07.06.2021
Intensywny weekend młodzików (2008)Aż trzy mecze ligowe mają za sobą Młodzicy i Młodziczki z rocznika 2008. W Boże Ciało w samo południe na boisko CTP1 wybiegli zawodnicy i zawodniczki Polonii grający na co dzień w III lidze Okręgowej, a ich przeciwnikami byli młodzi piłkarze Gromu Plewiska. Cały mecz przebiegał pod dyktando naszej drużyny, która od samego początku starała się odbierać piłkę na połowie przeciwnika i tworzyła sobie sporo sytuacji bramkowych. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 10:0, a na uwagę zasługuje fakt, że na listę strzelców wpisało się aż 10 zawodników, a byli to: Aleksandra Błaszczak, Olga Kujawa, Zosia Kraska, Tomek Matysiak, Wojtek Mikołajczak, Oskar Niemier, Wojtek Skonieczny, Kacper Grześkowiak, Piotr Pukacki, Michał Piasecki. Ponadto w tym meczu zagrali: Maria Półrolniczak, Adam Rozmiarek i Dominik Mielcarek.
O godz. 14:00 również na boisku CTP1 w ramach II ligi Okręgowej grupy mistrzowskiej został rozegrany mecz przeciwko APR Reissa Pniewy. Mecz ten był bardzo zacięty i wyrównany, jak w minioną sobotę, kiedy to w Pniewach padł remis 1:1. Dokładnie takim samym wynikiem zakończył się czwartkowy mecz w Środzie. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Aleksander Krause. W tym meczu
Polonia wystąpiła w sķładzie: Jakub Pawlaczyk, Kamil Orwat, Wojtek Mikołajczak, Tomek Matysiak, Adam Rozmiarek, Kacper Grześkowiak, Michał Piasecki, Piotr Pukacki, Oskar Niemier, Maksymilian Krause, Aleksander Krause, Dawid Łopatka.
O godz. 16:00 na boisko CTP2 jako ostatni w tym dniu wybiegli piłkarze grający w Lidze Wojewódzkiej. Ich przeciwnikami byli zawodnicy Warty Poznań. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1. W drugiej połowie to Warta dłużej utrzymywała się przy piłce i tworzyła sobie więcej sytuacji bramkowych, z czego trzy zamieniła na bramki. Wynik końcowy to 4:1 dla piłkarzy Warty.
Polonia zagrała w składzie: Dominik Mielcarek, Bartosz Idziaszek, Patryk Karczewski, Oliwier Kozłowski, Adrian Wojciechowski, Marcin Ratajczak, Wiktor Motyl, Filip Nowak, Jakub Michalak, Hubert Kujawa, Oliwier Pacholski.
Kolejne mecze już w najbliższą sobotę i niedzielę. W sobotę na boisku CTP2 o godz. 10 mecz z Victorią Września, a o 12:00 ze Stellą Luboń. Natomiast w niedzielę czeka Młodych Polonistów wyjazd do Swarzędza na mecz z miejscową Unią.
Najnowsze aktualności
-
23.06.2025
Domowa porażka na zakończenie (2010)
W domowym meczu kończącym sezon 2024/2025 Polonia 2010 III przegrała na boisku CTP z Błękitnymi Owińska 2:8 (1:3). Bramki dla Polonii strzelali Kamil Zenker i Dawid Buczma. Zespół prowadzony przez Kornela Ladrowskiego zakończył sezon na 7. miejscu w ligowej tabeli i w następnym będzie rywalizował w rozgrywkach 2. ligi okręgowej.
-
23.06.2025
Polonia awansowała do 1. ligi wojewódzkiej! (2013)
W ostatniej kolejce 2. ligi wojewódzkiej Polonia 2013 rozgromiła SKP Słupca na płycie głównej stadionu CSiR i zameldowała się z przytupem w 1. lidze wojewódzkiej! Zespół początkowo prowadzony przez Dawida Nitkę i Bartosza Tomaszewskiego, a obecnie przez Bartosza Kadrzyńskiego i Jędrzeja Kujawę "łeb w łeb" walczył z Polonią 1912 Leszno do ostatniej kolejki, ale ostatecznie do nasz zespół mógł cieszyć się z upragnionego awansu.
