Świt Szczecin 5:0 i zanotowała 21 zwycięstwo w lidze.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Skrobosiński, Borucki, Nowak (52` Sobkowiak), Brychlik (65` Bartkowiak), Buczma (72` Ceglewski), Chraplak (60` Szynka), Mandrysz, Pawlak (69` Biegański).
Świt Szczecin wystąpił w składzie: Szulc – Prostak (46` Krawiec), Mach, Ładziak (61` Kraśniewicz), Nagamatsu, Żulpo, Kapelusz, Wojtasiak (61` Bajkiewicz), Kisły (82` Potoczny), Sareło (46` Nagórski), Baranowski.
Żółte kartki: Prostak
Bramki: Pawlak x2 (31`, 34`), Mandrysz x 2 (41`, 89`), Nowak (43`)
Najnowsze aktualności
-
21.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (19-20 listopada)
Weekend, którym drużyny Polonii kończyły ligowe zmagania w rundzie jesiennej, był udany dla naszych reprezentantów!
W sobotę na Nowym Stadionie CSiR pierwszy mecz barażowy o awans do CLJ U-15 rozegrał rocznik 2008. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego w zimowej aurze zremisowali 2:2 z Sucharami Suchy Las.
Awans do Ligi Wojewódzkiej wywalczyli młodzicy starsi, którzy musieli wygrać swoje ostatnie dwa spotkania, aby wyprzedzić w tabeli UKS Śrem. Ta sztuka udała się bez problemów, bo Polonia wygrała 6:0 z Liderem Swarzędz oraz 9:0 z Mieszkiem II Gniezno.
Swoje mecze wygrali także trampkarze starsi i młodzicy młodsi, którzy mierzyli się z Kotwicą Kórnik. Rocznik 2009 wygrał 4:1, natomiast rocznik 2011 wygrał 5:0.
-
19.11.2022
Udane zakończenie jesieni
W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Rywalem podopiecznych Pawła Juszczyka i Marcina Duchały był Stolem Gniewino.
-
18.11.2022
Poznajmy się: Aleksander Kluczyński
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kluczyński który jest wychowankiem Polonii Środa i po kilku latach spędzonych poza naszym miastem w tym sezonie wrócił do Środy Wielkopolskiej żeby reprezentować barwy naszego klubu.
-
18.11.2022
Adam Kłopocki w Wielkim Teście TVP!
Zawodnik Polonii Środa Wielkopolska - Adam Kłopocki (rocznik 2010) - wziął udział w telewizyjnym Wielkim Teście o piłce nożnej w Telewizji Polskiej. Była to nagroda za zwycięstwo w wojewódzkim etapie testu Poznaj Polskę Na Sportowo. Adam wraz z innymi dziećmi świetnie się spisał pod wodzą kapitana, aktora Przemysława Cypryańskiego.
-
17.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (19-20 listopada)
Przed akademią ostatni ligowy weekend w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023! Nasze zespoły rozegrają swoje ostatnie mecze, w których stawką są nawet awanse do wyższej klasy.
W sobotę pierwszy mecz barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi. O godzinie 16:00 na Nowym Stadionie CSiR podejmą Suchary Suchy Las. Rewanż w niedzielę 27 listopada o godz. 10:15 w Poznaniu. Stawką dwumeczu jest awans do barażu makroregionalnego, w którym czeka już SI Arka Gdynia.
O awans do Ligi Wojewódzkiej walczą młodzicy starsi, którzy w weekend zagrają dwa mecze - oba muszą wygrać. W piątek w Zalasewie zagrają z Liderem Swarzędz, a w sobotę podejmą Mieszko II Gniezno.
-
17.11.2022
Polonia na meczu Polska - Chile!
Wczoraj grupa 41 młodych piłkarzy z zespołów trampkarzy starszych i młodszych (2008 oraz 2009) naszej Akademii Piłkarskiej w ramach programu PZPN "Poznaj Polskę Na Sportowo" udała się do Warszawy na mecz towarzyski Polska - Chile, który był ostatnim sprawdzianem naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Katarze.
-
16.11.2022
Stadion Średzki Cup 2022 - edycja halowa
Młodzi piłkarze i piłkarki z naszego regionu już niebawem przyjadą do Środy Wielkopolskiej, by wziąć udział w sportowych zmaganiach. W dniach 26-27 listopada oraz 3-4 grudnia rozegrana zostanie edycja halowa turnieju Stadion Średzki Cup. Organizatorem zawodów jest Polonia Środa Wielkopolska.
-
15.11.2022
Gry kontrolne z Orlikiem i Meblorzem (2014)
W sobotę podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali dwie gry kontrolne. Oba mecze odbyły się w Środzie Wlkp. na orliku przy ulicy Lipowej. Pierwszym rywalem była drużyna Orlika Miłosław. W drugim spotkaniu chłopcy zmierzyli się z zespołem Meblorza Swarzędz.


























































