06.08.2015
Juniorzy po meczach kontrolnychW mijającym już tygodniu zespół juniorów rozegrał dwa spotkania towarzyskie. Pierwsze spotkanie młodzi poloniści rozegrali w poniedziałek u siebie z zespołem juniorów Płomienia Nekli, a drugie w środę z juniorami Stali Pleszew.
W spotkaniu poniedziałkowym z Płomieniem Nekla od pierwszych minut meczu nasz zespół uzyskał bardzo dużą przewagę i nie oddał inicjatywy do końca spotkania. Swoją przewagę udokumentował zdobyciem dziewięciu bramek. Trzy bramki zdobył Marcin Szymorek, po dwa trafienia Mikołaj Zys i Krzysztof Kaźmierczak, jedna bramka była autorstwa Adam Buczma i jedna bramka samobójcza.
W środę Polonia zagrała z juniorami Stali Pleszew, którzy występują w naszej klasie rozgrywkowej, ale w innej grupie. Również w tym spotkaniu mieliśmy przewagę w polu, lecz przez pierwsze 25 minut gry nie potrafiliśmy zdobyć ani jednej bramki, mimo kilku dogodnych sytuacji. Gospodarze po jednej z kontr zdobyli prowadzenie przy słabej postawie naszego bramkarza, który grał w tym meczu po długiej przerwie i w pierwszej połowie nie mógł się odnaleźć. Strata bramki podziałała motywująco na nasz zespół, który do przerwy strzelił trzy bramki, nie tracąc już żadnej. Po przerwie zdobyliśmy jeszcze dwie bramki, tracąc tylko jedną i końcowy wynik meczu 5:2 dla naszego zespołu. Na listę strzelców wpisali się: Mikołaj Zys-2, Marcin Szymorek i Krzysztof Kaźmierczak po jednej i jedna bramka samobójcza. W drugiej połowie odnalazł się nasz bramkarz, który trzy razy uratował nas przed stratą bramki.
Na ostatnich treningach przed ligowymi meczami, nasz zespół będzie pracował jeszcze nad zgraniem poszczególnych formacji, stałymi fragmentami gry i z optymizmem będziemy czekać na ligowy start. Podstawowy skład naszego zespołu przedstawia się następująco: bramkarz- Dawid Włodarczak; obrońcy: Adamczyk Adam, Krzysztof Kaźmierczak, Stanisław Kiel, Piotr Skrobosiński; pomocnicy: Adam Buczma, Rafał Kościelniak, Wojciech Leporowski, Szymon Puzicki, Marcin Typański; atak: Łukasz Marcinkowski, Denis Mutschke, Marcin Szymorek i Mikołaj Zys.
Do podstawowej drużyny w razie potrzeby mogą dołączyć zawodnicy z rocznika 2000.
Najnowsze aktualności
-
21.11.2022
Akademia: Wyniki meczów (19-20 listopada)
Weekend, którym drużyny Polonii kończyły ligowe zmagania w rundzie jesiennej, był udany dla naszych reprezentantów!
W sobotę na Nowym Stadionie CSiR pierwszy mecz barażowy o awans do CLJ U-15 rozegrał rocznik 2008. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego w zimowej aurze zremisowali 2:2 z Sucharami Suchy Las.
Awans do Ligi Wojewódzkiej wywalczyli młodzicy starsi, którzy musieli wygrać swoje ostatnie dwa spotkania, aby wyprzedzić w tabeli UKS Śrem. Ta sztuka udała się bez problemów, bo Polonia wygrała 6:0 z Liderem Swarzędz oraz 9:0 z Mieszkiem II Gniezno.
Swoje mecze wygrali także trampkarze starsi i młodzicy młodsi, którzy mierzyli się z Kotwicą Kórnik. Rocznik 2009 wygrał 4:1, natomiast rocznik 2011 wygrał 5:0.
-
19.11.2022
Udane zakończenie jesieni
W sobotę 19 listopada piłkarze Polonii Środa rozegrali ostatnie ligowe spotkanie w rundzie jesiennej sezonu 2022/23. Rywalem podopiecznych Pawła Juszczyka i Marcina Duchały był Stolem Gniewino.
-
18.11.2022
Poznajmy się: Aleksander Kluczyński
Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kluczyński który jest wychowankiem Polonii Środa i po kilku latach spędzonych poza naszym miastem w tym sezonie wrócił do Środy Wielkopolskiej żeby reprezentować barwy naszego klubu.
-
18.11.2022
Adam Kłopocki w Wielkim Teście TVP!
Zawodnik Polonii Środa Wielkopolska - Adam Kłopocki (rocznik 2010) - wziął udział w telewizyjnym Wielkim Teście o piłce nożnej w Telewizji Polskiej. Była to nagroda za zwycięstwo w wojewódzkim etapie testu Poznaj Polskę Na Sportowo. Adam wraz z innymi dziećmi świetnie się spisał pod wodzą kapitana, aktora Przemysława Cypryańskiego.
-
17.11.2022
Akademia: Harmonogram meczów (19-20 listopada)
Przed akademią ostatni ligowy weekend w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023! Nasze zespoły rozegrają swoje ostatnie mecze, w których stawką są nawet awanse do wyższej klasy.
W sobotę pierwszy mecz barażu wojewódzkiego o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozegrają trampkarze starsi. O godzinie 16:00 na Nowym Stadionie CSiR podejmą Suchary Suchy Las. Rewanż w niedzielę 27 listopada o godz. 10:15 w Poznaniu. Stawką dwumeczu jest awans do barażu makroregionalnego, w którym czeka już SI Arka Gdynia.
O awans do Ligi Wojewódzkiej walczą młodzicy starsi, którzy w weekend zagrają dwa mecze - oba muszą wygrać. W piątek w Zalasewie zagrają z Liderem Swarzędz, a w sobotę podejmą Mieszko II Gniezno.
-
17.11.2022
Polonia na meczu Polska - Chile!
Wczoraj grupa 41 młodych piłkarzy z zespołów trampkarzy starszych i młodszych (2008 oraz 2009) naszej Akademii Piłkarskiej w ramach programu PZPN "Poznaj Polskę Na Sportowo" udała się do Warszawy na mecz towarzyski Polska - Chile, który był ostatnim sprawdzianem naszej reprezentacji przed Mistrzostwami Świata w Katarze.
-
16.11.2022
Stadion Średzki Cup 2022 - edycja halowa
Młodzi piłkarze i piłkarki z naszego regionu już niebawem przyjadą do Środy Wielkopolskiej, by wziąć udział w sportowych zmaganiach. W dniach 26-27 listopada oraz 3-4 grudnia rozegrana zostanie edycja halowa turnieju Stadion Średzki Cup. Organizatorem zawodów jest Polonia Środa Wielkopolska.
-
15.11.2022
Gry kontrolne z Orlikiem i Meblorzem (2014)
W sobotę podopieczni trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego rozegrali dwie gry kontrolne. Oba mecze odbyły się w Środzie Wlkp. na orliku przy ulicy Lipowej. Pierwszym rywalem była drużyna Orlika Miłosław. W drugim spotkaniu chłopcy zmierzyli się z zespołem Meblorza Swarzędz.


























































