03.08.2012
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3W rozegranym w Sierakowie meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa Wielkopolska pokonali występujący w Landesligen Sachsen NFV Gelb-Weiß Görlitz 09 3:0 (1:0).
W pierwszych minutach zaatakować próbowali piłkarze z Görlitz, którzy dobrze odpierali próby ataków średzian i przeprowadzali szybkie kontrataki. Niemcy nie byli jednak wstanie zagrozić bramce Sławomira Janickiego i tylko raz udało im się trafić w boczną siatkę. Poloniści pierwszy groźny atak przeprowadzili w 9. minucie. Piłkę w boku pola karnego otrzymał Dominik Mucha, minął rywala, a ten będąc bezradnym sfaulował naszego zawodnika. Sędzia główny bez wahania wskazał na jedenasty metr, a podyktowany rzut karny pewnie wykorzystał Maciej Kononowicz wyprowadzając tym samym średzian na prowadzenie. Pięć minut później poloniści pogubili się przy rozgrywaniu rzutu wolnego co szybko wykorzystać chcieli gracze Gelb-Weiß przeprowadzając kontratak ale na szczęście strzał z pola karnego zablokował Dominik Mucha. W kolejnych minutach obie drużyny próbowały atakować, ale za każdym razem dobrze w defensywie spisywali się obrońcy. Dopiero w 28. minucie po dośrodkowaniu Macieja Kononowicza Dominik Mucha oddał kolejny strzał na bramkę rywali, ale był on niecelny. Rywale odpowiedzieli na to uderzenie pięć minut później niegroźnym, celnym strzałem z głowy, który bez trudu złapał Sławomir Janicki. Chwilę później uderzał Michał Wawszczak, ale także i on nie miał w tej części gry dobrze nastawionego celownika. W ostatniej akcji pierwszej połowy po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Piotr Loba, jednak i on nie zdołał podwyższyć prowadzenia.
Początek drugiej połowy mógł się rozpocząć wyśmienicie dla Polonii. Po długim zagraniu piłki za linię obrony przy przyjmowaniu futbolówki przewrócił się Paweł Łączny, który znalazł by się tylko przed bramkarzem. Dwie minuty później rywale mogli wyrównać. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na piąty metr od bramki Polonii, a tam zawodnik z Görlitz przeniósł ją nad poprzeczką. O tym że niewykorzystane sytuacje się mszczą przekonali się Niemcy po kolejnych dwóch minutach, gdy po podaniu Piotra Loba do Macieja Kononowicza ten drugi strzałem z powietrza w dalszy górny róg bramki z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W 68. minucie bliski szczęścia po uderzeniu z rzutu wolnego był Tomasz Bekas, ale piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką bramki. Cztery minuty później piłkarze Gelb-Weiß uderzali zza pola karnego zmuszając tym samym Rafała Korbika do interwencji. W 79. minucie Michał Wawszczak wychodził przed bramkarza, ale piłka zagra do niego była zbyt mocno i padła łupem bramkarza. Po czterech minutach nowy nabytek Polonii mógł już jednak się cieszyć z pierwszego trafienia, gdy po dośrodkowaniu Pawła Łączego głową pokonał bramkarza z Görlitz. W końcówce meczu rywale jeszcze próbowali zdobyć honorowego gola, ale na posterunku stał Rafał Korbik.
Gelb-Weiß Görlitz - Polonia Środa 0:3 (0:1)
Kononowicz 9 karny, Kononowicz 52, Wawszczak 83
Janicki (46' Korbik), testowany 1, Ratajczak (46' Okninski), Siwek, P. Przybyłek (37' testowany 2), Pluciński (46' Ł. Przybyłek), Loba, Bekas, Mucha (46' Łączny), Kononowicz (59' Pawlak), Pawlak (29' Wawszczak)
Najnowsze aktualności
-
26.10.2022
Porażki młodzików (2011)
Rywalizująca w I Lidze Wojewódzkiej drużyna młodzików młodszych przegrała 2:7 na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek - KKS 1925 Kalisz. Do przerwy jednak to Poloniści niespodziewanie prowadzili po dwóch trafieniach Witolda Chojnackiego!
Drugi zespół dzielnie walczył na wyjeździe z Poznańską 13 Poznań, ale ostatecznie po emocjonującym meczu przegrał 4:6 (2:5).
