OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.08.2024

Imponujący debiut trampkarzy (2011)

Polonia 2011 w sobotę zaliczyła imponujący debiut w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej trampkarzy C2, w swoim pierwszym oficjalnym meczu na pełnowymiarowym boisku pokonując aż 9:0 (4:0) Wartę Poznań 2012. Bramki dla Polonii strzelali: Giovani Henriquez-Gajda - trzy, Ignacy Ucinek - dwie, Szymon Cichy - dwie, Mateusz Szklarski oraz Antoni Kaus.

Początek meczu to optyczna przewaga Warciarzy, którzy bardzo dobrze wyglądali w wysokim pressingu, nie pozwalając Polonistom na łatwe budowanie akcji. Z każdą minutą do głosu zaczęli jednak dochodzić gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po golu Mateusza Szklarskiego. Warciarze nie zdążyli jeszcze wprowadzić poprawek w swojej grze, a na 2:0 powyżśzył Giovani Henriquez-Gajda. Poloniści od tego momentu kontrolowali już wydarzenia na boisku. W pierwszej połowie do siatki trafiali jeszcze Antoni Kaus i Ignacy Ucinek bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Druga połowa była niemal kopią wydarzeń z pierwszej części gry. Polonia kontrolowała grę, jednocześnie uważając w defensywie. Z pomocą bramkarza Jana Staniaszaka nasz zespół utrzymał z tyłu czyste konto, zaś z przodu kolejne bramki zdobywali: Szymon Cichy, Ucinek, Henriquez, Cichy i ponownie Henriquez.

Polonia 2011: 1. liga wojewódzka C2
10 sierpnia 2024, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP1)
Polonia Środa Wielkopolska 9:0 (4:0) Warta Poznań
Mateusz Szklarski 13, Giovani Henriquez-Gajda 16, 63, 78, Antoni Kaus 35, Ignacy Ucinek 40, 61, Szymon Cichy 60, 69

Polonia: 2. Jan Staniaszek - 4. Szymon Kiciński, 6. Jan Jankowiak, 7. Ignacy Ucinek, 9. Mikołaj Borczyk, 10. Kacper Pauter, 16. Aleksander Bajer, 18. Szymon Cichy, 21. Natan Nowaczyk, 29. Giovani Henriquez-Gajda, 31. Mateusz Szklarski. Grali także: 11. Antoni Kaus, 17. Jeremiasz Wesołowski, 22. Igor Nowak, 23. Kuba Kucharski. Trenerzy: Kamil Kudła oraz Łukasz Żegleń.

1. liga wojewódzka B1 (2008)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Środa Wielkopolska 1 9:0 3
2. Lech Poznań 2012 1 10:2 3
3. Wielkopolska Komorniki 1 5:1 3
4. AP Reissa Poznań 0 0:0 0
5. Canarinhos Skórzewo 0 0:0 0
6. SMS AP Reissa Ślesin 0 0:0 0
7. Górnik Konin 0 0:0 0
8. Polonia 1912 Leszno 0 0:0 0
9. Olimpia Koło 0 0:0 0
10. Unia Swarzędz 0 0:0 0
11. Lider Swarzędz 0 0:0 0
12. Orkan Chorzemin 0 0:0 0
13. KKS 1925 Kalisz 1 1:5 0
14. Poznańska 13 Poznań 1 2:10 0
15. Warta Poznań 2012 1 0:9 0

 

Najnowsze aktualności

  • 21.09.2020

    Cenna wygrana rezerw

    Z bardzo cenną - trzypunktową zdobyczą wróciły rezerwy Polonii z trudnego terenu w Baborówku. Od pierwszych minut niedzielnego spotkania rywale głęboko cofnęli się  pod własną bramkę, licząc na okazje do szybkiego ataku i stałe fragmenty gry. Z kolei,  długie utrzymywanie się przy piłce nie przynosiło polonistom oczekiwanych korzyści, bo trudno przychodziło im tworzenie groźnych sytuacji pod bramką gospodarzy. W 40 min,  po wrzucie z autu i zbyt krótkim wybiciu piłki z naszego pola karnego, miejscowi po precyzyjnym strzale niespodziewanie objęli prowadzenie. Na szczęście nasz młody zespół zareagował właściwie po stracie bramki i jeszcze przed przerwą po bardzo ładnym strzale głową M. Stoleckiego wyrównał wynik spotkania. Ten gol  ostudził zapędy gospodarzy i dał wiarę naszej drużynie w końcowe zwycięstwo.

  • 19.09.2020

    Polonia zwycięża w meczu na szczycie

    W sobotę 19 września w Stężycy doszło do prawdziwego pojedynku na szczycie. Naprzeciwko siebie stanęły dwie niepokonane ekipy Polonia Środa i Radunia Stężyca.

  • 18.09.2020

    Transmisja ze Stężycy

    Z meczu z Radunią przeprowadzimy dla Wszystkich sympatyków piłki nożnej bezpośrednią transmisję na którą już teraz zapraszamy!

  • 15.09.2020

    Rozgromili Avię (2011)

    W dniu 13.09.2020 odbył się  kolejny mecz ligowy  I drużyny Polonii 2011. Naszym przeciwnikiem była drużyna Avia Kamionki.

  • 15.09.2020

    Udany turniej w Środzie Wlkp. (2013)

    W niedzielę na płycie głównej Stadionu Średzkiego rozegrany został pierwszy Turniej Żaków młodszych dla grupy 13. Na 4 boiskach rywalizowało ze sobą 16 zespołów podzielonych na 2 grupy.

  • 15.09.2020

    Wygrany turniej w Gnieźnie (2013)

    W sobotę 12 września zawodnicy z rocznika 2013 udali się do Gniezna na turniej SBG Mieszko Cup 2020. W czasie turnieju nasi piłkarze zmierzyli się z zespołami Szkoły Futbolu Gniezno, Chrobry Gniezno, Mieszko Gniezno, Huragan Pobiedziska, MKS Trzemeszno i Fox Września.

  • 15.09.2020

    Mecz na szczycie w Stężycy

    Już w sobotę 19 września w grupie drugiej III ligi dojdzie do hitowego starcia dwóch niepokonanych dotąd ekip. Średzka Polonia w Stężycy zmierzy się z miejscową Radunią. Oba zespoły spisują się na początku tego sezonu znakomicie i oba mają na pewno apetyty na to żeby zainkasować kolejny komplet punktów.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.