19.05.2015
Kolejne trzy punkty rezerwW meczu 21 kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecich w tabeli Czarnych Czerniejewo. Jesienią w spotkaniu obu zespołów rozegranym w Czerniejewie lepsi okazali się gospodarze pokonując Polonię 3:1.
Od samego początku było wiadomo że nie będzie to łatwe spotkanie. Z powodu absencji kilku graczy trener Mariusz Bekas miał zawężone pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. jednak nasz zespół pałał rządzą rewanżu za porażkę z jesieni i od samego początku posiadał przewagę w polu i groźnie atakował. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 33 minucie po podaniu Grzegorza Filipiaka ładnym strzałem popisał się Maciej Polody i Polonia objęła prowadzenie. Goście dość szybko wyrównali kiedy to w 37 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Palacza.
Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do Polonii która groźnie atakowała jednak brakowało wykończenia celnym strzałem, a te które leciały w światło bramki padały łupem bramkarza Czarnych. W drugiej połowie padła jedna bramka a jej strzelcem był bardzo aktywny tego dnia Grzegorz Filipiak. Polonia mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowała z dalszych prób podwyższenia rezultatu. Jednak więcej razy naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do siatki i rywali i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa 2:1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Palacz – Warot, Matysiak, Filipiak J., Kaźmierczak, Filipiak G., Malusiak, Leporowski, Polody, Kostecki, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
15.11.2022
Zakończenie rundy jesiennej
W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrają ostatnie spotkanie ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Tym razem do naszego miasta przyjedzie Stolem Gniewino. Rywali czeka bardzo daleka podróż bo Środę Wielkopolską i Gniewino dzieli 360 kilometrów.
-
14.11.2022
Zwycięstwo w Gniezno Cup (2013)
W piątek orlicy młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013) rywalizowali w turnieju halowym Gniezno Cup dla rocznika 2012 o Puchar Burmistrza Gniezna - Pana Tomasza Budasza.
-
14.11.2022
Zwycięstwo z Centrą (2011)
Bardzo udany weekend ma za sobą drużyna młodzików młodszych w Lidze Wojewódzkiej. Podopieczni Kamila Kudły rozegrali dwa mecze i zdobyli w nich cztery punkty, czyli więcej niż w dotychczasowych dwunastu spotkaniach! W czwartek Poloniści zremisowali z SMS AP Reissa Ślesin 1:1, natomiast w niedzielę wygrali 2:1 z trzecią drużyną ligi - Centrą 1946/Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski! Gola na wagę trzech punktów nasz zespół zdobył w ostatniej minucie gry! Niestety ostatecznie Polonia spadła jednak do 1. Ligi Okręgowej.
-
14.11.2022
Walczą o awanse (2010)
Trzy spotkania w ubiegłym tygodniu rozegrali młodzicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Pierwszy zespół, który walczy o awans do Ligi Wojewódzkiej, we wtorek pokonał na wyjeździe Huragan Pobiedziska 2:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Gole na wagę niezbędnych trzech punktów zdobył Łukasz Miszkiewicz.
Drugi zespół walczący o awans do 1. Ligi Okręgowej najpierw zremisował z Avią Kamionki, a następnie pokonał rywala w walce o promocję do wyższej klasy - AP Oborniki - 3:0.
-
14.11.2022
Dwanaście goli z Trzynastką (2009)
W spotkaniu 13. kolejki 1. Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała aż 12:0 z Poznańską 13 Poznań. Nasz zespół dominował od początku do końca spotkania. W drużynie zadebiutowała Amelia Guzenda, na co dzień występująca w roczniku młodszym - zaliczyła tego dnia dwie asysty.
-
14.11.2022
Polonia zwycięzcą Ligi Wojewódzkiej! (2006)
W ostatnim meczu Ligi Wojewódzkiej zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał 5:2 (2:0) KKS 1925 Kalisz i zapewnił sobie zwycięstwo w rozgrywkach grupy południowej! Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka zgromadzili 31 punktów w czternastu meczach i o dwa punkty wyprzedzili Jarotę Jarocin!
-
14.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (12-13 listopada)
Bardzo udany weekend mają za sobą nasze drużyny młodziezowe, które jeszcze rywalizują w rozgrywkach ligowych!
Juniorzy młodsi w decydującym o mistrzostwie meczu z KKS-em 1925 Kalisz nie zawiedli i wygrali 5:2. Oznacze to, iż wygrali swoją grupę Ligi Wojewódzkiej!
Kolejnym zwycięstwem swój awans do Ligi Wojewódzkiej przypieczętowali trampkarze młodsi, którzy na własnym boisku nie dali szans Poznańskiej 13 Poznań, gromiąc ją aż 12:0!
Zespół młodzików starszych rywalizujący w 2. Lidze Okręgowej rozegrał w weekend dwa spotkania, zdobywając w nich cztery punkty.
Świetny weekend mają za sobą również młodzicy młodsi, którzy z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej. Tym razem zremisowali z SMS APR Ślesin i pokonali Centrę 1946/Akademię Krecika Ostrów Wielkopolski!
-
14.11.2022
Przesądziła jedna bramka
W ostatnim jesiennym meczu sezonu 2022/23 na własnym stadionie piłkarze Polonii Środa podejmowali uznaną w świecie piłkarskim markę jaką jest Górnik Konin.



























































