28.03.2022
Hokejowy remis juniorów (2003/2004)Zespół juniorów po bardzo emocjonującym spotkaniu zremisował aż 4:4 z Polonią 1912 Leszno, choć na przerwę zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Po przerwie goście wyszli na trzybramkowe prowadzenie, a gola na wagę punktu Średzianie zdobyli w doliczonym czasie gry.
Całą pierwszą połowę Średzianie kontrolowali grę. Wzorowo obroną kierował debiutujący w roli kapitana Bartosz Otocki. Ataki naszej drużyny były różnorodne i kilkakrotnie była ona bliska strzelenia bramki, bądź wywalczenia rzutu karnego, jednak sędzia w dwóch kontrowersyjnych sytuacjach w polu karnym gości nie zdecydował się użyć gwizdka.
W drugiej połowie Poloniści chcieli zagrać podobnie i cierpliwie szukać swoich okazji na zdobycie gola, ale ten plan posypał się już w 50. minucie. Po przegranym pojedynku w bocznym sektorze pola karnego zabrakło asekuracji i zawodnik przyjezdnych strzelił gola. Średzianie szybko chcieli odrobić straty, ale dwukrotnie zostali skontrowani.
Zespół mimo wszystko nie poddał się. W 65. minucie Wojciech Pinczak pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam, a cztery minuty później wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Filipa Łasochę. W 81. minucie wrócili na dwubramkowe prowadzenie po rzucie rożnym, ale kilka minut później Sławomir Budnik głową zdobył trzeciego gola dla średzkiego zespołu. W doliczonym czasie gry Marcel Stelmaszyk doprowadził do wyrównania, a następnie próbował jeszcze powalczyć do zwycięskego gola, ale sędzia zakończył zawody.
I liga wojewódzka A1 Proton - grupa II (RW)
27 marca 2022, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska 4:4 (0:0) Polonia 1912 Leszno
Wojciech Pinczak 65', 69' (k), Sławomir Budnik 87', Marcel Stelmaszyk 90'+1 - Łukasz Witkowski 50', Tomasz Piwoński 58', Grzegorz Ciesielski 60', Rafał Smektała 81'
Polonia: 1. Mateusz Perliński - 6. Maksymilian Pogonowski, 99. Bartosz Otocki, 34. Tomasz Kozłowski, 2. Marcel Stelmaszyk, 18. Szymon Rożek, 11. Sławomir Budnik, 27 Igor Motyl (46', 16. Albert Czajka), 19. Hubert Kaźmierczak, 21. Filip Łasocha, 9. Wojciech Pinczak. Grał także: 23. Paskal Paczyński.
trenerzy: Marek Bukajski oraz Luis Henriquez.
żółte kartki: Wojciech Pinczak - Tomasz Piwoński.
sędziował: Łukasz Knypiński.
Najnowsze aktualności
-
31.07.2012
Dłuższa przerwa Macieja Gendka
Kontuzja Macieja Gendka, obrońcy drużyny Polonii Środa, okazała się groźniejsza niż wcześniej przypuszczano. Nie wiadomo kiedy polonista wróci do gry.
-
08.08.2012
Razem kibicujemy Polonii Środa
W tym sezonie chcemy pokazać naszym piłkarzom, że także kibice potrafią się zjednoczyć i wspólnie im kibicować. To właśnie dla naszych obecnych i przyszłych kibiców przygotowaliśmy ofertę specjalną obejmującą zakup karnetów na rundę jesienną sezonu 2012/2013.
-
31.07.2012
Gelb-Weiß Görlitz i Huragan Pobiedziska rywalami Polonii
Powoli kończą się przygotowania Polonii Środa do zbliżającego się sezonu 2012/2013. Średzianie w piątek i sobotę rozegrają dwa ostatnie spotkania kontrolne. Rywalami polonistów będą NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 oraz Huragan Pobiedziska.
-
30.07.2012
Kolejny pracowity tydzień Polonii
Kolejny tydzień treningów do nadchodzącego sezonu 2012/2013 rozpoczną dziś piłkarze trzecioligowej Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Mariana Kurowskiego mają na najbliższe sześć dni zaplanowane cztery treningi oraz dwa spotkania kontrolne.
-
30.07.2012
Żaki rozpoczynają treningi
W najbliższą środę, 1 sierpnia treningi rozpocznie drużyna żaków z rocznika 2004.
-
30.07.2012
Juniorzy młodsi wygrali z Pogonią Krakow
W niedzielę 29 lipca o godz. 19.00 zespół juniorów młodszych rozegrał kolejny mecz sparingowy. Tym razem Poloniści pojechali do pobliskiego Błażejewka na mecz z zespołem Pogoń Skotniki Kraków. Spotkanie zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Polonii 2:0 po bramkach Macieja Polodego oraz Krystiana Olczyka.
-
30.07.2012
Raport ligowy cz. V
Dziś przedstawiamy kolejną, piątą część cotygodniowego raportu ligowego dotyczącego przygotowań rywali Polonii Środa Wielkopolska do nadchodzącego sezonu 2012/2013.
-
28.07.2012
Polonia TV: Wypowiedzi trenerów po meczu z Obrą
Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi trenerów Polonii Środa i Obry Kościan po dzisiejszym meczu sparingowym.























































