10.10.2015
Jeden punkt z KaliszaPoloniści do Kalisza pojechali powalczyć o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. W naszym zespole zabrakło Krzysztofa Bartoszaka który musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Ale do składu powrócili już Adam Borucki, Radosław Barabasz i Michał Stańczyk.
Pierwsze czterdzieści pięć minut było zdecydowanie lepsze w wykonaniu naszego zespołu. KKS Kalisz praktycznie nie zagroził naszej bramce. Już w 3 minucie groźny strzał z boku pola karnego oddał Piotr Fontowicz a bramkarz KKS-u z trudem obronił to uderzenie. Był to pierwszy sygnał naszego zespołu który pokazał że Polonia nie będzie się tylko w Kaliszu bronić. W 27 minucie z boku boiska dośrodkowywał Piotr Fontowicz. Piłka po zagraniu naszego skrzydłowego spadła na 5 metrze tuż pod nogi Krystiana Pawlaka ale strzał naszego napastnika intuicyjnie broni bramkarz KKS Kalisz. Były to dwie najgroźniejsze sytuacje naszego zespołu w pierwszej części gry. Jednak obu nie udało się zakończyć bramką i na przerwę oba zespoły chodziły przy bezbramkowym remisie.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Cały czas groźniej atakowała Polonia. W 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mateusza Plucińskiego niewiele zabrakło aby sprytny strzał piętą Igora Jurgi zaskoczył bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później po podaniu Aleksandra Giczeli e dobrej sytuacji znalazł się Igor Jurga ale w ostatniej chwili naszego pomocnika uprzedzili obrońcy KKS-u i zażegnali niebezpieczeństwo. W 60 minucie niewiele zabrakło żeby do dobrego podania Piotra Fontowicza dopadł Krystian Pawlak i miałby doskonałą okazję na pokonanie bramkarza gospodarzy. W 76 minucie kąśliwy strzał sprzed pola karnego Igora Jurgi minimalnie minął słupek bramki rywali. KKS Kalisz praktycznie cały mecz rozgrywał piłkę w środku pola ale nie potrafił stworzyć sobie groźnej sytuacji i poważnie zagrozić naszej bramce. Na dodatek w 81 minucie jeden z zawodników KKS-u Mateusz Gawlik obejrzał drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę i zespół gospodarzy musiał radzić sobie w dziesiątkę. W 83 minucie dobry strzał sprzed pola karnego Piotra Fontowicza z trudem na rzut rożny wybija bramkarz rywali. Była to ostatnia groźna sytuacja w tym meczu które ostatecznie kończy się bezbramkowym remisem.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Lis – Pluciński, Barabasz, Borucki, Buczma, Jurga, Lisek, Giczela (76` Kujawa), Stańczyk (72` Przybyłek P.), Fontowicz (82` Błaszak), Pawlak.
KKS Kalisz wystąpiła w składzie: Wasiluk – Czech, Lis, Gawlik, Grabowski, Ignaczak Sz., Ciesielski, Ignaczak M., Majewski, Kostov, Stoychev.
Najnowsze aktualności
-
08.03.2022
Gala Jedenastka Dziesięciolecia Polonii Środa
W poniedziałek w sali bankietowej Hotelu Almarco dobyła się gala Plebiscytu Jedenastka Dziesięciolecia KS Polonia Środa w III lidze. Podczas gali swoje nagrody odebrali zwycięzcy zimowego plebiscytu naszego klubu na jedenastkę dziesięciolecia występów Polonii Środa w III lidze. Była też okazja powspominać poprzednie sezony naszego klubu zarówno na trzecioligowym jak i pucharowym szczeblu.
-
07.03.2022
Porażka z Lechią Kostrzyn
W niedzielę 06.03.2022 o godz. 10.00 na boisku w Trzemesznie drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkanie towarzyskie z zespołem Lechii Kostrzyn. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0.
-
07.03.2022
Towarzysko z FA Ostrów (2010)
W sobotnie przedpołudnie, młodzicy młodsi rozegrali mecz sparingowy z FA Ostrów.
-
07.03.2022
Weekendowe granie żaków (2014)
Sobota meczowa Żaka Młodszego - zespoły Polonii rocznika 2014 rozegrały mecze sparingowe z zespołami Lechii Kostrzyn.
-
07.03.2022
Pracowita sobota orlików (2012)
Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili bardzo pracowicie. Punktualnie o godzinie 9 młodzi piłkarze rozegrali grę kontrolną z rówieśnikami z drużyny Warty Poznań, następnie kolejna grupa rozegrała trójmecz z zespołami Victorii Września oraz FA Orlik Miłosław.
-
07.03.2022
Trzy punkty na inaugurację
W sobotę ruszyła długo wyczekiwana przez wszystkich runda wiosenna I ligi kobiet. Z samego rana a właściwie w środku nocy nasze piłkarki udały się do dalekiego Głogówka. W poprzedniej rundzie pokonałyśmy rywalki różnicą pięciu goli ale do tego spotkania podchodziłyśmy bardzo ostrożnie. Przede wszystkim ze względów pogodowych. Podczas prawie całego meczu padał intensywnie śnieg co bardzo utrudniało konstruowanie akcji. Jeden błąd mógł tutaj decydować o losach meczu.
-
05.03.2022
Wygrana z Sokołem
W przedostatnim meczu towarzyskim przed startem rundy wiosennej sezonu 2021/22 piłkarze Polonii Środa zmierzyli się w Budzisławiu Kościelnym na boisku z naturalną nawierzchnią z ligowym rywalem Sokołem Kleczew.
-
04.03.2022
Gramy dalej z KNOTT
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy przedłużenie partnerstwa z firmą KNOTT! Cieszymy się ze współpracy ze średzką firmą, która w swojej branży cieszy się światowym uznaniem i sukcesami.
























































