OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

20.09.2009

Odwiedziliśmy podstawówkę nr 2

Miło nam poinformować, że w ostatni czwartek trzech zawodników Polonii Środa Wielkopolska spotkało się z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 2 w ramach akcji "Polonia idzie do szkoły".

Głównym celem inicjatywy była promocja piłki nożnej wśród najmłodszej młodzieży. Jako klub chcieliśmy pokazać młodym osobom, że mogą oni po szkole aktywnie i pożytecznie spędzać czas wolny. Polonia- sekcja piłki nożnej- dysponuje wieloma drużynami, w których to dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje umiejętności piłkarskie, a przy tym cieszyć się sportem, rywalizacją między sobą i spędzać wiele chwil z rówieśnikami.

Ukazaliśmy również zmiany jakie zaszły w Polonii- rozbudowa obiektów, awans pierwszej drużyny do wyższej ligi, a także zdobycie Pucharu Polski w strefie poznańskiej. Wszystko to sprawia, że dla całych rodzin możemy być atrakcyjnym miejscem na spędzanie weekendów i do kibicowania Polonii w dalszych sukcesach. Wydaje się, że sport jest rzeczą, która najlepiej łączy ludzi i wyzwala pozytywne emocje- jesteśmy przekonani, że taka atmosfera jest u nas obecna i mogą z niej korzystać wszyscy średzianie- bez względu na wiek.
 
Łącznie na spotkaniu z zawodnikami- Marcinem Duchałą, Arielem Mrowińskim i Adrianem Szkudlarkiem było ponad 300 młodych osób. Przez cały czas trwania wizyty Marcin i Ariel demonstrowali podstawowe ćwiczenia piłkarskie tj. żonglerka, prowadzenie piłki między palikami, a także strzały na bramkę. Następnie chłopcy jak i dziewczyny sami próbowali wykonać pokazane zagrania w formie konkursów, do których namawiał Adrian.
 
Dzieciaki wykazały się ogromną ambicją i chęcią rywalizacji. Do każdego konkursu podchodziły z wielkim zaangażowaniem. Wszystkie klasy mocno wspierały dopingiem swoich przedstawicieli i reprezentantów. Do wspólnej zabawy namówiliśmy również wychowawców poszczególnych klas, co jeszcze bardziej podgrzało atmosferę u młodych osób.
 
 
Dla zwycięzców konkursów czekały koszulki Polonii, a także piłki. Oprócz tego każdy uczestnik imprezy otrzymał pamiątkową smycz Polonii, słodycze, a także zaproszenie do trenowania i kibicowania naszemu klubowi.
 
Coraz większe zainteresowanie jakim cieszy się średzka piłka wśród młodych osób (ponad 60 osób chętnych do trenowania w drużynie orlików) spowodowało, że na spotkaniu oficjalnie poinformowaliśmy, że niedługo Polonia otworzy kolejną drużynę piłkarską- tym razem dla 1- klasistów. Najmłodsi uczestniczy nie ukrywali z tego powodu radości- już od długiego czasu dochodziły nas głosy, że 7- latkowie także chcą grać w piłkę nożną.
 
Akcję wśród najmłodszych średzian uznajemy za bardzo udaną. Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę dyrektor SP 2 Pani Elżbiety Buczkowskiej, która bez chwili wahania i z entuzjazmem zgodziła się na przyjście Polonii do szkoły i promocję sportu wśród uczniów.
 
Mamy nadzieję, że w przyszłości Polonia będzie mogła przeprowadzać podobne akcje w wielu innych szkołach naszego powiatu, które z pewnością przyczynią się do propagowania piłki nożnej. W konsekwencji dzieci jak i rodzice przekonają się, że warto przychodzić na Polonie, a także wspierać ją swoim dopingiem.
 
W dziale galeria dostępne są również zdjęcia z tego wydarzenia (kliknij tutaj).

 

Najnowsze aktualności

 • 26.07.2021

  W sobotę prezentacja pierwszego zespołu

  Już w najbliższą sobotę 31 lipca na płycie głównej Stadionu Średzkiego odbędzie się prezentacja pierwszego zespołu seniorów Polonii Środa który już wkrótce rozpocznie zmagania w III lidze grupa 2.

 • 26.07.2021

  Pewna wygrana z Krobią

  Po oficjalnej informacji, że zespół dziewczyn ze Starych Oborzysk nie dotrze do Środy Wielkopolskiej na grę kontrolną sobota dla seniorek naszego klubu miała być dniem wolnym. Niemal w ostatnim momencie odezwała się jednak drużyna KA 4 resPect z propozycją gry z czego nasza drużyna oczywiście skorzystała.

 • 23.07.2021

  Nowi rywale: Pogoń Nowe Skalmierzyce

  Kolejnym nowym zespołem który pojawi się w rozgrywkach III ligi grupy 2 sezonu 2021/22 będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Jest to beniaminek z naszego województwa który awans do trzeciej ligi wywalczył wygrywając IV ligę Wielkopolską w pokonanym polu zostawiając Wartę Międzychód i LKS Gołuchów.

 • 22.07.2021

  Dwa mecze jednego dnia

  W sobotę aż dwa spotkania towarzyskie zagrają piłkarze Polonii Środa. Pierwszy z nich odbędzie się w Kórniku a rywalem podopiecznych Krzysztofa Kapuścińskiego będzie czwartoligowa Kotwica Kórnik, drugi z sobotnich meczów odbędzie się we Wronkach. Tu rywalem naszego zespołu będzie drugi zespół Lecha Poznań.

 • 21.07.2021

  Nowi rywale: Zawisza Bydgoszcz

  Kolejnym nowym zespołem który pojawia się w sezonie 2021/22 w rozgrywkach trzecioligowych jest Zawisza Bydgoszcz. Dla zespołu z Bydgoszczy jest to tak naprawdę kolejny krok w kierunku powrotu na polskie salony piłkarskie które ten zespół opuścił w sezonie 2015/16.

 • 19.07.2021

  Nowi rywale: Stolem Gniewino

  Dziś rozpoczynamy cykl w którym przedstawimy Wam nowe zespoły które dołączyły do naszej grupy trzeciej ligi. Zaczniemy od absolutnego beniaminka na tym poziomie zespołu Stolem Gniewino.

 • 17.07.2021

  Porażka z Błękitnymi

  W sobotę 17 lipca piłkarze Polonii Środa w Łubowie spotkali się ze spadkowiczem z drugiej ligi zespołem Błękitnych Stargard.

 • 14.07.2021

  Minimalna porażka z Motorem

  W pierwszym meczu towarzyskim rozgrywanym tego lata piłkarze Polonii Środa mierzyli się w Opalenicy z drugoligowym Motorem Lublin. Po za zawodnikami z którymi nasz klub już podpisał kontrakty na nowy sezon w składzie na to spotkanie znalazło się kilku zawodników testowanych.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET GRANATOWY
PAKIET BIAŁY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.