27.04.2013
Kolejne zwycięstwo trampkarzyMecz z Orlikiem Miłosław był jednym z najlepszych meczy jakie rozegrała drużyna trampkarzy w swojej młodej piłkarskiej karierze piłkarskiej.
Sytuacjami strzeleckimi, które stworzyli sobie średzcy piłkarze można by obdarować przynajmniej trzy spotkania. Celnych strzałów na bramkę gospodarzy nie sposób policzyć, gdyż ich liczba spokojnie oscylowała w granicach liczb 30-40. To, że goli do bramki gospodarzy padło tylko 6, zawdzięczać mogą swojemu bramkarzowi, który w tym meczu był ich najsilniejszym punktem. Dużo strzałów naszych chłopaków minimalnie mijało światło bramki. Swoje sytuacje bramkowe miała dzisiaj prawie cała drużyna. Posiadanie piłki (orientacyjnie) 90 % nasz zespół, a 10% gospodarze. Do przerwy wynik meczu 4:0 dla Polonii Środa Wlkp, a bramki strzelali: Górzyński Michał-2, Chudy Szymon-1 i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie strzelili: Dawid Chąpinski i Michał Górzyński. Honorową bramkę zawodnicy z Miłosławia zdobyli w ostatnich minutach meczu a końcowy wynik spotkania 6:1 dla zespołu Polonii Środa Wlkp.
W dzisiejszym meczu wystąpili: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Zys Mikołaj, Grabowski Adam, Chudy Szymon, Chąpinski Dawid, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Górzyński Michał, Typański Marcin, Krajewski Mariusz, Kowalski Eryk, Cichoń Adam, Puzicki Szymon i Chudy Maciej . Obecny na meczu był także kontuzjowany Mikołaj Janicki.
Kolejny mecz ligowy Polonia zagra dopiero 11 maja z Kotwicą Kórnik. Wcześniej tj. 2 maja średzianie wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju na dużym boisku GOSiR Cup w Plewiskach.
Najnowsze aktualności
-
21.05.2024
Żacy grali w turniejach ligowych (2015)
Polonia 2015 w weekend wzięła udział w dwóch turniejach rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Owińskach, natomiast grupa czerwona grała w Kórniku.
-
21.05.2024
Gra kontrolna z Jarotą (2014)
W sobotę na orliku przy ulicy Lipowej mecz sparingowy zagrał zespół orlików młodszych (rocznik 2014), który wykorzystując przerwę w turniejach ligowych zmierzył się z Jarotą Jarocin. Poloniści podzieleni zostali na dwie drużyny, a każdy zawodnik spędził równą liczbę minut na boisku.
-
21.05.2024
Orlicy grali z Miłosławiu (2013)
Zespół orlików E1 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 II) rozegrał na boiskach trawiastych stadionu w Miłosławiu-Bugaju mecze w ramach turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z Orlikiem Miłosław, Kotwicą Kórnik oraz UKS-em Śrem.
-
21.05.2024
Szóste miejsce w Pro Future Cup (2013)
Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska w weekend wziął udział w turnieju Pro Future Cup w Grodzisku Mazowieckim. Po doskonałej sobocie, kiedy to Poloniści wygrali pięć z sześciu meczów, w niedzielę zespół rywalizował w Lidze Mistrzów. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a Polonia zakończyła zawody na 6. miejscu, ale do zwycięzcy zabrakło tylko czterech punktów. W turnieju zagrało 28 drużyn.
-
21.05.2024
Porażka i remis z Medykiem (Juniorki)
Nie udał się wyjazd juniorek do Konina. Nasze zawodniczki przegrały z Medykiem II Konin 2:3 (0:0). Polonistki źle weszły w drugą połowę i w 66. minucie przegrywały 0:3, ale za sprawą bramek Martyny Nowaczyk zdołały zmniejszyć rozmiar przegranej. We wtorek odbył się mecz rewanżowy na boisku w Zielnikach, który zakończył się bezbramkowym remisem.
-
21.05.2024
Ważne spotkanie z Vinetą
W sobotę 25 maja piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 32. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie Vineta Wolin. Dla obu ekip będzie to bardzo ważny mecz gdyż oba zespoły niebezpiecznie zbliżyły się do strefy spadkowej. Zwycięstwo pozwoli wygranej ekipie oddalić się od tej strefy i być już niemal pewnym utrzymania w trzeciej lidze na kolejny sezon.
-
20.05.2024
Porażka młodzików z liderem (2012)
W czwartek mecz II ligi okręgowej D2 rozegrał drugi zespół Polonii 2012. Podopieczni Kornela Ladrowskiego na wyjeździe z liderem rozgrywek Pogonią Książ Wielkopolski 0:3 (0:1).
-
20.05.2024
Jedenaście bramek z Obrą (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli w weekend młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012) w lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał 11:0 (5:0) na Stadionie Średzkim z Obrą 1912 Kościan. Aktualnie Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co prowadząca Polonia 1912 Leszno. Nasz zespół ma jednak do rozegrania zaległy mecz z trzecim w tabeli SMS AP Reissa Ślesin. To spotkanie zaplanowano na najbliższą środę.




























































