27.04.2013
Kolejne zwycięstwo trampkarzyMecz z Orlikiem Miłosław był jednym z najlepszych meczy jakie rozegrała drużyna trampkarzy w swojej młodej piłkarskiej karierze piłkarskiej.
Sytuacjami strzeleckimi, które stworzyli sobie średzcy piłkarze można by obdarować przynajmniej trzy spotkania. Celnych strzałów na bramkę gospodarzy nie sposób policzyć, gdyż ich liczba spokojnie oscylowała w granicach liczb 30-40. To, że goli do bramki gospodarzy padło tylko 6, zawdzięczać mogą swojemu bramkarzowi, który w tym meczu był ich najsilniejszym punktem. Dużo strzałów naszych chłopaków minimalnie mijało światło bramki. Swoje sytuacje bramkowe miała dzisiaj prawie cała drużyna. Posiadanie piłki (orientacyjnie) 90 % nasz zespół, a 10% gospodarze. Do przerwy wynik meczu 4:0 dla Polonii Środa Wlkp, a bramki strzelali: Górzyński Michał-2, Chudy Szymon-1 i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie strzelili: Dawid Chąpinski i Michał Górzyński. Honorową bramkę zawodnicy z Miłosławia zdobyli w ostatnich minutach meczu a końcowy wynik spotkania 6:1 dla zespołu Polonii Środa Wlkp.
W dzisiejszym meczu wystąpili: Bartosz Wolski, Kaźmierczak Krzysztof, Kiel Stanisław, Zys Mikołaj, Grabowski Adam, Chudy Szymon, Chąpinski Dawid, Jóźwiak Maciej, Kościelniak Rafał, Górzyński Michał, Typański Marcin, Krajewski Mariusz, Kowalski Eryk, Cichoń Adam, Puzicki Szymon i Chudy Maciej . Obecny na meczu był także kontuzjowany Mikołaj Janicki.
Kolejny mecz ligowy Polonia zagra dopiero 11 maja z Kotwicą Kórnik. Wcześniej tj. 2 maja średzianie wezmą udział w silnie obsadzonym turnieju na dużym boisku GOSiR Cup w Plewiskach.
Najnowsze aktualności
-
04.06.2024
Czwarte miejsce w Bałtyk Cup (2015)
W długi weekend Polonia 2015 udała się do Ustki na turniej Bałtyk Cup. W turnieju udział wzięły dwa nasze zespoły. Grupa biała zajęła 4. miejsce w całych zawodach, natomiast grupa czerwona wywalczyła 6. miejsce w Pucharze Jantaru.
-
04.06.2024
Na zakończenie Świt
Dobiegają końcowi rozgrywki sezonu 2023/24 w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu ligowym w tym sezonie poloniści zmierzą się ze świeżo upieczonym beniaminkiem drugiej ligi Świtem Szczecin. Zespół ze Szczecina w tym sezonie przegrał tylko trzy spotkania będąc bezsprzecznie najlepszą ekipą ligową. Czy wracająca na właściwe tory średzka Polonia będzie tym zespołem który pokona lidera? Spotkanie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie…
-
04.06.2024
Polonia druga w Bałtyk Cup! (2014)
Fantastycznie podczas turnieju Bałtyk Cup w Ustce spisała się Polonia 2014. Nasz zespół orlików zajął drugie miejsce, przez cały turniej przegrywając jedynie z triumfatorem - AP Progres Białystok. Najlepszym zawodnikiem Polonii wybrany został Franciszek Czaja.
-
03.06.2024
Zwycięstwo w Capchem Cup 2024 (2013)
Sobotę i niedzielę zespół orlików starszych (rocznik 2013) spędził w Śremie, gdzie wziął udział w turnieju piłkarskim Capchem Cup 2024. Nasi zawodnicy świetnie się spisali, zdobywając dwa miejsca na podium - pierwsze oraz trzecie. Zawodnikiem turnieju wybrany został Krystian Kasprzak.
-
03.06.2024
Komplet punktów w Kole (2012)
Polonia 2012 w sobotę odniosła swoje trzynaste zwycięstwo w rundzie wiosennej. Tym razem nasz zespół wygrał na wyjeździe 4:0 (2:0) z Olimpią Koło i utrzymuje swoją przewagę nad drugą drużyną w tabeli.
-
03.06.2024
Pewne zwycięstwa młodzików (2011)
Miniony weekend był bardzo udany dla młodzików starszych Polonii (rocznik 2011), gdyż oba zespoły wygrały swoje mecze. Pierwsza drużyna w meczu I ligi okręgowej wygrała 3:0 (1:0) z Kotwicą Kórnik i pewnie zmierza po zwycięstwo w rozgrywkach. Drugi zespół wygrał aż 19:4 (8:0) z 1922 Lechią Kostrzyn, a gole strzelało siedmiu zawodników. Najskuteczniejszy był Marcel Łuczak, który do siatki trafiał siedmiokrotnie, a pięć bramek dołożył Kuba Kucharski.
-
03.06.2024
Show Staszaka z Lechem (2009)
Dobrą formę utrzymują trampkarze starsi Polonii Środa Wielkopolska, którzy w niedzielę na Stadionie Średzkim podejmowali zespół Lecha Poznań 2010. Poloniści nie dali szans rywalom, wygrywając aż 5:1 (3:1), a fenomenalny występ zaliczył zdobywca czterech goli - Antoni Staszak. Dorobek bramkowy Polonii uzupełnił Antoni Łukaszewski. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli.
-
03.06.2024
Bezbramkowo w Opalenicy (2008)
W niedzielę Polonia 2008 udała się do Opalenicy na pojedynek z wiceliderem ligi profesjonalnej juniorów B1 - AP Reissa Poznań. Gospodarze od 22. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce, ale naszemu zespołowi nie udało się wykorzystać przewagi i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.




























































