30.12.2012
Juniorzy młodsi zdobyli Złotą Podkowę RacotuW piątek 28 grudnia zespół juniorów młodszych wziął udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Złotą Podkowę Racotu. Zawody w których wzięło udział 10 zespołów odbyły się na pełnowymiarowej hali sportowej w Racocie. Poloniści podczas turnieju wygrali wszystkie mecze co pozwoliło na jak najbardziej zasłużone i pewne zwycięstwo.
Organizatorzy podzieli wszystkie drużyny na 2 grupy.
W grupie A zagrały: PKS I Racot, Helios Czempiń, Obra II Kościan, Adalbertus I Dalewo oraz Polonia Środa Wlkp.
W grupie B natomiast rywalizowały zespoły: Rydzyniak Rydzyna, Obra I Kościan, Adalbertus II Dalewo, Grom Czacz i PKS II Racot.
Wszystkie mecze trwały raz po 10 minut i były rozgrywane na małe bramki 2x3 m.
Poloniści w swoim pierwszym meczu rozgromili zdecydowanie zespól Obry II Kościan w stosunku 5:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Adrian Olczyk – 2 oraz Krystian Olczyk, Karol Kaźmierczak i Artur Kaczmarek. W drugim meczu Polonia mając znaczącą przewagę w ciągu całego spotkania minimalnie pokonała zespół Heliosa Czempiń 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Olczyk. Trzeci mecz Poloniści zagrali z gospodarzem turnieju zespołem PKS I Racot. Spotkanie to ponownie przebiegało pod dyktando Polonii, która pewnie wygrała 3:1 po bramkach Adriana Olczyka, Krystiana Olczyka i Grzegorza Filipiaka. W ostatnim meczu grupowym nasi zawodnicy zagrali z zespołem Adalbertusa I Dalewo. Przeciwnicy nasi skupili się tylko na obronie swojej bramki. Jednak nie przeszkodziło to Polonii na odniesienie kolejnego zwycięstwa 2:0 po bramkach braci Adriana i Krystiana Olczyków. Wygrana ta zapewniła naszym graczom zwycięstwo w swojej grupie z kompletem 12 punktów i stosunkiem bramkowym 11:2. Zajęcie I miejsca w grupie premiowało grę w wielkim finale turnieju, bowiem organizatorzy nie przewidzieli meczy półfinałowych.
W grupie B rywalizacja toczyła się do ostatniego meczu. Ostatecznie pierwsze miejsce w tej grupie zajął zespół Gromu Czacz, wyprzedzając drużynę Rydzyniaka Rydzyna.
Tak więc w meczu finałowym Polonia zagrała z zespołem z okręgu leszczyńskiego. Początek spotkania okazał się bardzo dobry dla naszych przeciwników, którzy po fantastycznym uderzeniu w samo okienko bramki wychodzą na prowadzenie. Polonia po stracie bramki dąży do wyrównania, przebywając praktycznie do końca meczu na połowie rywala. Jednak mimo kilku dogodnych akcji nasi zawodnicy nie potrafią pokonać bramkarza rywala. W końcu w 5 minucie po ładnej akcji Adrian Olczyk trafia do siatki Gromu doprowadzając do remisu. Nasi zawodnicy poszli za ciosem i już kilka chwil później Grzegorz Filipiak po ładnym uderzeniu wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1. Mimo prowadzenia Polonia ciągle atakuje i na 2 minuty przed końcem ponownie Adrian Olczyk trafia piłką do siatki i daje prowadzenie Polonii 3:1. Rywale w ostatniej akcji meczu na 10 sekund przed końcem zdobywają kontaktową bramkę, lecz to Polonia cieszy się z końcowego zwycięstwa.
Juniorzy młodsi Polonii zdobywają jak najbardziej zasłużenie Złotą Podkowę Racotu wygrywając cały turniej. Z przebiegu rywalizacji i ocenie organizatorów nasz zespół prezentował się najlepiej na boisku podczas całego turnieju. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze i zdobyli najwięcej bramek w ilości 14.
Dodatkowo najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Polonii Środa Wlkp. – Adrian Olczyk zdobywca 7 bramek, który otrzymał pamiątkową statuetkę.
Natomiast główną nagrodę turnieju, czyli Złotą Podkowę Racotu z rąk organizatora odebrał kapitan zespołu Marcin Malusiak.
Końcowa Tabela Turnieju:
POLONIA ŚRODA WLKP.; Grom Czacz; Adalbertus I Dalewo; Rydzyniak Rydzyna; PKS I Racot; PKS II Racot; Obra II Kościan; Obra I Kościan; Helios Czempiń; Adalbertus II Dalewo;Poloniści zagrali w składzie:
Bartosz Kurasiak, Grzegorz Filipiak, Szymon Grzelak, Marcin Malusiak, Artur Kaczmarek, Karol Kaźmierczak, Tomasz Kaźmierski, Adrian Olczyk, Krystian Olczyk, Jakub Kurasiński.
Najnowsze aktualności
-
21.05.2018
Podział punktów w Poznaniu (2006)
W sobotę 19 maja o godzinie 11:00 w Poznaniu odbył się kolejny mecz ligowy Młodzików Młodszych. Tym razem podopieczni trenera Fryderyka Haremskiego mierzyli się z zespołem Polonii Poznań.
-
21.05.2018
Porażka w Luboniu (2008)
W sobotnie popołudnie drużyna Orlika Młodszego naszego klubu udała się na ważny mecz z drużyną LPFA Luboń, którzy przed tym meczem byli tuż za nami w ligowej tabeli.
-
21.05.2018
Porażka z Wartą Poznań (2006)
W niedzielę 20.05.2018 o godz. 11.00. na boisku w Poznaniu pierwsza drużyna młodzika młodszego rozegrała drugie spotkanie o mistrzostwo Ligi Młodzika D2 z zespołem Warty Poznań. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3-0.
-
19.05.2018
Unia Solec rozbita
W kolejnym meczu ligowym piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Unię Solec Kujawski. Dla naszego zespołu to spotkanie było doskonałą okazją do podtrzymania passy zwycięstw. Ale rywale łatwo nie zamierzali składać broni, gdyż dla nich była to ostatnia okazja na zachowanie szans w walce o utrzymanie trzecioligowego bytu.
-
18.05.2018
Grają poloniści
W najbliższy weekend kolejne mecze ligowe zagrają zespoły młodzieżowe Polonii Środa. W sumie odbędzie się dwanaście spotkań i jeden turniej ligowy. Pięć spotkań zostanie rozegranych na obiektach w Środzie Wlkp., a siedem spotkań i jeden turniej odbędą się na boiskach rywali.
-
17.05.2018
Beata Nowak w kadrze WZPN
Zawodniczka Polonii Środa Beata Nowak została powołana do Wielkopolskiej Kadry U16. Zgrupowanie rozpocznie się 20 maja i potrwa do 22 maja, a zakończy je mecz mistrzowski z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej.
-
17.05.2018
Do Środy przyjadą goście z Solca Kujawskiego
W sobotę 19 maja poloniści zagrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do naszego miasta przyjedzie Unia Solec Kujawski która broni się przed spadkiem z trzeciej ligi. Dla naszych sobotnich rywali będzie to spotkanie o tak zwane sześć punktów.
-
17.05.2018
Jewgienij Adamonis poprowadzi mecz z Unią
Jewgienij Adamonis poprowadzi jako sędzia główny sobotnie spotkanie Polonii Środa z Unią Solec Kujawski. Na liniach asystować mu będą Bartłomiej Behmke i Krystian Dietrich. Cała trójka reprezentuje Kolegium Sędziów Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
























































