06.06.2021
Koncert orkiestry KapuścińskiegoW niedzielne popołudnie piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku wicelidera Świt Skolwin. Nasz zespół był rządny rewanżu za dwie porażki w tym sezonie i przystąpił do tego meczu mocno skoncentrowany i z wielką ochotą do gry.
Od samego początku poloniści posiadali przewagę na boisku i zepchnęli rywala do defensywy. Już w pierwszych dwóch minutach swoje sytuacje mieli Damian Buczma i Paweł Mandrysz ale tym razem jeszcze poradził sobie z nimi bramkarz przyjezdnych. Worek z bramkami w 31 minucie otwarł Krystian Pawlak który świetnie wykorzystał podanie Oskara Kozłowskiego. Sześć minut później ten sam zawodnik wykorzystuje tym razem podanie Piotra Skrobosińskiego, mija bramkarza i podwyższa na 2:0. W 41 minucie bramkę na 3:0 zdobywa Paweł Mandrysz po świetnym podaniu Jacka Chraplak. Ale to nie był koniec popisów strzeleckich zespołu Polonii Środa. W 43 minucie bramkę dla Polonii Środa zdobył Kacper Nowak. Prowadzeniem 4:0 Polonii Środa zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron gra się nieco wyrównała. Świt próbował odwrócić losy spotkania a Polonia dobrze się broniła i starała kontratakować. Jednak długo wynik nie ulegał zmianie. Aż w doliczonym już czasie gry Paweł Mandrysz postawił kropkę nad i pakując piłkę do bramki Świtu strzałem z około 16 metrów po podaniu Adriana Szynki. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia Środa rozgromiła Świt Szczecin 5:0 i zanotowała 21 zwycięstwo w lidze.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski, Wujec, Skrobosiński, Borucki, Nowak (52` Sobkowiak), Brychlik (65` Bartkowiak), Buczma (72` Ceglewski), Chraplak (60` Szynka), Mandrysz, Pawlak (69` Biegański).
Świt Szczecin wystąpił w składzie: Szulc – Prostak (46` Krawiec), Mach, Ładziak (61` Kraśniewicz), Nagamatsu, Żulpo, Kapelusz, Wojtasiak (61` Bajkiewicz), Kisły (82` Potoczny), Sareło (46` Nagórski), Baranowski.
Żółte kartki: Prostak
Bramki: Pawlak x2 (31`, 34`), Mandrysz x 2 (41`, 89`), Nowak (43`)
Najnowsze aktualności
-
15.05.2023
Punkt stracony w końcówce (2009)
W sobotnim meczu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała na Nowym Stadionie Średzkim 2:3 (1:1) z Lechem Poznań. Nasz zespół dwukrotnie przegrywał, ale do wyrównania doprowadzał Kamil Jankowiak. Niestety pięć minut przed końcem meczu losy meczu rozstrzygnął Filip Borczykowski i to goście zgarnęli trzy punkty. Drugi zespół w ten weekend pauzował.
-
15.05.2023
Hat trick Płonki nie wystarczył (2006)
W spotkaniu 10. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska przegrała 3:4 (1:1) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Hat trickiem popisał się Jakub Płonka, ale nie wystarczyło to do wywiezienia z Ostrowa Wielkopolskiego choćby jednego punktu. W przyszły weekend nasi juniorzy pauzują.
-
15.05.2023
CLJ-15: O włos od niespodzianki (2008)
W meczu 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15 zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrała na Nowym Stadionie Średzkim 0:1 (0:1) z wiceliderem rozgrywek - Pogonią Szczecin. Goście zdobyli gola w 32. minucie gry i utrzymali jednobramkowe prowadzenie do końca meczu. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Poloniści zajmują szóste miejsce, dwa punkty nad strefą spadkową. Już w piątek nasz zespół w bardzo ważnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Gwardią Koszalin. Początek spotkania o godzinie 14:00.
-
15.05.2023
Polonia wraca na zwycięską ścieżkę
W kolejnym ligowym meczu piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz. Spotkanie to było doskonałą okazją dla naszego zespołu aby przełamać passę porażek jaka polonistów dopadła w ostatnim czasie.
-
15.05.2023
Akademia: Podsumowanie weekendu (13/14 maja)
Emocjonujący weekend mają za sobą drużyny naszej akademii. Trzy najstarsze grupy przegrały swoje mecze jedną bramką po bardzo emocjonujących widowiskach. Juniorzy młodsi przegrali 3:4 na wyjeździe z Ostrovią 1909, trampkarze starsi przegrali 0:1 z wiceliderem rozgrywek - Pogonią Szczecin, trampkarze młodsi natomiast przegrali 2:3 z Lechem Poznań, tracąc decydującego gola pięć minut przed końcem meczu.
-
15.05.2023
Trzy punkty z Ząbek
W sobotę 13 maja o godzinie 14.30 rozpoczęło się spotkanie I ligi kobiet z dziewczynami UKS Ząbkovia Ząbki. Nie wiedziałyśmy czego się spodziewać po przeciwniczkach, bo grają w tym sezonie z rożnym szczęściem. Wiedziałyśmy jednak, że będzie to bardzo trudny mecz. Nasze rywalki mają naprawdę ambitny zespół. W ubiegłym sezonie mecze z nimi były bardzo zacięte. Z szacunkiem, ale z wiarą w siebie i w zespół przystępowałyśmy do tego meczu.
-
15.05.2023
Ważny punkt rezerw
W sobotę kolejne spotkanie ligowe rozegrał zespół rezerw Polonii Środa Wlkp. Rywalem młodych polonistów była Polonia Golina a spotkanie odbywało się na wyjeździe.
-
12.05.2023
CLJ U-15: Jutro z Pogonią (2008)
Już jutro w samo południe na płycie Nowego Stadionu Średzkiego trampkarze starsi rozegrają mecz 11. kolejki Centralnej Ligi Juniorów do lat 15. Poloniści zmierzą się z wiceliderem tabeli - Pogonią Szczecin, która walczy z Lechem Poznań o awans do finałów Mistrzostw Polski. Prognozy zapowiadają słoneczną pogodę, dlatego zachęcamy do przybycia na Nowy Stadion Średzki!

























































