OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

11.05.2013

Kolejne zwycięstwo trampkarzy

Drużyna Kotwicy Kórnik, była kolejnym przeciwnikiem trampkarzy KS Polonia Środa Wlkp. w ligowej kolejce rozgrywek. 

Pierwsza połowa meczu, to zdecydowana przewaga naszego zespołu, który już w trzeciej minucie meczu mógł objąć prowadzenie, jednak piłka po strzale głową Marcina Typańskiego uderzyła w poprzeczkę. Trzy sytuacje do zdobycia bramki miał Szymon Chudy, jednak jego strzały pięknie bronił bramkarz gości, który był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem drużyny z Kórnika. Dzięki jego postawie zespół gości do przerwy zdołał uratować bezbramkowy remis. Po przerwie padły wreszcie bramki dla bardzo dobrze grającej dzisiaj drużyny Polonii. Pierwszą zdobył Mikołaj Janicki, który zamknął akcję Michała Górzyńskiego. Druga bramka padła po super strzale z przewrotki, którą wykonał Jędrzej Kujawa a głową wbił piłkę do bramki Krzysztof Kaźmierczak. Trzecia bramka była ukoronowaniem bardzo dobrej gry w wykonaniu Michała Górzyńskiego, który po solowym rajdzie nie dał szans bramkarzowi gości, a czwartego gola zdobyliśmy po strzale Jędrzeja Kujawy z ok.20m. W dzisiejszym meczu pięknie zagrała cała środkowa linia naszego zespołu począwszy od środkowych obrońców (Piotr Skrobosiński- Stanisław Kiel), poprzez środkowych pomocników (Jędrzej Kujawa- Dawid Chąpinski), a skończywszy na parze napastników ( Szymon Chudy- Michał Górzyński). Bardzo dobre wsparcie dali dzisiaj boczni obrońcy Jakub Malusiak i Krzysztof Kaźmierczak , oraz boczni pomocnicy grający w parach: Marcin Typański – Eryk Kowalski: Mikołaj Janicki – Maciej Jóźwiak. Dobre spotkanie zaliczyli również wchodzący na zmiany Wojciech Leporowski i Mikołaj Zys. Na boisku wystąpili jeszcze Rafał Kościelniak i Mariusz Krajewski, którzy grali zbyt krótko aby można ich uczciwie ocenić. Osobne słowa pochwały należą się naszemu bramkarzowi Bartoszowi Wolskiemu, który miał tylko cztery strzały na swoją bramkę, jednak przy sprytnym strzale z rzutu wolnego wykazał się super refleksem i nie dał się pokonać. Z piłkarzy którzy dzisiaj nie wystąpili w dzisiejszym spotkaniu obecni byli: Adam Grabowski, Adam Cichoń, Maciej Chudy, Szymon Puzicki i Jakub Chmielewski. Wynik 4: 0, może satysfakcjonować drużynę gości, ponieważ patrząc na stworzone przez nasz zespół sytuacje bramkowe, rezultat tego spotkania mógł być znacznie wyższy.

Kolejny ligowy pojedynek Polonia rozegra za tydzień na naszym boisku z zespołem Jaroty Jarocin. Wcześniej czyli w czwartek na stadionie w Środzie Wlkp., średzianie zagrają w finale wielkopolski turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”, w którym chcą wygrać by jechać na finał ogólnopolski.

Najnowsze aktualności

  • 10.07.2025

    Terminarz Red Box 5. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Red Box 5. ligi, grupy II na sezon 2025/2026.

  • 08.07.2025

    Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.

  • 06.07.2025

    Sparingowa porażka z Unią

    W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

  • 03.07.2025

    Wracamy do gry!

    Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym

  • 03.07.2025

    Hyl zostaje z nami!

    Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa‼‼‼
     
    Urodzony w 2005 roku w Pile Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa Wielkopolska na kolejny sezon. Zawodnik związał się z naszym klubem roczną umową i będzie dalej reprezentował barwy średzkiego zespołu.
     

  • 03.07.2025

    Freilich zawodnikiem Polonii Środa

    Borys Freilich zawodnikiem Polonii Środa
    21-letni defensor ostatnio był zawodnikiem lokalnego ligowego rywala średzkiego zespołu - Unii Swarzędz. Wcześniej bronił barw pierwszoligowej Stali Stalowa Wola i przez ponad dekadę Pogoni Szczecin z którą został Mistrzem Polski do lat 19 w sezonie 2020/21 Z Polonią Środa Borys związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

     

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)

    Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.