29.05.2022

Hokejowy wynik w Grudziądzu

Od samego początku to spotkanie nie układało się po myśli zespołu Polonii Środa. Już w 50 sekundzie spotkania po strzale z rzutu wolnego z około 18 metrów Marcina Warcholaka piłka odbiła się jeszcze od średzkich obrońców czym zaskoczyła Miłosza Garstkiewicza i wpadła do bramki. W 13 minucie ten sam zawodnik zdecydował się na uderzenie z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do średzkiej bramki. Dwa szybko stracone gole niewątpliwie ustawiły to spotkanie. Olimpia grała spokojniej a Polonia Środa chcąc myśleć o korzystnym rezultacie musiała się odkryć i odważniej zaatakować. Między 32., a 34. minutą poloniści stracili dwie kolejne bramki. Najpierw w zamieszaniu podbramkowym z bliska piłkę do średzkiej bramki skierował Michał Cywiński, a dwie minuty później po szybkim kontrataku na listę strzelców wpisał się Tomasz Kaczmarek. W 35 minucie poloniści zdobyli pierwszą swoją bramkę. Nasz zespół odebrał pikę rywalom pod ich polem karnym a celnym strzałem popisał się kapitan zespołu Kacper Nowak. Jeszcze przed przerwą gospodarze jednak zdołali podwyższyć swoje prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się kapitan Olimpii Piotr Witasik. Prowadzeniem 5:1 zespołu z Grudziądza zakończyła się pierwsza część spotkania.

Druga połowa rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób dla naszego zespołu. Już w 47 minucie Miłosza Garstkiewicza pokonał były zawodnik Polonii Środa Hubert Antkowiak. Na odpowiedź Polonii czekaliśmy do 64 minuty. Wtedy w polu karnym rywali faulowany był Mateusz Rosiak a jedenastkę pewnie wykorzystał Kacper Nowak dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. W 73 minucie w zamieszaniu pod naszą bramką z najbliższej odległości piłkę do średzkiej bramki wepchnął Hubert Mich. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Polonia Środa przegrała z Olimpią Grudziądz 7:2 (5:1).

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Cyka, Nowak (88` Michalak F.), Pogonowski (66` Maślanka), Szymczak, Michalak K., Rosiak, Rubach, Janoś, Kaźmierczak, Kaczmarek (66` Pinczak).

Olimpia Grudziądz wystąpiła w składzie: Olszewski – Mich, Cabrera (64` Zielecki), Cywiński (72` Zachaczewski), Kaczmarek (72` Landowski), Zawada, Warcholak, Klimek (64` Rzepka), Antkowiak (54` Bojas), Nawrocki, Witasik.

Żółte kartki: Nawrocki – Szymczak, Michalak K.

Bramki: Warcholak (1`, 13`), Cywiński (32`), Kaczmarek (34`), Witasik (44`), Antkowiak (47`), Mich (73`) – Nowak (35`), (64`)