-
23.06.2025
Trampkarze zakończyli zwycięstwem (2011)
Wyjazdowym zwycięstwem sezon zakończyła Polonia 2011 II, która wygrała 4:1 (2:0) z zespołem Lecha Poznań/Luboń. Bramki dla Polonii strzelali Oskar Różewicz, Wojciech Śnitko - dwie oraz Marcel Łuczak. Drużyna Mateusza Zawalskiego i Adriana Wojtysiaka zakończyła sezon na 5. miejscu w sezonie 2025/2026 będzie rywalizować w 2. lidze okręgowej.
-
23.06.2025
Zakończenie na szóstkę (2010)
Na szóstkę spisała się Polonia 2010 w Koninie, ale i w całej rundzie wiosennej. Nasz zespół doskonale spisał się w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej C1 nie przegrywając żadnego meczu i zwieńczył to zwycięstwem 6:0 (2:0) z Górnikiem Konin. Polonia pewnie wygrała rozgrywki z przewagą dwunastu punktów nad wicemistrzem - GES-em Poznań.
-
23.06.2025
Siedem goli na zakończenie (2009)
Dziesięć bramek zobaczyli kibice oglądający ostatnie spotkanie Polonii 2009 w rundzie wiosennej sezonu 2024/2025. Poloniści na wyjeździe wygrali 7:3 (2:2) z Jarotą Jarocin, przypieczętowując tym samym drugie miejsce w końcowej klasyfikacji rozgrywek. W czternastu meczach Polonia zgromadziła 30 punktów, czyli pięć mniej od zwycięzcy rozgrywek - Górnika Konin.
-
23.06.2025
CLJ WU-16: Polonistki w Centralnej Lidze Juniorek U-16! (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska dopełnił formalności, pokonując w rewanżowym meczu baraży Kaperki Puck aż 13:0 (7:0)! Podobnie jak w pierwszym spotkaniu Polonistki kontrolowały przebieg gry od pierwszej do ostatniej minuty i wysokim zwycięstwem i zasłużonym awansem zwieńczyły ten niezwykle udany sezon!
-
23.06.2025
Trzeci zespół awansował do klasy A!
Trzeci zespół Polonii Środa Wielkopolska z przytupem zapewnił sobie awans do klasy A! Drużyna prowadzona przez Łukasza Kaczałkę, a składająca się głównie z zawodników z rocznika 2008-2009, wygrała na wyjeździe ze Spartą Sklejką Orzechowo aż 10:0 (7:0). Bramki strzelali Wiktor Karolak - trzy, Antoni Storozum - dwie, Serhii Pankratov, Eryk Popis, Mikołaj Szymański oraz Bartosz Idziaszek, a wynik meczu ustalony został po trafieniu samobójczym obrońcy Sparty. Poloniści zakończyli sezon na 2. miejscu i byli zdecydowanie najlepszym zespołem rundy wiosennej.
-
23.06.2025
Akademia: Raport ligowy (17-21.06.2025)
Za nami ostatni weekend rozgrywek ligowych drużyn akademii. Nasze zespoły wygrały siedem meczów i tylko jedna z drużyn przegrała swój mecz. Siedem zespołów ostatecznie zostało mistrzami swoich rozgrywek - Juniorki, Polonia 2010 (1. LW), Polonia 2010 II (2. LW), Polonia 2012 (1. LW), Polonia 2013 (2. LW), Polonia 2014 (2. LO) oraz Polonia 2013 II (3. LO), zaś dwa z wicemistrzostwa - Polonia 2008 (1. LW), Polonia 2009 (1. LW).