09.03.2016
Hitowe starcie z WartąJuż w najbliższą sobotę 12 marca rusza runda wiosenna sezonu 2015/16 III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej. piłkarzy Polonii Środa już w pierwszym meczu czeka spotkanie które już teraz nazywane jest hitem kolejki. Podopieczni Mariusza Bekasa podejmować będą bowiem na własnym boisku zespół Warty Poznań.
Spotkaniem z Wartą Poznań poloniści zakończą oficjalnie okres zimowych przygotowań. Podczas ponad dwóch miesięcy intensywnych treningów nasz zespół rozegrał dziesięć meczy towarzyskich w których Polonia odniosła siedem zwycięstw, jeden mecz zakończył się remisem, a dwa porażką naszej drużyny. Bilans bramkowy Polonii w tych meczach to 29:13. Po za meczami poloniści byli także na tygodniowym zgrupowaniu w Słubicach, a także trenowali pod okiem specjalistów w Centrum Aktywności w Środzie Wlkp. Jak podkreśla średzki trener jego zespół jest bardzo dobrze przygotowany do rozgrywek.
W zasadzie kadra zespołu przed startem rundy wiosennej nie uległa większym zmianom. Sternikom naszego Klubu udało się pozyskać właśnie z Warty Poznań bardzo dobrze znanego w Środzie Wlkp. Jakuba Solarka a także do zespołu dołączył z zespołu juniorów młodszych bramkarz Łukasz Spychała. Z kolei z zespołem pożegnali się Piotr Leporowski który odszedł do Orkana Jarosławiec, Michał Górzyński który odszedł do Pogoni Szczecin i Jędrzej Kujawa który odszedł do Warty Poznań.
W sobotnim starciu z Wartą Poznań w naszym zespole zabraknie pauzującego za kartki Łukasza Przybyłka, leczącego kontuzję Adama Robaszyńskiego i właśnie pozyskanego z poznańskiego zespołu Jakuba Solarka. Absencja tego ostatniego spowodowana jest umową między klubami o zakazie gry tego zawodnika przeciwko Warcie w obecnym sezonie. Reszta zawodników jest zdrowa i z niecierpliwością czeka na pierwszy gwizdek sobotniego spotkania.
Warta Poznań po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 35 punktów. Na ten dorobek złożyło się dziesięć zwycięstw, pięć remisów i jedna porażka. Bilans bramkowy podopiecznych Tomasza Bekasa to 37:15 a najlepszym strzelcem zespołu jest Michał Ciarkowski z dziesięcioma trafieniami. Warciarze celują także w tym sezonie w awans do baraży o drugą ligę. Nie jest to zadanie niemożliwe gdyż do prowadzącej Jaroty Jarocin tracą tylko dwa punkty.
Oba zespoły spotykały się ze sobą już wielokrotnie czy to w meczach towarzyskich, czy ligowych czy też pucharowych. Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w Poznaniu 15 sierpnia 2015 roku. Wtedy nasz zespół przegrał 2:1 (2:1). Jedyną bramkę dla Polonii zdobył Michał Stańczyk.
Sponsorem głównym spotkania jest firma SenseiShop z Poznania. Sklep SenseiShop oferuje szeroki asortyment produktów rekomendowanych marek. Więcej szczegółów na stronie www.
Spotkanie z Wartą odbędzie się na głównej płycie Centrum Sportu i Rekreacji Stadion Średzki w Środzie Wielkopolskiej w sobotę 12 marca a jego początek zaplanowano na godzinę 14:00. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy!
Najnowsze aktualności
-
12.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 13/14 maja
Kolejne piłkarskie emocje przed nami. W weekend 13/14 maja rozegrane zostają kolejne mecze oraz turnieje ligowe drużyn akademii. W sobotę swoje mecze rozegrają przedstawiciele naszego klubu w Centralnej Lidze Juniorów oraz Ligach Wojewódzkich. W CLJ Poloniści zmierzą się z kolejną topową akademią - Pogonią Szczecin. W ligach wojewódzkich rywalami Polonii będą Ostrovia (2006), Lech Poznań (2009) oraz Poznańska 13 (2010). W niedzielę kolejny turniej ligowy rozegrają młodziczki, a ponadto kolejne piłkarskie zawody rozegrają najmłodsi.
-
11.05.2023
Koniec pucharowej przygody
W środę 10 maja piłkarze Polonii Środa stoczyli pojedynek którego stawką była kolejna runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem średzkiego zespołu był inny trzecioligowiec – Sokół Kleczew.
-
11.05.2023
Victoria o bramkę lepsza (2010)
W zaległym meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na boisku CTP 1 z Victorią Września 0:1 (0:1). O zwycięstwie niepokonanych dotąd w lidze gości zdecydowała bramka zdobyta w 15. minucie spotkania.
-
11.05.2023
Porażka młodziczek w barażu o CLJ
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół Polonii Środa Wielkopolska, składający się w większości z zawodniczek urodzonych w 2010 roku, przegrał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:8 (0:3). Dla porównania w kadrze Warty znajdowało się dziesięć zawodniczek urodzonych w roku 2008. Mimo ogromnej różnicy w fizyczności nasze piłkarki dzielnie walczyły, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.
-
10.05.2023
Ligowo w Śremie (2015)
W niedzielę 7 maja zespół żaków z rocznika 2015 pojechał do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN organizowanym przez miejscową Wartę. Mecze odbywały się na dwóch boiskach, a gry były bardzo intensywne i bogate w składne akcje i bramki. Było sporo uśmiechu i radości. W każdym meczu nasi młodzi zawodnicy pokazali charakter i wysokie umiejętności. W turnieju rywalizowaliśmy z Wartą Śrem, UKS Śrem i Spartą-Sklejką Orzechowo.
-
10.05.2023
Zagrali w Marathon Cup (2014)
W miniony weekend drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju piłkarskim Marathon Cup. Do Poznania zjechały się zespoły z całej Wielkopolski, a także dwa zespoły z Niemiec. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a po części eliminacyjnej utworzone zostały cztery grupy, w których odbyła się walka o ostateczne miejsca w turnieju.
-
10.05.2023
Sparingowo z Unią Swarzędz (2012)
W deszczowy sobotni poranek młodzi Poloniści z rocznika 2012 rozegrali mecz towarzyski z zespołem Unii Swarzędz. Mimo szybko straconych dwóch bramek Poloniści szybko odrobili straty, a następnie w dobrym stylu zdobywali kolejne gole.
-
10.05.2023
Trzy medale w turnieju Piłkarska Kadra Czeka!
Trzy zespoły Polonii rywalizowały wczoraj w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Z powiatu rawickiego nasi zawodnicy i zawodniczki wrócili z trzema medalami - dwoma złotymi i brązowym. Młodziczki (rocznik 2010) oraz trampkarze (roczniki 2008/2009) wygrali swoje turnieje, natomiast młodzicy (rocznik 2010) zajęli trzecie miejsce.
Ogólnopolskie finały trampkarzy i młodziczek odbędą się w lipcu. Młodziczki będą rywalizować w dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi, natomiast trampkarze w dniach 17-20 lipca w Ostródzie.

























































