19.05.2015
Kolejne trzy punkty rezerwW meczu 21 kolejki A klasy zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku trzecich w tabeli Czarnych Czerniejewo. Jesienią w spotkaniu obu zespołów rozegranym w Czerniejewie lepsi okazali się gospodarze pokonując Polonię 3:1.
Od samego początku było wiadomo że nie będzie to łatwe spotkanie. Z powodu absencji kilku graczy trener Mariusz Bekas miał zawężone pole manewru przy doborze składu na to spotkanie. jednak nasz zespół pałał rządzą rewanżu za porażkę z jesieni i od samego początku posiadał przewagę w polu i groźnie atakował. Do przerwy oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Najpierw w 33 minucie po podaniu Grzegorza Filipiaka ładnym strzałem popisał się Maciej Polody i Polonia objęła prowadzenie. Goście dość szybko wyrównali kiedy to w 37 minucie niefrasobliwość naszych obrońców wykorzystał jeden z zawodników Czarnych i posłał piłkę do bramki strzeżonej przez Patryka Palacza.
Po zmianie stron w dalszym ciągu przewaga należała do Polonii która groźnie atakowała jednak brakowało wykończenia celnym strzałem, a te które leciały w światło bramki padały łupem bramkarza Czarnych. W drugiej połowie padła jedna bramka a jej strzelcem był bardzo aktywny tego dnia Grzegorz Filipiak. Polonia mimo objęcia prowadzenia nie rezygnowała z dalszych prób podwyższenia rezultatu. Jednak więcej razy naszym zawodnikom nie udało się skierować piłki do siatki i rywali i mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mariusza Bekasa 2:1.
Polonia Środa zagrała w składzie: Palacz – Warot, Matysiak, Filipiak J., Kaźmierczak, Filipiak G., Malusiak, Leporowski, Polody, Kostecki, Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
17.01.2023
Gra kontrolna w Miłosławiu (2013)
W sobotę druga grupa orlików młodszych (rocznik 2013) rozegrała na wyjeździe grę kontrolną z Orlikiem Miłosław. 75-minutowe spotkanie rozgrywane było przy pięknej, słonecznej pogodzie. Nasi zawodnicy strzelili pięć bramek i stworzyli wiele sytuacji bramkowych.
-
16.01.2023
Sparowali z Lechem Poznań (2013)
W sobotę 14 stycznia zespół orlików młodszych (rocznik 2013) rywalizował na boisku przy ulicy Lipowej ze swoimi rówieśnikami z Lecha Poznań. 75-minutowy pojedynek był doskonałą okazją do sprawdzenia umiejętności na tle młodzieży z jednej z największy akademii w Polsce.
-
16.01.2023
Kontrolnie z Liderem Swarzędz 2011 (2012)
Nie z LPFA Gniezno 2011, ale z Liderem Swarzędz 2011 zagrali ostatecznie w weekend orlicy starsi Polonii Środa Wielkopolska. Widać było różnice w fizyczności zawodników obu zespołów, ale podopieczni Bartosza Bejmy i Miłosza Chojnackiego mimo to pokazali się z dobrej strony. Warto dodać, że była do pierwsza gra zespołu w formacie 9x9.
-
16.01.2023
Halowy sparing młodziczek (2010)
W sobotnie popołudnie zespół młodziczek rozegrał grę kontrolną w hali w Zaniemyślu. Polonistkom przyszło się zmierzyć z koleżankami ze Sparty Miejska Górka.
-
16.01.2023
Zagrali w turnieju Rehau Football Park (2011)
W sobotę w Śremie odbył się Turniej Rehau Football Park, w którym barwy Polonii Środa Wielkopolska reprezentowali młodzicy młodsi (rocznik 2011). Chłopcy zmierzyli się z takimi zespołami jak Warta Śrem, Avia Kamionki, Suchary Suchy Las, Unia Swarzędz oraz Canarinhos Skórzewo.
-
16.01.2023
Wysoka wygrana z Ostrovią 1909 (2009)
W pierwszym tego roku meczu sparingowym przygotowująca się do startu w lidze wojewódzkiej drużyna trampkarzy młodszych wygrała aż 11:0 na wyjeździe z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Spotkanie było podsumowaniem pierwszego tygodnia treningów, którego celem była aktywacja zawodników po przerwie świąteczno-noworocznej.
Bramki dla Polonii strzelali: Kamil Jankowiak - trzy, Jakub Janiszewski - dwie, Dawid Gołębiak, Kacper Kucharski, Marcel Kuźniewski, Antoni Staszak, Jakub Smolarz oraz Antoni Łukaszewski.
W zespole Polonii zagrało czterech zawodników testowanych, którzy wyrażają chęć dołączenia do klasy sportowej od roku szkolnego 2023/2024.
Za tydzień podopieczni Miłosza Twardowskiego i Marcina Parusa rozegrają w Pleszewie trójmecz, w którym rywalami będą Stal Pleszew oraz LKS Godziesze 1966.
-
16.01.2023
Sześć bramek z Mieszkiem
W sobotę 14 stycznia piłkarze Polonii Środa rozegrali pierwszą grę kontrolną tej zimy. Rywalem naszego zespołu był czwarty zespół czwartej ligi Mieszko Gniezno. Sztab szkoleniowy podzielił nasz zespół na dwie jedenastki z których każda miała rozegrać po czterdzieści pięć minut.
-
12.01.2023
Akademia: Harmonogram meczów (14-15 stycznia)
Wszystkie zespoły naszej akademii wróciły już do treningów i intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej bieżącego sezonu. Na weekend trenerzy zaplanowali mnóstwo gier kontrolnych dla swoich podopiecznych.
























































