06.08.2015
Juniorzy po meczach kontrolnychW mijającym już tygodniu zespół juniorów rozegrał dwa spotkania towarzyskie. Pierwsze spotkanie młodzi poloniści rozegrali w poniedziałek u siebie z zespołem juniorów Płomienia Nekli, a drugie w środę z juniorami Stali Pleszew.
W spotkaniu poniedziałkowym z Płomieniem Nekla od pierwszych minut meczu nasz zespół uzyskał bardzo dużą przewagę i nie oddał inicjatywy do końca spotkania. Swoją przewagę udokumentował zdobyciem dziewięciu bramek. Trzy bramki zdobył Marcin Szymorek, po dwa trafienia Mikołaj Zys i Krzysztof Kaźmierczak, jedna bramka była autorstwa Adam Buczma i jedna bramka samobójcza.
W środę Polonia zagrała z juniorami Stali Pleszew, którzy występują w naszej klasie rozgrywkowej, ale w innej grupie. Również w tym spotkaniu mieliśmy przewagę w polu, lecz przez pierwsze 25 minut gry nie potrafiliśmy zdobyć ani jednej bramki, mimo kilku dogodnych sytuacji. Gospodarze po jednej z kontr zdobyli prowadzenie przy słabej postawie naszego bramkarza, który grał w tym meczu po długiej przerwie i w pierwszej połowie nie mógł się odnaleźć. Strata bramki podziałała motywująco na nasz zespół, który do przerwy strzelił trzy bramki, nie tracąc już żadnej. Po przerwie zdobyliśmy jeszcze dwie bramki, tracąc tylko jedną i końcowy wynik meczu 5:2 dla naszego zespołu. Na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Zys-2, Marcin Szymorek i Krzysztof Kaźmierczak po jednej i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie odnalazł się nasz bramkarz, który trzy razy uratował nas przed stratą bramki.
Na ostatnich treningach przed ligowymi meczami, nasz zespół będzie pracował jeszcze nad zgraniem poszczególnych formacji, stałymi fragmentami gry i z optymizmem będziemy czekać na ligowy start. Podstawowy skład naszego zespołu przedstawia się następująco: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Adam Buczma, Rafał Kościelniak, Wojciech Leporowski, Szymon Puzicki, Marcin Typański; atak: Łukasz Marcinkowski, Denis Mutschke, Marcin Szymorek i Mikołaj Zys.
Do podstawowej drużyny w razie potrzeby mogą dołączyć zawodnicy z rocznika 2000.
Najnowsze aktualności
-
31.10.2022
Akademia: Wyniki meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października okazał się być szczęśliwy dla zespołów Polonii walczących o awans do Lig Wojewódzkich. Trampkarze młodsi pewnie wygrali z wiceliderem tabeli Avią Kamionki 6:1 (5:0), czym zapewnili sobie awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Wielkopolsce! W tym samym czasie swój mecz rozgrywali młodzicy młodsi, którzy na swoim boisku pokonali dotychczasowego lidera UKS Śrem 5:1 (1:0). Poloniści mają lepszy bilans bezpośrednich meczów, a zwycięstwa w kolejnych meczach zapewnią im awans bez oglądania się na inne wyniki!
Swój pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyły juniorki Polonii Środa Wielkopolska, które niespodziewanie wywalczyły punkt w wyjazdowym meczu z AZS UAM Poznań. Warto dodać, że nasze zawodniczki przegrywały już 1:3, a mimo to zdołały wyszarpać punkt!
-
29.10.2022
Horror z happy endem
W sobotę 29 października piłkarze Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym zmierzyli się z zespołem Błękitnych Stargard. Było to drugie wyjazdowe spotkanie naszego zespołu z rzędu. Będący na fali średzki zespół był faworytem tego pojedynku. Poloniści wygrali cztery ligowe spotkania z rzędu i znaleźli się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.
-
27.10.2022
Poznajmy się: Aleksander Kultys
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kuktys który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z Warty Poznań.
-
27.10.2022
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję meczu 14 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Początek transmisji o godzinie 12:50.
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
-
26.10.2022
Akademia: Harmonogram meczów (29-30 października)
Ostatni weekend października ponownie będzie intensywny w mecze na obiektach średzkiej Polonii. W sobotę ostatni mecz na swoim boisku przed barażami o awans do CLJ rozegrają trampkarze starsi, którzy na Nowym Stadionie CSiR podejmą Ostrovię 1909. Przed nimi bardzo ważny pojedynek stoczą trampkarze młodsi. O 10:00 podejmą Avię Kamionki, a punkt zdobyty w tym meczu zagwarantuje im awans do Ligi Wojewódzkiej. Na boisku CTP 1 swoje mecze ligowe rozegrają młodzicy. Rocznik 2010 zagra ważny w kontekście awansu mecz z UKS-em Śrem (godz. 10:00), a rocznik 2011 zmierzy się z MKS-em Trzemeszno (godz. 14:00).
W niedzielę już o 9:00 rano swój mecz zagra druga drużyna rocznika 2009, która w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmie wicelidera - Concordię Murowana Goślina. Ponadto o 12:00 na boisku CTP 1 młodzicy starsi zagrają z Victorią Września.
-
26.10.2022
Turnieje ligowe żaków młodszych (2015)
Żaki młodsze Polonii w weekend brały udział w turniejach Wielkopolskiego ZPN. Grupa czerwona rozegrała swój turniej w sobotę 22 października w Mosinie, natomiast grupa biała dzień później pojechała do Śremu zbierać swoje kolejne minuty rywalizując z rówieśnikami z innych klubów.
-
26.10.2022
Turniej ligowy w Jarocinie (2014)
Żaki starsze prowadzone przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego w sobotę rozegrały mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN rozgrywanego w Jarocinie.
-
26.10.2022
Turnieje i sparingi orlików (2012/2013)
Wszystkie zespoły kategorii orlik rozgrywały mecze lub brały udział w turniejach ligowych. Pierwsze zespoły orlika starszego i młodszego zagrały turnieje w Środzie Wielkopolskiej i w Jarocinie, drugi zespół orlików starszych rozegrał mecz kontrolny z Tarnovią Tarnowo Podgórne, natomiast orlicy młodsi zagrali z rówieśnikami z AP Wilki Dąbrówka.

























