-
25.10.2022
Rabat w sklepie stacjonarnym Polonii Środa
Masz Kartę Dużej Rodziny albo Średzką Kartę Dużej Rodziny?
-
24.10.2022
Ważne zwycięstwa młodzików (2010)
W spotkaniu 10. kolejki I Ligi Okręgowej młodzików starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała 4:2 (2:1) Wielkopolskę Komorniki i nadal liczy się w walce o awans do Ligi Wojewódzkiej. Za tydzień podopiecznych Łukasza Żeglenia i Radosława Piotrowskiego czeka mecz o przysłowiowe sześć punktów z UKS-em Śrem!
Drugi zespół pewnie 6:0 (3:0) wygrał w Mosinie z Orlikiem II i prowadzi w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski i AP Oborniki.
Trzeci zespół prowadzony przez Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego wygrał aż 7:0 (2:0) z Zawiszą Dolsk i liczą się jeszcze w walce o 2. miejsce w tabeli.
-
24.10.2022
Czas na Błękitnych
W sobotę 29 października kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Będzie to druga z rzędu wyjazdowa potyczka naszego zespołu, a rywalem tym razem będzie zespół Błękitnych Stargard. Do tej pory obie ekipy w lidze radzą sobie bardzo dobrze i zajmują miejsca w górnej części tabeli więc czeka nas ciekawy pojedynek.
-
24.10.2022
Gole Amelii Guzendy w kadrze WZPN U-15!
Julia Brzęcka, Maria Drzewiecka oraz Amelia Guzenda wystąpiły w meczach reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej do lat 15 dziewcząt w ramach turnieju o Puchar im. Ireny Półtorak w Policach, będącego eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Amelia Guzenda zdobyła w tych meczach dwa gole!
Podopieczne Anny Jankowskiej po sześciu spotkaniach mają na koncie 14 punktów i prowadzą w tabeli turnieju.
-
24.10.2022
Wiktoria z Victorią. Polonia II z awansem (2009)
W meczu 10. kolejki I Ligi Okręgowej trampkarzy młodszych zespół Polonii Środa Wielkopolska pokonał na Nowym Stadionie CSiR Victorię Września 3:0 (1:0). Dzięki temu zwycięstwu Polonia utrzymuje sześciopunktową przewagę na Avią Kamionki, która ma rozegrane jedno spotkanie więcej, a za tydzień będzie rywalem naszego zespołu. Punkt w tym spotkaniu zagwarantuje średzkiej drużynie awans do I Ligi Wojewódzkiej.
Druga drużyna wygrała aż 17:0 na wyjeździe z Pogonią Książ Wielkopolski, dzięki czemu zapewniła sobie ona awans do II Ligi Okręgowej.
-
24.10.2022
Trampkarze ponownie w barażach o CLJ! (2008)
W meczu 12. kolejki I Ligi Wojewódzkiej trampkarzy starszych Polonia Środa Wielkopolska pokonała na wyjeździe 6:1 (2:0) Rawię Rawicz, dzięki czemu zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach i udział w wojewódzkim barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15.
Rywalem Polonii w wojewódzkim barażu będzie zwycięzca grupy pierwszej - Suchary Suchy Las lub UKS AP Reissa Poznań. Wielkopolski ZPN zaplanował mecze barażowe na 11 oraz 13 listopada. Zwycięzca w pojedynku o awans zmierzy się z najlepszym zespołem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, a te mecze zaplanowano na 30 listopada oraz 4 grudnia.
-
24.10.2022
Dwucyfrowe zwycięstwo z SKP Słupca (2006)
W meczu 11. kolejki I Ligi Wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska wygrała na Nowym Stadionie CSiR z SKP Słupca aż 10:0 (4:0)! Dominacja Polonii została udokumentowana już w pierwszych minutach, kiedy to nasz zespół zdobył trzy gole i w 8. minucie gry było już 3:0. Podopieczni Łukasza Kaczałki i Adriana Błaszaka mają już osiem punktów przewagi nad drugim Jarotą Jarocin, a za tydzień czeka ich wyjazdowe spotkanie z trzecią w tabeli Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski. Zwycięstwo zagwarantuje Polonii triumf w rozgrywkach!




























































